Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nikola Grbić – trener reprezentacji Polski seniorów, gościem spalskiego SMS

Nikola Grbić to legenda siatkówki i zarazem jeden z najlepszych siatkarzy świata przełomu XX i XXI wieku. Od 12 stycznia 2022 selekcjoner reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn.
Jako zawodnik wielokrotnie zdobywał najważniejsze medale na imprezach siatkarskich : złoty medal na olimpiadzie w Sydney i brązowy w Atlancie. W roku 2021 jako trener drużyny Zaksy Kędzierzyn – Koźle złoty medal w Lidze Mistrzów , a w obecnym roku jako trener polskiej reprezentacji mężczyzn – wicemistrzostwo świata i brązowy medal w tegorocznej edycji Ligi Światowej.
We wtorek, 25.10.2022 r., w naszej szkole gościł trener reprezentacji Polski seniorów Nicola Grbić , spotkał się z młodzieżą, trenerami, dyrekcją szkoły, nauczycielami. Z ramienia PZPS obecny był również dyrektor Pionu Szkolenia PZPS - Pan Krzysztof Felczak.
To było niezwykłe spotkanie. Selekcjoner polskiej reprezentacji opowiadał o tym, jakie czynniki kształtują zawodnika, co wpływa na jego karierę, rozwój i poczucie własnej wartości. W swojej opowieści odwoływał się do własnej drogi sportowca, zwracając uwagę na porażki, które za chwilę mogą przerodzić się w sukces. Mówił o tym, jak ważna jest ciężka praca, której efekty mogą być widoczne dopiero po kilku latach – po latach prób, powtarzalności, znużenia i zwątpienia. Jednak te doświadczenia potrzebne są do budowania teraźniejszości. Przywołując słowa z filmu „Kung Fu Panda”: Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica. Ale dziś to dar losu. A dary są po to, żeby się nimi cieszyć zwrócił uwagę na fakt, jak ważne w czasie meczu, treningu jest pozostawienie nieudanych zagrywek, zagrań, podań, ataków za sobą, bycie tu i teraz i koncentracja na tym, co trzeba zrobić, aby zrobić to jak najlepiej. W swojej opowieści o siatkówce, pracy trenera nasz gość wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest przygotowanie zarówno fizyczne (odpowiednia dieta, sen, regeneracja), jak i psychiczne. Odwołał się do treningów, jaki odbywają członkowie słynnej amerykańskiej formacji „Navy Seals”, do filmu o przygotowaniach amerykańskich koszykarzy do turnieju olimpijskiego, do postawy Koby’ego Bryant’a i innych członków „Dream Team’u”, do książki Eleven Rings: The Soul of Success Phila Jackson’a.
Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy trenera, jego zainteresowań i inspiracji do pracy, czerpanych z tak różnych i fascynujących źródeł. Spotkanie było doskonałą okazją do zadawania pytań. Uczniowie pytali o różnice między pracą trenera w klubie a pracą z reprezentacją, o to, co było dla naszego gościa najtrudniejszym przeżyciem, o to jak trenować, co robić, kiedy wydaje nam się, że dajemy z siebie wszystko, a nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Trener Nicola zwrócił uwagę na wiele niuansów, które decydują o jakości zawodnika – jego predyspozycja w danym momencie, podania kolegów, zachowanie całego zespołu. Podkreślił też różnice między pracą w klubach włoskich i polskich. Mówił o tym, że skuteczność poszczególnych graczy w danym meczu wcale nie musi się przekładać na sukces drużyny i jej wygraną. Ważnym stwierdzeniem naszego gościa były słowa o tym, że nie ma przegranych meczów, są tylko wygrane albo lekcje, z których należy wyciągać wnioski.
Spotkanie było niezwykłym przeżyciem. Pokazało, że wszystko co Nicola Grbić mówił o siatkówce, o metodach pracy, o drużynie, o traktowaniu i motywowaniu zawodników jest tak naprawdę piękną filozofią życia, która zrobiła na nas ogromne wrażenie.
Następnie odbył z uczniami SMS Spała 2,5 godzinną sesję treningową , podczas której precyzyjnie tłumaczył cele poszczególnych zadań i ćwiczeń. Trener na bieżąco podczas zajęć analizował i dokonywał korekt zagrań, techniki oraz ustawień indywidualnych i zespołowych spalskich uczniów.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie