Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

DWUDNIOWE SZKOLENIE PZPS DLA TRENERÓW SIATKÓWKI PLAŻOWEJ W SPALE

Zamysł tego szkolenia był taki, żeby przedstawić spójną, naszą wizję siatkówki plażowej oraz pokazanie środowisku jaką drogą idziemy. Zależało nam na spotkaniu się m.in. z trenerami kadr wojewódzkich, zapoznaniu się ze szkoleniowcami. Chcemy to środowisko znalazło z nami wspólną drogę, aby nasza dyscyplina zaczęła razem coraz lepiej funkcjonować, bo to jest siła, którą musimy jak najlepiej wykorzystać.
Ponad sześćdziesięciu szkoleniowców zjawiło się w Centralnym Ośrodku Sportu w niedzielę 17 grudnia, aby pod okiem najlepszych polskich trenerów młodzieżowych reprezentacji i seniorskich par – Andrei Raffaelliego i Grzegorza Klimka – poszerzać swoją wiedzę i wymienić poglądy dotyczące tej dyscypliny. Wśród gości pojawili się trenerzy Wojewódzkich Związków Piłki odpowiedzialni za szkolenie wojewódzkich reprezentacji. Przy współpracy z dyrekcją Szkoły Mistrzostwa Sportowego mogliśmy zapoczątkować spotkania szkoleniowe, które mamy nadzieję na stałe wejdą do kalendarza siatkówki plażowej.
Polski Związek Piłki Siatkowej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska, w trosce o najmłodsze grupy treningowe z siatkówki plażowe, zorganizował szkolenie dla wszystkich trenerów tej dyscypliny.
Od niedzielnego popołudnia - pod opieką kadry szkoleniowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale - uczestnicy weryfikowali i pogłębiali swoją wiedzę i z siatkówki plażowej dzieci i młodzieży. Nie zabrakło pytań, wymiany doświadczeń i, co najważniejsze, praktycznych wskazówek. Otwarcie konferencji zapoczątkował trener Mariusz Prudel – Trener Główny NLO SMS PZPS w Spale – wraz z Krzysztof Felczakiem – Dyrektorem Pionu Szkolenia PZPS – i Jackiem Kasprzykiem Zastępcą Dyrektora Pionu Szkolenia ds. siatkówki plażowej. W pierwszym dniu gościliśmy także Sebastiana Świderskiego – Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
W pierwszym dniu szkolenia na boiska plażowe, które tym razem zamieniono częściowo w salę wykładową, wyszli szkoleniowcy: Rafał Szternel (omawiał element przyjęcia), Jakub Szałankiewicz (opowiadał o elemencie wystawy) i Mariusz Prudel (przybliżył podstawy ataku). Wszystkie spotkania były poparte pokazem praktycznym, co bez wątpienia ułatwiło odbiór i dały narzędzia do dalszej pracy z podopiecznymi. Wieczorną sesję poświęcono pytaniom i odpowiedziom – do szkoleniowców dołączyła Dyrekcja Pionu Szkolenia PZPS, Akademii Polskiej Siatkówki PZPS, członkowie Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS i Dyrektor i Trener Główny siatkówki plażowej NLO SMS PZPS w Spale.
Drugi dzień spotkań rozpoczął się treningiem pokazowym pod okiem Tomasza Sińczaka – utalentowani uczniowie SMS-u: Szymon Beta, Artem Besarab, Szymon Pietraszek, Jakub Krzemiński mogli zaSpecjalnymi gośćmi 18 grudnia byli trenerzy seniorskich kadr narodowych kobiet – Andrea Raffaelli – i mężczyzn – Grzegorz Klimek. Panowie omawiali i prezentowali różnice w grze kobiet i mężczyzn w bloku i obronie.
Na zakończenie Mateusz Radojewski opowiedział gościom o kulisach pracy trenera i budowania zespołu.
To było bardzo potrzebne spotkanie i mamy nadzieję, że w kolejnych sezonach będzie nadal kontynuowane, bo najważniejsze w procesie szkolenia jest prawidłowe kształtowanie trenujących dzieci, utrzymywanie ich przy siatkówce plażowej, a końcowym celem wychowanie przyszłych olimpijczyków.
To co zadziwia i buduje, to pasja z jaką ludzie ze środowiska siatkówki plażowej realizują na różnych poziomach swoje zadania i misję. Z tego powodu między innymi jakiś czas temu postanowiliśmy zorganizować trwające szkolenie, które poza wartościami będzie niosło wiedzę i będzie miało walor integracyjny. Zależało nam aby się spotkać i porozmawiać o tym, co możemy wspólnie zrobić w tej dyscyplinie sportu, jak sobie pomóc w szkoleniu dzieci i młodzieży i wreszcie jak budować ten system po to, aby on napełniał w przyszłości seniorskie kadry narodowe chociażby na igrzyskach olimpijskich - podkreślał Krzysztof Felczak, Dyerktor Pionu Szkolenia PZPS.
Zamysł tego szkolenia był taki, żeby przedstawić spójną, naszą wizję siatkówki plażowej oraz przybliżyć drogę, którą szkoleniowo idziemy. Zależało nam na spotkaniu się m.in. z trenerami kadr wojewódzkich, zapoznaniu się z nimi. Chcemy, aby środowisko trenerskie miało jeden kierunek szkoleniowy, aby nasza dyscyplina zaczęła jeszcze lepiej funkcjonować, bo to jest siła, którą musimy wykorzystywać - podkreślał Mariusz Prudel, Trener Główny NLO SMS PZPS.