NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI SIATKOWEJ W SPALE
ARCHIWUM 2006
 
ARCHIWUM 2007
 
ARCHIWUM 2008
 
ARCHIWUM 2009
 
ARCHIWUM 2010
 

ARCHIWUM 2011

 

   04.12.2011

SREBRO w PUCHARZE ŚWIATA !

AWANS NA OLIMPIADĘ W LONDYNIE !




Po wywalczeniu brązowego medalu, przez naszą Reprezentację, w finale tegorocznej Ligi Światowej i brązowego madalu Mistrzostw Europy przyszedł czas na SREBRNY MEDAL w PUCHARZE ŚWIATA a tym samym AWANS na OLIMPIADĘ w LONDYNIE!

Ogromny sukces NASZEJ REPREZENTACJI i naszej szkoły, gdyż połowa składu to nasi ABSOLWENCI !
SREBRNI MEDALIŚCI PUCHARU ŚWIATA
  1. Marcin Możdżonek - wychowanek SMS Spała
  2. Paweł Zagumny
  3. Łukasz Żygadło
  4. Piotr Nowakowski
  5. Michał Winiarski - wychowanek SMS Spała
  6. Patryk Czarnowski - wychowanek SMS Spała
  7. Bartosz Kurek
  8. Jakub Jarosz - wychowanek SMS Spała
  9. Zbigniew Bartman
  10. Łukasz Wiśniewski - wychowanek SMS Spała
  11. Michał Kubiak
  12. Michał Ruciak - wychowanek SMS Spała
  13. Krzysztof Ignaczak
  14. Paweł Zatorski - wychowanek SMS Spała

Źródło: SMS Spała   

   27.11.2011



EEVZA - 2011 - Złoto dla Rosji

Reprezentacja Rosji zwyciężyła w rozegranych w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Św. Mistrzostwach Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej w kategorii kadetów. W decydującym o końcowym triumfie meczu Rosjanie pokonali Polskę 3:0, kończąc ostrowieckie mistrzostwa bez straty seta.

NAGRODY INDYWIDUALNE:
  • Najlepszy atakujący: Bartosz Bućko (Polska)
  • Najlepszy punktujący: Aleksander Śliwka (Polska)
  • Najlepszy rozgrywający: Roman Poroshin (Rosja)
  • Najlepszy blokujący: Daniil Geleverov (Rosja)
  • Najlepszy libero: Kacper Piechocki (Polska)
  • Najlepszy zawodnik (MVP): Dimitry Volkov (Rosja)

Wszyskie wyniki - tabela poniżej.


Źródło: www.mosir.ostrowiec.pl/SMS   

   26.11.2011



EEVZA - 2011 - OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

W Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO rozegrane zostały mecze drugiego dnia Mistrzostw Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej w kategorii kadetów.
Dwa kolejne zwycięstwa - w trzech setach - zanotowali na swoim koncie reprezentanci gospodarzy.
Polacy do wczorajszym zwycięstwie nad Białorusią dołożyli wygrane nad drużynami Estonii i Ukrainy i jutro zagrają z Rosją mecz, którego stawką będą złote medale mistrzostw EEVZA.
Po dwóch dniach zarówno Rosja jak i Polska mają komplet zwycięstw (bez straty seta).
Dziś Polacy wystąpili w składzie:
Matula Sebastian, Bućko Bartosz, Śliwka Aleksander, Wacek Mariusz, Maziarz Aleksander, Borończyk Karol i Piechocki Kacper (libero).
Na zmiany wchodzili: Bieńkowski Krzysztof, Szymura Rafał, Pietrzak Łukasz, Gryc Paweł, Badura Piotr.  

Wszyskie wyniki - tabela poniżej.


Źródło: www.mosir.ostrowiec.pl/SMS   

   25.11.2011



EEVZA - 2011 - OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

W pierwszym meczu turniejowym Polska pokonała Białoruś 3:0 (25:20, 25:21, 25:18)
Skład:
Matula Sebastian, Bućko Bartosz, Śliwka Aleksander, Wacek Mariusz, Maziarz Aleksander, Borończyk Karol i Piechocki Kacper (libero).  


Źródło: SMS   

   25.11.2011



EEVZA - 2011 - OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

W dniach 25-27 listopada 2011 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej w kategorii kadetów (rocznik 1995-1996). W skład Wschodnioeuropejskiej Federacji Piłki Siatkowej (EEVZA) wchodzi 8 państw: Azerbejdżan, Białoruś, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rosja i Ukraina. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. do rywalizacji oprócz Polaków przystąpią: Rosja, Ukraina, Białoruś i Estonia. W zeszłym roku w Mistrzostwach Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej rozgrywanych na Łotwie, Polacy wywalczyli brązowy medal pokonując 3:1 reprezentację Białorusi. Zwycięstwo w turnieju odniosła drużyna Rosji, która w finale po tie-breaku wygrała z Ukrainą.
za www.pzps.pl

KADRA POLSKI:

TRENERZY
  • Trener - Sebastian Pawlik
  • Trener odnowy - Wiktor Broński
Skład Kadry:

LpNazwisko i imięPozycjaKlub
1Bieńkowski Krzysztofrozgryw.
EKS Skra Bełchatów/SMS
2Matula Sebastianrozgryw.KS Jastrzębski Węgiel
3Borończyk Karol przyjmującyMCKiS Jaworzno/SMS
4Śliwka AleksanderprzyjmującyAsceco Resovia Rzeszów/SMS
5Szymura RafałprzyjmującyTS VOLLEY Rybnik/SMS
6Pietrzak ŁukaszprzyjmującySkra Bełchatóww/SMS
7Bućko Bartosz atakującyBBTS Włókniarz Bielsko-Biała/SMS
8Gryc PawełatakującyMUKS "Piętnastka" Białystok
9Wacek MariuszśrodkowyDelic-Pol Norwid Częstochowa/SMS
10Badura Piotr środkowyEKS Skra Bełchatów/SMS
11Maziarz Aleksander środkowyZAKSA Kędzierzyn-Koźle
12Piechocki KacperliberoEKS Skra Bełchatów


 
terminarz - wyniki
 
LpDataMeczWynik
125.11.2011 - godz.11.00Białoruś - Rosja0:3 (16:25, 23:25, 19:25)
225.11.2011 - godz.13.00Estonia - Ukraina3:2 (21:25, 25:20, 21:25, 25:23, 16:14)
325.11.2011 - godz.16.00Rosja - Estonia3:0 (25:16, 25:11, 25:8)
425.11.2011 - godz.18.00POLSKA - Białoruś3:0 (25:20, 25:21, 25:18)
526.11.2011 - godz.11.00POLSKA - Estonia3:0 (25:16, 25:15, 25:16)
626.11.2011 - godz.13.00Ukraina - Rosja0:3 (19:25, 24:26, 15:25)
726.11.2011 - godz.16.00POLSKA - Ukraina3:0 (25:16, 25:14, 25:16)
826.11.2011 - godz.18.00Białoruś - Estonia0:3 (15:25, 16:25, 19:25)
927.11.2011 - godz.11.00Ukraina - Białoruś1:3 (15:25, 27:29, 25:18, 17:25)
1027.11.2011 - godz.13.00Rosja - POLSKA3:0 (25:18, 25:19, 25:22)



TABELA KOŃCOWA 
Miejsce
 Drużyna
Punkty
Sety
1 Rosja
8
12:0
2POLSKA
7
9:3
3Estonia6
6:8
4Białoruś5
3:10
5Ukraina4
3:12

Źródło: PZPS/SMS   

   06.11.2011


XXII TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH


W dniach 20.10 - 23.10.2011 r. na terenie OPO Spała rozgrywany był kolejny Turniej Nadziei Olimpiskich chłopców, natomast w dniach 03.11 - 06.11.2011 odpowiedni turniej dziewcząt.
Zwycięzcami XXII TNO chłopców została ekipa województwa dolnośląskiego, natomiast wśród dziewcząt najlepsza okazał się druzyna województwa łódzkiego.
Pełne wyniki turniejów można prześledzić na naszej stronie w odpowiedniej zakładce.


FOTO z TNO CHŁOPCÓW >>>> FOTO z TNO DZIEWCZĄT >>>>

Źródło: SMS SPAŁA   

   04.11.2011


XXII TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH - DZIEWCZĘTA


W dniu 03.11.2011 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Turnieju Nadziei Olimpiskich dziewcząt.
Wyniki turnieju można śledzić na naszej stronie w zakładce

INNE ROZGRYWKI KRAJOWE - TNO - TNO (dziewczęta) - 2011


Źródło: SMS SPAŁA   

   20.10.2011


XXII TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH


W dniach 20.10 - 23.10.2011 r. na terenie OPO Spała rozegrany zostanie kolejny Turniej Nadziei Olimpiskich. Organizatorem turnieju jest PZPS przy współpracy z OPO Spała i NLO SMS Spała.
Dla przypomnienia XXI TNO wygrała reprezentacja województwa dolnośląskiego przed łódzkim i śląskim.
Wyniki turnieju można śledzić na naszej stronie w zakładce

INNE ROZGRYWKI KRAJOWE - TNO - TURNIEJ NADZIEI OLIMPISKICH - 2011


Źródło: SMS SPAŁA   

   24.09.2011


ROZGRYWKI II LIGI


W dniu dzisiejszym II liga wznowiła rozgrywki w nowym sezonie 2011/2012. Drużyny SMS Spała grają tym razem tylko w II lidze - obie tzn.: SMS PZPS I i SMS PZPS II występują w grupie 2.
W derbach SMS padł wynik: SMS PZPS II - SMS PZPS I - 0:3 (20:25; 22:25; 20:25)


Źródło: SMS SPAŁA   

   18.09.2011

NASI BRĄZOWI MEDALIŚCI MISTRZOSTW EUROPY 2011

Marcin Możdżonek

Michał Ruciak

Jakub Jarosz

Fabian Drzyzga

Mateusz Mika

Paweł Zatorski



Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy im dalszych sukcesów.


Źródło: SMS

   07.09.2011


NOWY ROK SZKOLNY W NLO SMS PZPS W SPALE


W dniu 04.09.2011 o godzinie 19:00, w sali "G" hotelu Champion, nastąpiło otwarcie nowego roku szkolnego 2011/2012 w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.
Na uroczystości byli: Sekretarz Generalny PZPS B. Adamski, Z-ca Dyrektora OPO Spała - J. Winkler, Dyrektor SMS Spała M. Hertel, nauczyciele, rodzice, młodzież.
Sekretarz Generalny PZPS B. Adamski poinformował obecnych o zmianach jakie nastąpiły w szkole od pierwszego września.
Dyrektorem szkoły mianowano, długoletniego jej pracownika, Tadeusza Zaparta.
Powstała nowa funkcja - Zastępca Dyrektora do Spraw Sportowych. To stanowisko PZPS powierzył Leonowi Barmanowi.
Rodzice klasy I zostali szczegółowo zapoznani z warunkami bytowymi uczniów i specyfiką pracy tej szkoły.


Źródło: SMS SPAŁA   

   30.08.2011


KOMUNIKAT DYREKTORA NLO SMS W SPALE


Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale informuje, że zajęcia edukacyjno - sportowe
w roku szkolnym 2011/2012 rozpoczną się w dniu 05.09.2011r (poniedziałek).

W związku z powyższym, prosimy o przyjazd uczniów do OPO w Spale i zgłoszenie się do recepcji hotelu Champion w dniu 04.09.2011r. do godziny 19.00.

O godzinie 19:00, w sali "G" hotelu Champion, nastąpi inauguracja roku szkolnego 2011/2012 na którą zapraszamy uczniów,rodziców i nauczycieli.

UWAGA DLA UCZNIÓW KLASY I

Wykaz podręczników zostanie podany na pierwszych zajęciach z danego przedmiotu.

Źródło: SMS SPAŁA   

   16.07.2011


Historyczny sukces w Lidze Światowej !





Historyczny, ogromny sukces jakim jest brązowy medal wywalczony przez Reprezentację Polski w finale tegorocznej Ligi Światowej cieszy nas podwójnie.
Z jednej strony wzrasta popularność dyscypliny piłki siatkowej w Polsce a z drugiej strony aż pięciu naszych absolwentów przyczyniło się bezpośrednio do tego sukcesu - komentuje to wydarzenie bardzo szczęśliwy dyrektor SMS Spała -Marek Hertel.
    Brązowi medaliści Ligii Światowej 2011:
  1. Piotr Nowakowski
  2. Paweł Zatorski - wychowanek SMS Spała
  3. Piotr Gruszka
  4. Grzegorz Kosok
  5. Bartosz Kurek
  6. Jakub Jarosz - wychowanek SMS Spała
  7. Zbigniew Bartman
  8. Paweł Woicki
  9. Michał Kubiak
  10. Michał Ruciak - wychowanek SMS Spała
  11. Łukasz Żygadło
  12. Krzysztof Ignaczak
  13. Michał Bąkiewicz - wychowanek SMS Spała
  14. Marcin Możdżonek - wychowanek SMS Spała

Źródło: SMS Spała   

   30.06.2011



NABÓR DO NLO SMS SPAŁA NA ROK SZKOLNY 2011/2012


W wyniku postępowania kwalifikacyjnego do klasy I NLO SMS w Spale, na rok szkolny 2011/2012, zostali przyjęci następujący uczniowie:

LpNazwisko i imięKlub
1Bućko BartoszBBTS Bielsko Biała
2Śliwka AleksanderJKS Jawor
3Borończyk KarolMCKiS Jaworzno
4Prudzyński MateuszWilga Garwolin
5Fornal JanUKS Dobry Wynik Kraków
6Bieńkowski KrzysztofUKS SMS Łódź
7Wacek MariuszDelic-Pol Częstochowa
8Piechocki KacperSkra Bełchatów
9Dawid WojciechSPS Lębork
10Badura PiotrLechia Tomaszów Maz.
11Korpal PatrykSiatkarz Wieluń
12Szymura RafałVolley Rybnik


Źródło: SMS SPAŁA   

   24.06.2011
 

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

W sali audiowizualnej hotelu Olimpijczyk odbyło się zakończenie kolejnego roku szkolnego w SMS Spała. Na uroczystym zakończeniu obecni byli przedstawiciele PZPS: Wiceprezes PZPS Wiesław Radomski i Zastępca Przewodniczącego Wydziału do Spraw Młodzieży PZPS Krzysztof Kozłowski.
Dyrekcję OPO Spała reprezentował Zastępca Dyrektora Wojciech Jerzy Winkler.
Uroczystość prowadził Dyrektor SMS Marek Hertel.

W tym roku szkolnym na szczególne wyróznienie zasłużyli następujący uczniowie:
  1. Luks Bartosz - klasa II
  2. Orczyk Piotr - klasa II
  3. Woś Jakub - klasa II
  4. Kowalski Adam - klasa I
  5. Smolarczyk Adam - klasa I
  6. Zugaj Łukasz - klasa II
  7. Nowakowski Jan - klasa I
  8. Mucha Konrad - klasa II



 
Źródło: SMS SPAŁA   

   31.05.2011



MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW


W dniach od 02.06 do 05.06 w Bydgoszczy odbędzie się finał Mistrzostw Polski Kadetów.
Do finału zakwalifikowały się następujące zespoły (w nawiasie zawodnicy szkoleni w SMS Spała)
  1. GRUPA A
    1. BKS Chemik Bydgoszcz (Filipiak Bartosz, Nowakowski Jan)
    2. KS Gwardia Wrocław (Muzaj Maciej)
    3. MKS MDK Warszawa
    4. AKS I Rzeszów (Gajdek Bartłomiej)
  2. GRUPA B
    1. EKS SKRA Bełchatów (Pietrzak Łukasz)
    2. UMKS MOS Wola Warszawa
    3. Delic-Pol Norwid Częstochowa (Kowalski Adam, Wolański Nikodem, Smolarczyk Adam)
    4. MUKS Joker Rodło Piła (Sławiński Adrian)

Wyniki, tabele:   PATRZ >>>>>


Źródło: SMS Spała   

   26.05.2011



KOMUNIKAT DLA KANDYDATÓW DO NLO SMS SPAŁA


Dyrekcja NLO SMS PZPS w Spale informuje, że w dniach 06-08.06.2011 odbędzie się konsultacja naborowa połączona z badaniami w COMS Warszawa dla niżej wymienionych zawodników:
  1. Badura Piotr - Lechia Tomaszów,
  2. Behrendt Karol - Trefl Gdańsk,
  3. Bieńkowski Krzysztof - UKS SMS Łódź,
  4. Borończyk Karol - MCKiS Jaworzno,
  5. Bućko Bartosz - BBTS B.Biała,
  6. Dawid Wojciech - SPS Lębork,
  7. Fornal Jan - Dobry Wynik Kraków,
  8. Korpal Patryk - Siatkarz Wieluń,
  9. Maziarz Alekasnder - MKS Kraśnik,
  10. Piechocki Kacper - Skra Bełchatów,
  11. Prudzyński Mateusz - Wilga Garwolin,
  12. Szymura Rafał - Volley Rybnik,
  13. Śliwka Aleksander - JKS Spartakus Jawor,
  14. Wacek Mariusz - Delicpol Cze-wa,
  15. Wroński Seweryn - MDK Warszawa,
  16. Zabłocki Jakub - AZS UWM Olsztyn.

Przyjazd na konsultację w dniu 06.06.2011 do godziny 19.00.
Na konsultację należy przywieść ze sobą:
  • aktualną książeczkę zdrowia zawodnika,
  • sprzęt sportowy,
  • 1 zdjęcie legitymacyjne,
  • wypełniony i podpisany formularz badania podmiotowego (do pobrania poniżej).
Dodatkowe pytania proszę składać drogą telefoniczną, bądź e-mailem:
  • Telefon do sekretariatu: 44 710-15-82
  • Telefon do dyrektora szkoły: 665-360-011
  • e-mail sekretariat: sms_spala@poczta.onet.pl
       Formularz! - pobierz

Źródło: SMS Spała   

   16.05.2011


SIATKARSKIE ASY


W piątek 13 maja w OPO Spała odbyła się cykliczna impreza siatkarska - "Siatkarskie Asy".
W ramach imprezy, została odsłonięta galeria "SIATKARSKIE TALENTY".
Wyróżnienie "SIATKARSKI TALENT", przyznane przez kapitułę złożoną z przedstawicieli PZPS, SMS Spała i OPO Spała, będzie otrzymywał corocznie młody uzdolniony siatkarz, który w roku za który otrzymuje wyróżnienie nie ukończył 21 roku życia.
W tym roku siatkarskim talentem uznany został zawodnik Skry Bełchatów (absolwent SMS Spała) - Paweł Zatorski. Serdeczne gratulacje.

Kulminacyjnym punktem Gali był mecz "Kadra Polski" - "Absolwenci SMS Spała". Kadra A wygrała z zespołem Wychowankowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale 2:1 (25:19, 25:23, 31:33).
W drużynie "Kadra Polski" zagrali: Woicki, Bartman, Kłos, Kosok, Kurek, Kubiak, Ignaczak (l) oraz Nowakowski, Gromadowski (absolwent SMS);
Wychowankowie SMS: Drzyzga, Jarosz, Grzyb, Wiśniewski, Bąkiewicz, Ruciak, Zatorski (l) oraz Dryja, Janeczek, Gorzewski.

Zdjęcia z Gali:   PATRZ >>>>>

Źródło: SMS Spała   

   16.05.2011



TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW - 2011 - Sofia (Bułgaria)

Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, zostanie rozegrany w dniach 18.05.2011 - 22.05.2011 w Sofii (Bułgaria). Polscy juniorzy rywalizować będą z: Danią, Francją, Rumunią i Bułgarią.
Do mistrzostw kwalifikuje się zwycięsca grupy.

KADRA POLSKI:

TRENERZY
  • I trener - Mariusz Sordyl
  • II trener - Damian Dacewicz
  • Trener odnowy - Wiktor Broński
Skład Kadry:

LpNazwisko i imięPozycjaKlub
1Patryk Szczurekrozgryw.
Trefl Gdańsk/SMS
2Tomasz Kowalskirozgryw.Asceco Resovia Rzeszów/SMS
3Wojciech FerensprzyjmującyAZS UWM Olsztyn/SMS
4Adrian BuchowskiprzyjmującyJastrzębski Węgiel/SMS
5Mateusz MikaprzyjmującyAsceco Resovia Rzeszów/SMS
6Kamil DługoszprzyjmującyAsceco Resovia Rzeszów
7Miłosz HebdaatakującyAZS Częstochowa/SMS
8Szymon RomaćatakującyRCS Czarni Radom/SMS
9Tomasz KalembkaśrodkowyBBTS Bielsko Biała/SMS
10Piotr HainśrodkowyAZS UWM Olsztyn/SMS
11Mateusz PrzybyłaśrodkowyJastrzębski Węgiel/SMS
12Tomasz GłodliberoAsceco Resovia Rzeszów



Szczegóły - wyniki, tabele:   PATRZ >>>>>

Źródło: PZPS   

   21.04.2011



ME kadetów: Polacy wracają do domu!


Przy trzech wyraźnie przegranych spotkaniach i dwóch wygranych nasza drużyna zajęła piąte miejsce w grupie i pożegnała się z mistrzostwami. Polacy nie tylko po raz pierwszy w historii (ME kadetów rozgrywane są od 1995 roku) nie weszli do czołowej ósemki, lecz z powodu słabego występu w Turcji, zabraknie ich także, po raz pierwszy, w sierpniowych mistrzostwach świata w Argentynie.
W dotychczasowych mistrzostwach kontynentu, najgorsze miejsce to IV (1999 i 2009 r.).

Komplet wyników z mistrzostw:   PATRZ >>>>>


Źródło: PZPS   

   15.04.2011



MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW - 2011 - Ankara (Turcja)

W dniach 16.04 - 24.04.2011 r. w Ankarze zostaną rozegrane kolejne Mistrzostwa Europy Kadetów dla rocznika 1993.
W grupie B, oprócz Polski, występują: Serbia, Niemcy, Grecja, Bułgaria i Turcja.
W grupie A występują: Hiszpania, Belgia, Ukraina, Francja, Rosja, Finlandia.

KADRA POLSKI:

TRENERZY
  • I trener - Maciej Zendeł
  • II trener - Andrzej Krowiak
  • Statystyk - Sebastian Pawlik
  • Trener odnowy biologicznej - Łukasz Hertel
  • Kierownik reprezentacji - Tomasz Kozłowski
Skład Kadry:

LpNazwisko i imięPozycjaKlub
1JANUSZ MARCINrozgryw.
Skra Bełchatów
2WOLAŃSKI NIKODEMrozgryw.Delic Pol. Cz-a/SMS
3STOLC SŁAWOMIRprzyjmującyTrefl Gdańsk/SMS
4KACZYŃSKI MICHAŁprzyjmującyDelic Pol. Cz-a/SMS
5ORCZYK PIOTRprzyjmującyRCS Radom/SMS
6ŁUKASIK PIOTRprzyjmujący/atakującyAZS Olsztyn
7ŁAPSZYŃSKI ŁUKASZprzyjmującyRCS Radom/SMS
8MUZAJ MACIEJatakującyGwardia Wrocław/SMS
9GRZECHNIK BARTŁOMIEJśrodkowyRCS Radom/SMS
10MUCHA KONRADśrodkowyMKS MOSiR Jasło/SMS
11NOWAKOWSKI JANśrodkowyBKS Chemik Bydgoszcz/SMS
12WOŚ JAKUBliberoAKS Resovia Rzeszów/SMS



Szczegóły - wyniki, tabele:   PATRZ >>>>>

Źródło: SMS Spała   

   d09.04.2011



KOMUNIKAT DLA KANDYDATÓW DO NLO SMS SPAŁA


  1. Wykaz zawodników szkolenia centralnego wytypowanych do postępowania kwalifikacyjnego na rok szkolny 2011/2012:
    1. Szalpuk Artur
    2. Bućko Bartosz
    3. Śliwa Aleksander
    4. Fornal Jan
    5. Maziarz Aleksander
    6. Prudzyński Mateusz
    7. Borończyk Karol
    8. Behrendt Karol
    9. Korpal Patryk
    10. Wacek Mariusz
    11. Badura Piotr
    12. Woźniak Mateusz
    13. Kozak Piotr
    14. Dawid Wojciech
    15. Wilkowski Piotr
    16. Wroński Seweryn
    17. Gryc Paweł
    18. Komenda Marcin
    19. Szymankiewicz Stanisław
    20. Kania Marcin
  2. Dla w/w zawodników ustala się następujące terminy:
    1. Złożenie podania do NLO SMS PZPS w Spale - do 30 kwietnia 2011 r. (wzór podania - "Do pobrania - Podanie!)
    2. Konsultacja naborowa do NLO SMS PZPS w Spale:
      - 14.05.2011 - 16.05.2011 r.
    3. Na konsultację naborową wymagana jest:
      • aktualna książeczka zdrowia zawodnika,
      • sprzęt sportowy.
  3. Zawodnicy którzy nie zostali wytypowani do postępowania kwalifikacyjnego, mogą przesłać drogą e-mail ankietę (wzór ankiety - "Do pobrania - Ankieta!).
    Przesłana ankieta, będzie podstawą do ewentualnej konsultacji naborowej.
  4. Dodatkowe pytania proszę składać drogą telefoniczną, bądź e-mailem:
    • Telefon do sekretariatu: 44 710-15-82
    • Telefon do dyrektora szkoły: 665-360-011
    • e-mail sekretariat: sms_spala@poczta.onet.pl
   Podanie! - pobierz        Ankieta! - pobierz
Źródło: SMS Spała   

   01.04.2011
 

Fabian Drzyzga
(Tytan AZS Częstochowa)

Łukasz Żygadło
(Trentino BetClic) - SMS Rzeszów

Marcel Gromadowski
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

Bartosz Janeczek
(Tytan AZS Częstochowa)

Jakub Jarosz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Patryk Czarnowski
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Marcin Możdżonek
(PGE Skra Bełchatów)

Piotr Hain
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

Łukasz Wiśniewski
(Tytan AZS Częstochowa)

Michał Bąkiewicz
(PGE Skra Bełchatów)

Mateusz Mika
(Asseco Resovia Rzeszów)

Michał Ruciak
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle))

Wojciech Ferens
(Indykpol AZS UWM Olsztyn)

Paweł Zatorski
(PGE Skra Bełchatów)

Michał Winiarski
(PGE Skra Bełchatów)

NASI ABSOLWENCI W KADRZE POLSKI NA SEZON 2011

  1. rozgrywający:
    1. Łukasz Żygadło (Trentino BetClic) - SMS Rzeszów,
    2. Fabian Drzyzga (Tytan AZS Częstochowa),
  2. atakujący:
    1. Marcel Gromadowski (Indykpol AZS UWM Olsztyn),
    2. Bartosz Janeczek (Tytan AZS Częstochowa),
    3. Jakub Jarosz (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle),
  3. środkowi:
    1. Patryk Czarnowski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle),
    2. Marcin Możdżonek (PGE Skra Bełchatów),
    3. Piotr Hain (Indykpol AZS UWM Olsztyn),
    4. Łukasz Wiśniewski (Tytan AZS Częstochowa).
  4. przyjmujący:
    1. Michał Bąkiewicz (PGE Skra Bełchatów),
    2. Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów),
    3. Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle),
    4. Wojciech Ferens (Indykpol AZS UWM Olsztyn).
  5. libero: Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów),
  6. W szerokim składzie kadry narodowej na sezon 2011 znalazł się jeszcze: Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów).
 
Źródło: SMS PZPS   

   31.03.2011



TURNIEJ W KROŚNIE


W ramach przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy Kadetów w Turcji (16.04 - 24.04), uczniowie SMS Spała, stanowiący trzon reprezentacji w tej kategorii wiekowej, rozegrają w dniach 28.03 - 30.03 mecze kontrolne z zespołem Młodej Plus Ligi - Resovią Rzeszów.
Pierwszy mecz tych zespołów odbędzie się 28.03 0 godz. 19 w Błażowej - drugi następnego dnia o godz. 17 w Krośnie.

Źródło: SMS SPAŁA   

   31.03.2011



MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - CZARNI RADOM PO RAZ DRUGI!


W zakończonych w Olsztynie finałach Mistrzostw Polski Juniorów po raz drugi z rzędu zwyciężyli zawodnicy Czarnych Radom którzy w finale pokonali zespół AKS Resovia Rzeszów.
Warto nadmienić, iż w zespole Czarnych Radom występuje kilku zawodników którzy na codzień uczą się i trenują w SMS Spała.
Są to: Grzechnik Bartłomiej, Łapszyński Łukasz, Orczyk Piotr, Zugaj Łukasz, Gonciarz Kacper, Romać Szymon.
Nagrody indywidualne: Łapszyński Łukasz, Gonciarz Kacper, Romać Szymon.

Komplet wyników z Mistrzostw:   PATRZ >>>>>


Źródło: PZPS   

   15.03.2011



MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW


W dniach od 16.03 do 20.03 w Olsztynie odbędzie się finał Mistrzostw Polski Juniorów.
Do finału zakwalifikowały się następujące zespoły (w nawiasie zawodnicy szkoleni w SMS Spała)
  1. GRUPA A
    1. AZS UWM Olsztyn (Macyra Szymon)
    2. Czarni Radom (Grzechnik Bartłomiej, Łapszyński Łukasz, Orczyk Piotr, Zugaj Łukasz, Gonciarz Kacper, Romać Szymon)
    3. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
    4. AKS I Rzeszów (Woś Jakub)
  2. GRUPA A
    1. Skra Bełchatów
    2. Delic-Pol Częstochowa (Wolański Nikodem, Kaczyński Michał, Modzelewski Krzysztof)
    3. Błyskawica Szczecin
    4. Joker Piła (Sławiński Adrian, Bachmatiuk Marcin)

Wyniki, tabele:   PATRZ >>>>>


Źródło: PZPS   

   15.03.2011

ANDREA ANASTASI W COS SPAŁA


14 marca nasz Ośrodek odwiedził trener męskiej reprezentacji siatkarzy Andrea Anastasi wraz ze swoim asystentem Andreą Gardinim i przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Szefem Pionu Szkolenia w PZPS Włodzimierzem Sadalskim, kierownikiem drużyny Andrzejem Wołkowyckim i menedżerem zespołu Hubertem Tomaszewskim.
Obiekty sportowe, Olimpijskie Centrum Zdrowia oraz zaplecze noclegowe i gastronomiczne włoski szkoleniowiec oglądał w towarzystwie Zastępcy Dyrektora Ośrodka Waldemara Kwiatkowskiego oraz Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marka Hertela.
Cały obiekt bardzo się trenerowi podobał.
- Najważniejsze dla mnie to hala i siłownia - mówił Andrea Anastasi. Szkoleniowiec zainteresował się również kroterapią, z której sam jak przyznał jeszcze nigdy nie korzystał. Andrea Anastasi miał okazję spotkać się także z trenerami Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
 

Źródło: COS Spała   

   23.02.2011



GOŚCINNI KADECI


Polska przegrała w Mogielnicy z Finlandią 1:3 (28:26, 22:25, 22:25, 23:25) w meczu reprezentacji kadetów.
Oba zespoły przygotowują się do kwietniowych mistrzostw Europy w Turcji.

Skład reprezentacji Polski: Stolc, Łapszyński, Nowakowski, Grzechnik, Filipiak, Wolański, Woś (l) oraz Luks, Kamiński, Mucha, Orczyk, Gajdek, Smolarczyk.

- Przegraliśmy przede wszystkim z powodu problemów z przyjęciem zagrywki flot. Po takich serwisach były następnie problemy ze skończeniem ataku. W trzecim secie prowadziliśmy 15:9 i następnie błędy nie pozwoliły utrzymać przewagi. Jest nad czym pracować - powiedział trener polskiego zespołu Maciej Zendeł.
Wszystkie miejsca na widowni w Mogielnicy były zajęte. Zawodnicy i trenerzy podkreślali bardzo dobrą organizację spotkania.

24.02 (czwartek) w Białej Rawskiej odbyło się drugie spotkanie tych zespołów.
I tym razem lepsi okazali się Finowie:
Polska - Finlandia 2:3 (23:25, 25:23, 31:29, 31:33, 14:16)

Autor/Źródło: EA (PZPS)


Źródło: SMS PZPS   

   17.02.2011



REPREZENTACJA KADETÓW FINLANDII W SPALE


Od 21.02 do 25.02 w OPO Spała przebywać będzie reprezentacja kadetów Finlandii. W programie przewidziano dwa spotkania z naszymi rówieśnikami.
Pierwszy mecz odbędzie się w środę 23.02 o godz. 18.00 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy ul. Nowomiejskiej 1.
Następnego dnia, 24.02 (czwartek) także o godzinie 18.00, odbędzie się drugi mecz w Białej Rawskiej w Hali Sportowej w Gimnazjum ul. Mickiewicza 24.
Dla przypomnienia, obie reprezentacje zakwalifikowały się do tegorocznych mistrzostw Europy kadetów (w eliminacjach nasza reprezentacja wygrała 3:2).


Źródło: SMS Spała   

   05.02.2011



LOSOWANIE MISTRZOSTW EUROPY KADETÓW 2011


Dziś w Ankarze odbyło się losowanie Mistrzostw Europy Kadetów które zostaną rozegrane 16-24 kwietnia.
Trener reprezentacji kadetów Maciej Zendeł nie chciał mieć w grupie Serbii i Francji. - Los był łaskawy pół na pół. Zagramy z Serbią. Jest to bardzo wyrównana grupa, w której każdy może wygrać z każdym oraz przegrać z każdym.
My udamy się na mistrzostwa z zamiarem walki o miejsca 1-2 w grupie, co umożliwi walkę o medale oraz zapewni awans do mistrzostw świata - powiedział trener Zendeł.
W czempionacie kadetów zabraknie silnego zespołu Włoch, który przegrał eliminacje w grupie "polskiej".
- Mamy sporo zagranicznych ofert rozgrywania sparingów. Chcę z nami mierzyć m.in. Rosjanie. Na razie pod koniec lutego na mecze kontrolne przybędzie do Spały ekipa Finlandii, bardzo silna i ciekawa - zakończył Maciej Zendeł.

Podział na grupy:

Grupa 1: Francja, Ukraina, Hiszpania, Belgia, Rosja, Finlandia
Grupa 2: Serbia, Turcja, Bułgaria, Niemcy, Grecja, Polska


Źródło: PZPS   

   28.01.2011



STUDNIÓWKA AD 2011






Tradycyjna studniówka młodzieży SMS PZPS Sosnowiec i SMS PZPS Spała, w tym roku, odbędzie się 30 stycznia w "SALI VILANÓW" w Tomaszowie Maz. Początek balu o godzinie 19.



Źródło: SMS Spała   

   05.01.2011


TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY KADETÓW - 2011 - Pärnu (Estonia) - dzień pierwszy.

W pierszym dniu turnieju kwalifikaccyjnego nasi reprezentanci spotkali się z zespołem Rumunii.

WYNIK: POLSKA - Rumunia 3:0 (25:13; 25:12; 25:18).

Polacy wystąpili w składzie: Wolański, Łapszyński, Orczyk, Kaczyński, Nowakowski, Mucha oraz Woś - libero.
Na zmiany wchodzili: Grzechnik i Zugaj.
Pozostałe wyniki naszej drużyny:

POLSKA - Finlandia - 3:2 (25:21; 15:25; 25:21, 16:25, 15:8)
POLSKA - Włochy - 3:2 (26:28; 22:25; 26:24, 26:24, 15:10)
POLSKA - Estonia - 3:2 (25:20; 25:13; 22:25, 25:27, 15:13)

Wyniki, tabele:   PATRZ >>>>>

Źródło: SMS Spała   

   03.01.2011


TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY KADETÓW - 2011 - Pärnu (Estonia)

Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów 2011, w którym bierze udział nasza reprezentacja, zostanie rozegrany w dniach 05.01.2011 - 09.05.2011 w Pärnu (Estonia). W naszej grupie zagrają: Estonia, Finlandia, Rumunia i Włochy.
Do Mistrzostw Europy Kadetów kwalifikują się dwie drużyny z grupy.

KADRA POLSKI:

TRENERZY
  • I trener - Maciej Zendeł
  • II trener - Andrzej Krowiak
  • Trener odnowy - Łukasz Hertel
  • Kierownik Reprezentacji - Tomasz Kozłowski
Skład Kadry:

LpNazwisko i imięPozycjaKlub
1ZUGAJ ŁUKASZrozgryw.
RCS Czarni Radom/SMS
2WOLAŃSKI NIKODEMrozgryw.Delic Pol. Cz-a/SMS
3STOLC SŁAWOMIRprzyjmującyTrefl Gdańsk/SMS
4KACZYŃSKI MICHAŁprzyjmującyDelic Pol. Cz-a/SMS
5ORCZYK PIOTRprzyjmującyRCS Radom/SMS
6ŁUKASIK PIOTRprzyjmującyAZS Olsztyn
7ŁAPSZYŃSKI ŁUKASZatakującyRCS Radom/SMS
8FILIPIAK BARTŁOMIEJatakującyBKS Chemik Bydgoszcz/SMS
9GRZECHNIK BARTŁOMIEJśrodkowyRCS Radom/SMS
10MUCHA KONRADśrodkowyMKS MOSiR Jasło/SMS
11NOWAKOWSKI JANśrodkowyBKS Chemik Bydgoszcz/SMS
12WOŚ JAKUBliberoAKS Resovia Rzeszów/SMS



Szczegóły - wyniki, tabele:   PATRZ >>>>>

Źródło: SMS Spała   


Powrót do strony wyjściowej   POWRÓT   Powrót góra
  ® SMS SPAŁA 2006