Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

11 listopada 2022

11 listopada, w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w spalskim SMS-ie odbyła się okolicznościowa uroczystość patriotyczna, którą młodzież uczciła Narodowe Święto Niepodległości.
Akademia rozpoczęła się wspólnym i dumnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Szkoła już po raz kolejny wzięła udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie dyrektor szkoły Jacek Matyszewski w wystąpieniu okolicznościowym skierowanym do zebranych uczniów i nauczycieli, przypomniał krótki rys historyczny walk o niepodległość, ale przede wszystkim o Naszym obowiązku pamiętania o bohaterach tych walk. To dzięki naszym przodkom, którzy : przelali swoją krew i oddali to, co mieli najcenniejsze - własne życie, dziś możemy żyć w wolnym i niepodległym kraju.
„ Udział w tej symbolicznej akademii, w której dziś bierzemy udział ku ich pamięci, są wyrazem szacunku i uznania, ale też obietnicą, że będziemy o tę wolność dbać każdego dnia, a wartości patriotyczne przekazywać kolejnym pokoleniom ” – mówił dyrektor.
Dyrektor życząc radosnego świętowania Święta Niepodległości, jednocześnie wyraził nadzieję, że uczniowie spalskiej Szkoły Mistrzów będą właściwie rozumieli i doceniali czym jest niepodległość, pamiętali o ważnych wydarzeniach z narodowej historii oraz byli dumni z bycia Polakami i możliwości reprezentowania biało - czerwonych barw na międzynarodowych arenach. Kolejnym punktem świątecznego spotkania był ciekawy, pełen zadumy program artystyczny przedstawiający polskie drogi do wolności, którego uzupełnieniem były pieśni i piosenki nawiązujące do najnowszej historii Polski. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości wzięli udział w multimedialnym quizie, który sprawdzał wiedzę dotyczącą okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwycięzcą emocjonującego konkursu została Paulina Łabuz. Kolejne miejsca uzyskali: Julia Radelczuk, Jakub Krzemiński, Oliwier Pawlicki oraz Julia Czuryło. Gratulacje!
Na zakończenie wszyscy z wielkim animuszem odśpiewali „Pierwszą Brygadę” oraz otrzymali książki nawiązujące do historii polskiego sportu przekazane przez Instytut Łukasiewicza.
Szkolne uroczystości zostały przygotowane przez nauczycieli historii: Aleksandrę Łysoń i Radosława Pająka.
foto: Jakub Krzemiński