Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

HISTORIA IGRZYSK OLIMPIJSKICH

Pod takim tytułem w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego zorganizowano konkurs wiedzy dla uczniów, nad którym patronat objął Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jacek Saryusz Wolski.
Konkurs sprawdzał wiedzę z chronologii igrzysk, symboli ruchu olimpijskiego, znajomości najsłynniejszych olimpijczyków oraz polskich sukcesów na olimpijskich arenach. Uczniowie, prawdopodobnie, przyszli olimpijczycy, wykazali się dużą wiedzą i znajomością tematu. Podsumowanie konkursu odbyło się z uwzględnieniem zasad reżimu sanitarnego. Nagrody laureatom wręczali: dyrektor szkoły Jacek Matyszewski oraz Agata Roksela z Biura Poselskiego Jacka Saryusz- Wolskiego, która również przedstawiła ciekawą prezentację na temat obecnego funkcjonowania Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Związane to było z głównymi nagrodami dla trójki laureatów, którzy otrzymali symboliczne bilety do Brukseli i kiedy sytuacja będzie sprzyjająca wezmą udział w wycieczce do instytucji studyjnych UE (jesienią 2021 lub wiosną 2022).
Laureatami konkursu zostały uczennice: Maja Kruczek i Małgorzata Ciężkowska z klasy II 4 oraz Julia Radelczuk z klasy I 4. Wyróżnienia przyznano: Jakubowi Serewisowi z klasy I 4, Melanii Marcinowskiej z klasy II 3 oraz Aleksandrowi Czachorowskiemu z klasy II 4. GRATULACJE !!!!
NLO SMS PZPS Spała już od kilku lat współpracuje z Biurem Poselskim Jacka Saryusz Wolskiego i dzięki tej współpracy już kilkunastu uczniów ze szkoły mogło w minionych latach odwiedzić Brukselę. Do tej pory konkursy sprawdzały przede wszystkim wiedzę z zakresu problematyki europejskiej. W tym roku z racji zbliżających się letnich igrzysk w Tokio i zimowych w Pekinie tematyką konkursu była Historia Igrzysk Olimpijskich, co z pewnością w siatkarskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego jest w pełni zrozumiałe i uzasadnione.
- Konkurs wymagał od nas dużej wiedzy, dlatego bardzo się cieszę z uzyskanego wyniku i możliwości wyjazdu do Brukseli, żeby na żywo zobaczyć jak funkcjonują instytucje europejskie. Mam nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy i będziemy mogli bezpiecznie podróżować nie tylko do Brukseli, ale w ogóle po całej Europie- podsumowuje Maja Kruczek, jedna z laureatek konkursu.
Koordynatorem konkursu był nauczyciel historii - mgr Radosław Pająk
foto : Igor Gniecki