Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nikola Grbić – trener reprezentacji Polski seniorów, gościem spalskiego SMS

Nikola Grbić to legenda siatkówki i zarazem jeden z najlepszych siatkarzy świata przełomu XX i XXI wieku. Od 12 stycznia 2022 selekcjoner reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn.
Jako zawodnik wielokrotnie zdobywał najważniejsze medale na imprezach siatkarskich : złoty medal na olimpiadzie w Sydney i brązowy w Atlancie. W roku 2021 jako trener drużyny Zaksy Kędzierzyn – Koźle złoty medal w Lidze Mistrzów , a w obecnym roku jako trener polskiej reprezentacji mężczyzn – wicemistrzostwo świata i brązowy medal w tegorocznej edycji Ligi Światowej.
We wtorek, 25.10.2022 r., w naszej szkole gościł trener reprezentacji Polski seniorów Nicola Grbić , spotkał się z młodzieżą, trenerami, dyrekcją szkoły, nauczycielami. Z ramienia PZPS obecny był również dyrektor Pionu Szkolenia PZPS - Pan Krzysztof Felczak.
To było niezwykłe spotkanie. Selekcjoner polskiej reprezentacji opowiadał o tym, jakie czynniki kształtują zawodnika, co wpływa na jego karierę, rozwój i poczucie własnej wartości. W swojej opowieści odwoływał się do własnej drogi sportowca, zwracając uwagę na porażki, które za chwilę mogą przerodzić się w sukces. Mówił o tym, jak ważna jest ciężka praca, której efekty mogą być widoczne dopiero po kilku latach – po latach prób, powtarzalności, znużenia i zwątpienia. Jednak te doświadczenia potrzebne są do budowania teraźniejszości. Przywołując słowa z filmu „Kung Fu Panda”: Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica. Ale dziś to dar losu. A dary są po to, żeby się nimi cieszyć zwrócił uwagę na fakt, jak ważne w czasie meczu, treningu jest pozostawienie nieudanych zagrywek, zagrań, podań, ataków za sobą, bycie tu i teraz i koncentracja na tym, co trzeba zrobić, aby zrobić to jak najlepiej. W swojej opowieści o siatkówce, pracy trenera nasz gość wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest przygotowanie zarówno fizyczne (odpowiednia dieta, sen, regeneracja), jak i psychiczne. Odwołał się do treningów, jaki odbywają członkowie słynnej amerykańskiej formacji „Navy Seals”, do filmu o przygotowaniach amerykańskich koszykarzy do turnieju olimpijskiego, do postawy Koby’ego Bryant’a i innych członków „Dream Team’u”, do książki Eleven Rings: The Soul of Success Phila Jackson’a.
Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy trenera, jego zainteresowań i inspiracji do pracy, czerpanych z tak różnych i fascynujących źródeł. Spotkanie było doskonałą okazją do zadawania pytań. Uczniowie pytali o różnice między pracą trenera w klubie a pracą z reprezentacją, o to, co było dla naszego gościa najtrudniejszym przeżyciem, o to jak trenować, co robić, kiedy wydaje nam się, że dajemy z siebie wszystko, a nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Trener Nicola zwrócił uwagę na wiele niuansów, które decydują o jakości zawodnika – jego predyspozycja w danym momencie, podania kolegów, zachowanie całego zespołu. Podkreślił też różnice między pracą w klubach włoskich i polskich. Mówił o tym, że skuteczność poszczególnych graczy w danym meczu wcale nie musi się przekładać na sukces drużyny i jej wygraną. Ważnym stwierdzeniem naszego gościa były słowa o tym, że nie ma przegranych meczów, są tylko wygrane albo lekcje, z których należy wyciągać wnioski.
Spotkanie było niezwykłym przeżyciem. Pokazało, że wszystko co Nicola Grbić mówił o siatkówce, o metodach pracy, o drużynie, o traktowaniu i motywowaniu zawodników jest tak naprawdę piękną filozofią życia, która zrobiła na nas ogromne wrażenie.
Następnie odbył z uczniami SMS Spała 2,5 godzinną sesję treningową , podczas której precyzyjnie tłumaczył cele poszczególnych zadań i ćwiczeń. Trener na bieżąco podczas zajęć analizował i dokonywał korekt zagrań, techniki oraz ustawień indywidualnych i zespołowych spalskich uczniów.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie