NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI SIATKOWEJ W SPALE


MISTRZOSTWA EUROPY 2008 - Brno (Czechy)






TURNIEJ KWALIFIKACYJNY KIENBAUM (Niemcy) (26.03 - 30.03.2008)

TRENERZY
  • I trener - Karol Janaszewski
  • II trener - Maciej Zendeł
  • Trener odnowy - Paweł Bińczyk
Skład Kadry:

LpNazwisko i imięPozycjaKlub
1Wroński Łukaszrozgryw.Delic Pol. Cz-a/SMS
2Drzyzga Fabianrozgryw.MOS Wola Warszawa/SMS
3Mika MateuszprzyjmującyHejnał Kęty/SMS
4Wójtowicz Grzegorzprzyjmujący

MMKS Kędzierzyn-Koźle

5Jasiński MateuszprzyjmującyMDK Warszawa/SMS
6Krzywiecki Maciej
przyjmującyGTPS Gorzów Wlkp./SMS
7Strzeżek PatrykatakującyMOS Wola W-wa
8Król JanatakującyMETRO Warszawa/SMS
9Wiśniewski ŁukaszśrodkowyUKS Serbinów/SMS
10Kłos KarolśrodkowyMetro Warszawa
11Polański ŁukaszśrodkowyMDK Warszawa
12Zatorski PawełliberoSkra Bełchatów/SMS

Terminarz - wyniki

LpDataGodzMeczWynik
126.04.200815.00Ukraina - POLSKA0:3 (15:25, 19:25, 16:25) 
217.30Turcja - Grecja3:0 (25:16, 25:12, 25:23) 
320.00Niemcy - Łotwa3:0 (25:20, 25:20, 25:23) 
427.04.200815.00POLSKA - Turcja3:1 (25:23, 17:25, 25:19, 25:18) 
517.30Łotwa - Grecja3:0 (25:23, 25:22, 25:18) 
620.00Niemcy - Ukraina3:0 (25:21, 25:19, 25:23) 
728.04.200815.00Grecja - POLSKA1:3 (23:25, 21:25, 27:25,  17:25) 
817.30Ukraina - Łotwa3:1 (25:23, 25:18, 26:28, 25:21) 
920.00Turcja - Niemcy
1:3 (14:25, 25:22, 17:25, 20:25) 
1029.04.200815.00Łotwa - Polska1:3 (27:25, 12:25, 16:25, 19:25) 
1117.30Ukraina - Turcja2:3 (21:25, 25:23, 23:25, 25:17, 16:18) 
1220.00Niemcy - Grecja3:0 (25:16, 25:21, 25:15) 
1330.03.200815.00Turcja - Łotwa3:1 (25:23, 19:25, 25:22, 29:27) 
1417.30Grecja - Ukraina3:2 (24:26, 18:25, 25:19, 25:22, 15:11) 
1520.00POLSKA - Niemcy3:2 (25:23, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13) 

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe punkty
Ratio
1Polska51015:5475:4041,176
2Niemcy5914:4429:3641,179
3Turcja5811:9442:4470,989
4Ukraina567:13427:4550,938
5Łotwa566:12399:4370,913
6Grecja564:14363:4280,848


Mistrzostwa Europy Juniorów 2008
MISTRZOSTWA EUROPY 2008 - Brno (Czechy)


KADRA SZKOLENIOWA
  • Karol Janaszewski
  • Stanisław Gościniak
  • Maciej Zendeł
  • Paweł Bińczyk
Skład Kadry:

LpNazwisko i imięPozycjaKlub
1Wroński Łukaszrozgryw.Delic Pol. Częstochowa/SMS
2Drzyzga Fabianrozgryw.MOS Wola Warszawa/SMS
3Kozłowski Wojciech
przyjmujący
4Wójtowicz Grzegorz
przyjmujący

MMKS Kędzierzyn-Koźle

5Jasiński MateuszprzyjmującyMDK Warszawa/SMS
6Krzywiecki Maciej
przyjmującyGTPS Gorzów Wlkp./SMS
7Bartosz Krzysiek
atakującyMDK Warszawa
8Król JanatakującyMETRO Warszawa/SMS
9Wiśniewski Łukasz
środkowyUKS Serbinów/SMS
10Kłos KarolśrodkowyMetro Warszawa
11Polański ŁukaszśrodkowyMDK Warszawa
12Zatorski PawełliberoSkra Bełchatów/SMS




WYNIKI - TABELE

Punktacja:
  • za zwycięstwo- 2 pkt
  • za porażkę- 1 pkt



Grupa A - terminarz - wyniki

LpDataGodzMeczWynik
130.08.200815.00Niemcy - Belgia 3:0 ( 25:20, 25:22, 25:18)
230.08.200817.30Włochy - Turcja3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:22) 
330.08.200820.30POLSKA - Rosja2:3  (14:25, 25:21, 25:21, 9:25, 6:15)
13108.200815.00Niemcy - Włochy 3:2 (23:25, 25:16, 25:17, 22:25, 15:6)
231.08.200817.30Belgia - Rosja1:3 (20:25, 19:25, 25:21, 22:25) 
331.08.200820.30Turcja - POLSKA3:1  (25:21, 25:22, 21:25, 27:25)
101.09.200815.00Włochy - Belgia 3:1  (19:25, 25:20, 26:24, 25:23)
201.09.200817.30POLSKA - Niemcy0:3  (18:25, 19:25, 22:25)
301.09.200820.30Rosja - Turcja3:0  (25:23, 25:12, 25:15)
103.09.200815.00Włochy - POLSKA 1-3 (23:25, 22:25, 25:23, 19:25) 
203.08.200817.30Belgia - Turcja3-0 (25:23, 25:11, 29:27) 
303.08.200820.30Niemcy - Rosja1-3 (22:25, 21:25, 26:24, 25:27) 
104.08.200815.00POLSKA - Belgia 1-3 (22:25, 23:25, 27:25, 16:25) 
204.08.200817.30Turcja - Niemcy1-3 (25:22, 18:25, 19:25, 14:25) 
304.08.200820.30Rosja - Włochy3-1 (27:29, 25:14, 25:15, 25:21) 

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe pkt.
1Rosja
510
15:5
481:388
2Niemcy5
9
13:6
451:385
3Włochy5
7 10:11 448:487
4Belgia57
8:10
417:415
5Polska5
6
7:13
417:469
6Turcja5
65:13
370:440



Grupa B - terminarz - wyniki

LpDataGodzMeczWynik
130.08.200815.00Chorwacja - Białoruś3:1 (25:22, 19:25, 25:20, 25-23) 
230.08.200817.30Czechy - Francja0:3 (25:27, 16:25, 20:25) 
330.08.200820.30Holandia - Słowenia3:0  (25:18, 25:21, 25:18)
13108.200815.00Białoruś - Francja 0:3  (27:29, 15:25, 20:25)
23108.200817.30Słowenia - Czechy0:3  (14:25, 23:25, 19:25)
33108.200820.30Chorwacja - Holandia2:3  (19:25, 19:25, 25:20, 25:22, 11:15)
101.09.200815.00Francja - Słowenia 3:0  (25:17, 25:12, 25:20)
201.09.200817.30Holandia - Białoruś1:3  (24:26, 25:21, 26:28, 18:25)
301.09.200820.30Czechy - Chorwacja1:3  (25:14, 18:25, 19:25, 19:25)
103.09.200815.00Chorwacja - Francja 0-3 (23:25, 18:25, 21:25) 
203.09.200817.30Holandia - Czechy
3-0 (25:16, 25:15, 25:19) 
303.09.200820.30Białoruś - Słowenia
3-1 (25:20, 25:18, 22:25, 25:19) 
104.08.200815.00Francja - Holandia 1-3 (21:25, 23:25, 25:21, 26:28) 
204.08.200817.30Czechy - Białoruś
1-3 (22:25, 26:24, 21:25, 21:25) 
304.08.200820.30Słowenia - Chorwacja
3-1 (23:25, 25:19, 30:28, 25:23) 

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe pkt.
1Francja59
13:3
401:335
2Holandia5
9
13:6
449:401
3Białoruś5
810:9 448:438
4Chorwacja57
9:11
439:456
5Czechy5
6
5:12
359:396
6Słowenia5
64:13347:417



O miejsca 5-8

Data Godz Mecz Wynik
06.09.2008 12.00 Włochy - Chorwacja 3:0 (25:18, 25:20, 25:13)
14.30 Belgia - Białoruś 1:3 (20:25, 19:25, 25:18, 22:25)

Półfinały (o miejsca 1-4) 

Data Godz Mecz Wynik
06.09.2008 17.00 Rosja - Niemcy 0:3 (26:28, 16:25, 15:25) 
19.30 Holandia - Francja 2:3 (25:23, 30:28, 22:25,  15:25, 12:15)

O miejsca 7 - 8 

Data Godz Mecz Wynik
07.09.2008 10.30 Chorwacja - Belgia  0:3 (17:25, 17:25, 22:25) 

O miejsca 5 - 6

Data Godz Mecz Wynik
07.09.2008 13.00 Włochy - Białoruś  3:1 (25:21, 29:31, 25:21, 25:15)

O miejsca 3 - 4

Data Godz Mecz Wynik
07.09.2008 15.30 Rosja - Holandia
 3:1 (25:23, 26:28, 25:19, 25:17) 

FINAŁ

Data Godz Mecz Wynik
07.09.2008 18.00 NIEMCY - FRANCJA
1:3 ( 25:23, 25:27, 20:25, 17:25)


Klasyfikacja końcowa

1FRANCJA
2Niemcy
3Rosja
4Holandia
5Włochy
6Białoruś
7BELGIA
8Chorwacja

Nagrody indywidualne:
  • MVP ME : Earvin Ngapeth (Francja))
  • Najlepiej punktujący: Ludovico Dolfo (Włochy)
  • Najlepiej przyjmujący: Alexey Obmochaev (Rosja)
  • Najlepiej atakujący: Ludovico Dolfo (Włochy)
  • Najlepiej serwujący: Michele Baranowicz (Włochy)
  • Najlepiej blokujący: Siarhei Busel (Białoruś)
  • Najlepiej rozgrywający: Valentin Bezrunkov (Rosja)
  • Najlepszy libero: Alexey Obmochaev (Rosja)
Źródło: reprezentacja.net/CEV   


Powrót do strony wyjściowej   POWRÓT   Powrót góra
  ® SMS SPAŁA 2006