NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI SIATKOWEJ W SPALE

ARCHIWUM 2007



1 - Wstęp - 02.02.2006
  2 - Nowy uczeń w SMS-ie - 07.02.2006
  3 - Konsultacje szkoleniowe w SMS-ie - 07.02.2006
  4 - STUDNIÓWKA w SMS-ie (Sosnowiec) - 07.02.2006
  5 - I liga - - 11.02.2006
  6 - Zgrupowanie w Trzciance - 16.02.2006
  7 - Nowy uczeń w SMS-ie - 25.02.2006
  8 - Mistrzostwa Polski Juniorów - 27.02.2006
  9 - Intensywny tydzień - 27.02.2006
10 - 9 punktów w 5 dni..Seria meczy I ligi dla SMS I - 05.03.2006
11 - Wyjazd do Słowacji - 05.03.2006
12 - Wygrana kadetów na Słowacji - 06.03.2006
13 - Druga wygrana na Słowacji - 07.03.2006
14 - Kolejna wygrana SMS I - 09.03.2006
15 - Zakończenie rozgrywek w I lidze - 16.03.2006
16 - Wygrana!!! - 18.03.2006
17 - Mistrzostwa Polski Juniorów - 06.04.2006
18 - Międzynarodowy Turniej Juniorów w Raciborzu - 06.04.2006
19 - Międzynarodowy Turniej Juniorów w Raciborzu - wyniki spotkań - 11.04.2006
20 - Polacy do Włoch - Egipcjanie do Spały - 10.04.2006
21 - Półfinały Mistrzostw Polski Kadetów - 11.04.2006
22 - Kadeci SMS przegrali z juniorami Egiptu - 11.04.2006
23 - Juniorzy 3:2 i 0:3 - 14.04.2006
24 - Koniec nauki dla klasy III - 28.04.2006
25 - XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ... - 06.05.2006
26 - Akcja Szkoleniowa ... 06.05.2006
27 - 18 na Turniej Kwalifikacyjny... - 06.05.2006
28 - Uroczyste zakończenie nauki w NLO SMS Spała dla klasy III - 07.05.2006
29 - Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów
    Gr.A BARDEJOV(Słowacja) - terminarz - 09.05.2006

30 - 12 na Turniej Kwalifikacyjny... - 21.05.2006
31 - Turniej Kwalifikacyjny MEJ 2006: dzień 1 - 25.05.2006
32 - Turniej Kwalifikacyjny MEJ 2006: dzień 2 - druga wygrana - 25.05.2006
33 - Finały Mistrzostw Polski Kadetów - 27.05.2006
34 - Turniej Kwalifikacyjny MEJ 2006: dzień 4 i 5 - awans do Mistrzostw Europy - 29.05.2006
35 - Finały Mistrzostw Europy Juniorów - 30.05.2006
36 - Wypadek samochodowy Michała - 30.05.2006
37 - Kadra B - skład: - 07.06.2006
38 - Michał w domu - 07.06.2006
39 - Koniec roku szkolnego - 25.06.2006
40 - Wakacyjne plany kadetów (rocznik 1989-1990) - 10.07.2006
41 - I po wakacjach ... - 06.09.2006
42 - Nasi na Mistrzostwach Europy Juniorów - dzień 1 - 06.09.2006
43 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 2 - 07.09.2006
44 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 3 - 08.09.2006
45 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 4 - 10.09.2006
46 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007 w NLO SMS Spała - 10.09.2006
47 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 5 - 11.09.2006
48 - Turniej kadetów - 12.06.2006
49 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 6 - 13.09.2006
50 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień ostatni - 14.09.2006
51 - Hitthaler CUP - 19.09.2006
52 - Start II ligi - 22.09.2006
53 - II liga - kolejka I i II - 30.09.2006
54 - II liga - kolejka III - pierwsze punkty SMS II - 07.10.2006
55 - Start I ligi - 07.10.2006
56 - Porażki w ligach - 16.10.2006
57 - Ligi ... - 22.10.2006
58 - Ligi ... - 29.10.2006
59 - Ligi ... - 05.11.2006
60 - I Liga - SMS I - Skra II Bełchatów - 10.11.2006
61 - I Liga - 6 kolejka - 16.11.2006
62 - Sprostowanie - 17.11.2006
63 - Ligi ... - 19.11.2006
64 - Wyniki występów zespołów SMS w ligach: - 04.12.2006
65 - Nasi absolwenci na Mistrzostwach Świata 2006 - 05.12.2006
66 - Wyniki występów zespołów SMS w ligach: - 09.12.2006
67 - Międzynarodowy Turniej Kadetów - EEVZA - 13.12.2006
68 - Międzynarodowy Turniej Kadetów - EEVZA - dzień I - 14.12.2006
69 - Międzynarodowy Turniej Kadetów - EEVZA - dzień II - 15.12.2006
70 - Międzynarodowy Turniej Kadetów - EEVZA - dzień III - 16.12.2006
71 - Zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Kadetów - EEVZA - 16.12.2006



1 - Wstęp - 02.02.2006

Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Być może ktoś z Państwa oglądał już naszą pierwszą stronę "www.sms-spała.republka.pl" opracowaną przez ucznia (obecnie już absolwenta) Waldemara Kaczmarka. Obecnie prezentujemy inną grafikę, sporo zdjęć z różnych imprez i co ważne - strona jest umieszczona na innym serwerze i będzie systematycznie aktualizowana. Opracowanie graficzne strony wykonał uczeń Maciek Zajder (obecnie zawodnik Skry II Bełchatów).
Będziemy podawać na bieżąco wiadomości dotyczące siatkówki młodzieżowej chłopców - (kadetów i juniorów), objętych szkoleniem centralnym (w więkości są to uczniowie naszej szkoły), czyli będziemy śledzić poczynania Kadry Polski Juniorów i Kadry Polski Kadetów.
Ponieważ strona jest w dalszym ciągu rozbudowywana, będziemy wdzięczni za przesyłane uwagi i spostrzeżenia.

2 - Nowy uczeń w SMS-ie - 07.02.2006

W dn. 06 .02.2006 r. został przyjęty do klasy II uczeń Dawid Michor z klubu MOS WOLA Warszawa. Szczegóły w "UCZNIOWIE"

3 - Konsultacje szkoleniowe w SMS-ie

Trener Zdzisław Gogol w dniach 07-02 - 10.02 przeprowadzi konsultację szkoleniową w Spale na którą powołał zawodników SMS Spała klas II i III (rocznik 1987 - 88) oraz zawodników z innych klubów:
Łomacz Grzegorz (MOS Wola Warszawa - rozgrywający; Wojtaszek Damian (MOS Wola Warszawa) - libero; Sobala Patryk - (MKS MDK Warszawa) - środkowy; Kaczorowski Paweł (MKS MDK Warszawa) - atakujący; Piekarczyk Bartek (BBTS Siatkarz Bielsko Biała) - przyjmujący; Grabolus Damian - AZS PWSZ Nysa) - środkowy; Skup Patryk (Gwardia Wrocław) - środkowy oraz Zajder Maciej (BOT Skra Bełchatów) - środkowy.
Konsultacje mają na celu wyłonienie kadry Polski juniorów na bieżący rok.


4 - STUDNIÓWKA w SMS-ie (Sosnowiec)

W sobotę 11.02 w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu na
"STUDNIÓWCE 2006" bawić się będzie młodzież SMS Sosnowiec i SMS Spała. Taką formę imprezy zorganizowano po raz pierwszy. Dotychczas studniówki odbywały się oddzielnie.
W związku z wyjazdem na w/w imprezę planowany na 11.02 mecz I ligi
KPS Skra II Bełchatów - SMS Spała odbędzie się w piątek 10 lutego.


5 - I liga - 11.02.2005

Rozegrany awansem mecz 22 kolejki I ligi KPS Skra II Bełchatów - SMS Spała zakończył się naszą porażką. Przeciwnicy za dobrze serwowali, a my za słabo przyjmowaliśmy.
Wynik KPS Skra II Bełchatów - SMS I Spała 3:0 (25:21; 26:16; 25:19)


6 - Zgrupowanie w Trzciance - 16.02.2006

Uczniowie klasy II i III (rocznik 1988 i 1987), pod opieką trenerów Z.Gogola i D.Daszkiewicza, przebywają na zgrupowaniu szkoleniowym w Trzciance (okolice Piły). Tam też zostaną rozegrane dwa mecze I ligi -
awansem kolejka 25 z dnia 25.02:
SMS I Spała - STS Olimpia Sulęcin w dniu 19.02 o godz. 11
i zaległy mecz 21 kolejki:
SMS I Spała - GTPS Gorzów Wielkopolski w dniu 20.02 o godz. 17.


7 - Nowy uczeń w SMS-ie - 25.02.2006

W dn. 16.02.2006 r. został przyjęty do klasy I na miejsce Pawła Kwiecińskiego uczeń Mariusz Pruski.


8 - Mistrzostwa Polski Juniorów - 27.02.2006

26.02. zakończyły się półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. Do fazy finałowej awansowały drużyny: (w nawiasach zawodnicy uczący się w SMS Spała)
  • EKS Skra Bełchatów (M.Sarnecki; M.Paniaczyk; W.Kaczmarek)
  • GTPS Gorzów Wielkopolski (P.Wojtysiak; M.Krzywiecki)
  • MMKS Kędzierzyn Koźle (A.Świechowski; K.Antosik; J.Prochera;      J.Brożyniak; A.Swaczyna)
  • KS Joker Piła (M.Jasiński)
  • KS Metro Warszawa (J.Król)
  • MKS Andrychów
  • Delic Pol Norwid Częstochowa (B.Janeczek; J.Jarosz; B.Sufa)
  • AZS Olsztyn (A.Jacyszyn)
Finały MPJ odbędą się 24-26 03. Zespoły wystąpią w następujących grupach:
A: - EKS Skra Bełchatów, KS Joker Piła, MKS Andrychów, Delic Pol Norwid Częstochowa
B: -GTPS Gorzów Wielkopolski, MMKS Kędzierzyn Koźle, KS Metro Warszawa,
    AZS Olsztyn


9 - Intensywny tydzień - 27.02.2006

Drużynę SMS I Spała czeka w tym tygodniu seria meczy I ligi. I tak..
  • 01.03 (środa) mecz 26 kolejki z MKS Bzurą Ozorków
  • 03.03 (piątek) mecz 28 kolejki (awansem) z MCKiS Ener. Jaworzno
  • 04.03 (sobota) 27 kolejka - SMS I - Zawkrze AZS UWM Mława
       w Spale godz. 17
  • 05.03 (niedziela) zaległy mecz 23 kolejki SMS I - Pronar OSiR Hajnówka
        w Spale godz. 12
Sympatyków siatkówki z Tomaszowa i nie tylko, zapraszamy do hali w Spale na sobotę i niedzielę.
   Wstęp wolny!


10 - 9 punktów w 5 dni..Seria meczy I ligi dla SMS I - 05.03.2006
  • 01.03 (środa) mecz 26 kolejki MKS Bzurą Ozorków - SMS I Spała
       2:3 (25:20; 25:20; 21:25; 22:25; 10:15)
  • 03.03 (piątek) mecz 28 kolejki (awansem) MCKiS Ener. Jaworzno - SMS I Spała
       3:2 (34:32; 23:25; 17:25; 25:21; 15:10)
  • 04.03 (sobota) 27 kolejka - SMS I - Zawkrze AZS UWM Mława
       3:0 (25:13; 25:19; 30:28)
  • 05.03 (niedziela) SMS I - Pronar OSiR Hajnówka -
        3:1 (22:25; 25:20; 27:25; 25:18)


11 - Wyjazd do Słowacji - 05.03.2006

Na zaproszenie Słowackie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, grupa naszych kadetów (kl. I), pod kierunkiem trenerów K.Janaszewskiego i M.Zendeła, udaje się do Liptowsko Hradku gdzie rozegrane zostaną dwa mecze 06.03 i 07.03. ze swoimi rówieśnikami.


12 - Wygrana kadetów na Słowacji - 06.03.2006

W pierwszym meczu, nasi kadeci pokonali rówieśników ze Słowacji 3:2 (25:21; 25:15; 20:25; 22:25; 19:17), Drużyna wystąpiła w składzie: Wroński Łukasz - rozgrywający; Piórkowski Szymon - atakujący; Jasińsk Mateusz - środkowy; Wiśniewski Łukasz - środkowy; Krzywiecki Maciej - przyjmujący; Nowocień Jakub - przyjmujący; Swaczyna Adam - libero.
Zmiennicy: Król Jan; Paniaczyk Michał; Brożyniak Jędrzej; Patyk Marcin i Zatorski - libero (Skra Bełchatów)


13 - Druga wygrana na Słowacji - 07.03.2006

Rewanżowy mecz kadetów ze Słowacją zakończył się wynikiem 4:1 dla naszej drużyny. Skład jak wczoraj.


14 - Kolejna wygrana SMS I - 09.03.2006

Im bliżej końca I ligi tym lepiej. Po zwycięstwach w zeszłym tygodniu, tym razem drużyna SMS I zwyciężyła na wyjeździe, w zaległym meczu 24 kolejki, drużynę
ASPS Avii Świdnik 3:1 (25:19; 25:23; 22:25; 25:21). Skład SMS - Sarnecki, Jarosz, Gorzewski, Janeczek, Antosik, Świechowski, Prochera(libero) oraz Podgórski, Kamiński, Kaczmarek.
Cieszą wygrane, ale ważniejszą sprawą jest wyraźny wzrost formy drużyny - gdyż za około 2 miesiące naszych juniorów czekają eliminacje do tegorocznych Mistrzostw Europy. Trzonem Reprezantacji Polski Juniorów są właśnie zawodnicy SMS I.


15 - Zakończenie rozgrywek w I lidze - 16.03.2006

Już jutro 17.03 o godz. 20.30 odbędzie sie mecz 30 kolejki I ligi SMS I - AZS PWSZ Nysa. Dla siatkarzy Nysy jest to szansa na objęcie prowadzenia w lidze (jeżeli Jadar przegra), lub walka o 2 miejsce w tabeli. Nasi juniorzy w ostatnich meczach sprawiali niespodzianki.
Może i tym razem???


16 - Wygrana!!! - 18.03.2006

Na zakończenie występów w I lidze juniorzy z SMS I pokonali drużynę AZS Nysa (2 miejsce w lidze) 3:2 (15:25; 25:19; 25:23; 23:25; 15:12). Niesamowita seria....



17 - Mistrzostwa Polski Juniorów - 06.04.2006

W Kędzierzynie-Koźlu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 2006.

Finał Mistrzostw:
Skra Bełchatów - MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:15; 14:25; 13:25; 27:25; 15:10).

Skład Skry: Kaczmarek, Błoński, Zajder, Sarnecki, Woźniak, Paniączyk, libero Zatorski.

Skład MMKS K-K: Kurek, Wójtowicz, Jankowski, Świechowski, Antosik, Bobko, libero Swaczyna. (W składzie MMKS K-K znaleźli się także: Brożyniak i Prochera)

Mecz o miejsca 3-4:
Delic Pol Częstochowa - KS Metro Warszawa 2:3 (37:39; 22:25; 26:24; 25:18; 13:15)

(Delic Pol Częstochowa Jarosz , Sufa, Janeczek)

Mecz o miejsca 5-6:
AZS Olsztyn (Jacyszyn Artur) - GTPS Gorzów Wlkp.(Krzywiecki Maciej; Wojtysiak Patryk) 3:0 (25:19; 25:21; 25:20)

Mecz o miejsca 7-8:
MKS Andrychów - Joker Piła (Jasiński Mateusz) 3:1 (25:15; 25:14; 22:25; 25:22)

Nagrody indywidualne:
  • Najlepszy rozgrywający: Kaczmarek Waldemar EKS Skra Bełchatów/SMS Spała
  • Najlepszy atakujący: Sarnecki Mikołaj EKS Skra Bełchatów/SMS Spała
  • Najlepszy środkowy: Zajder Maciej EKS Skra Bełchatów
  • Najwszechstronniejszy: Wójtowicz Grzegorz MMKS Kędzierzyn-Koźle
  • Najlepszy libero: Swaczyna Adam MMKS Kędzierzyn-Koźle/SMS Spała

Druk wyróżniony: zawodnicy uczący się w SMS Spała.



18 - Międzynarodowy Turniej Juniorów w Raciborzu - 06.04.2006

W dniach 7.04 - 9.04 w Raciborzu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Juniorów w siatkówce. W turnieju udział wezmą drużyny: Czechy, Egipt, Polska A, Polska B, AZS Rafako Racibórz.
Reprezentacja: Polska A i Polska B zostanie powołana z następujących zawodników rocznika 1987/88:
  1. GRZEGORZ ŁOMACZ 1987 - rozgrywający - MOS WOLA Warszawa
  2. JAKUB JAROSZ 1987 - przyjmujący - DELIC POL Norwid Częstochowa/SMS
  3. BARTOSZ SUFA 1987 - libero - DELIC POL Norwid Częstochowa /SMS
  4. BARTOSZ JANECZEK - 1987 - przyjmujący - DELIC POL Norwid Częstochowa /SMS
  5. MATEUSZ GORZEWSKI - 1987 - przyjmujący - KS JASTRZĘBSKI Węgiel/SMS
  6. ARKADIUSZ ŚWIECHOWSKI - 1987 - środkowy - MMKS MOST-AL Kędzierzyn K./SMS
  7. KRZYSZTOF ANTOSIK - 1987 - rozgrywający - MMKS MOSTOSTAL Kędzierzyn K./SMS
  8. WALDEMAR KACZMAREK - 1987 - rozgrywający - EKS SKRA Bełchatów /SMS
  9. MICHAŁ BŁOŃSKI - 1987 - libero - EKS SKRA Bełchatów
  10. PIOTR NOWAKOWSKI - 1987 - środkowy - KS METRO Warszawa
  11. JAKUB PROCHERA - 1988 - przyjmujący - MMKS MOSTOSTAL Kędzierzyn K./SMS
  12. ARTUR JACYSZYN - 1988 - przyjmujący - PZU AZS Olsztyn/SMS
  13. MICHAŁ KAMIŃSKI - 1987 - atakujący - AZS RAFAKO Racibórz/SMS
  14. MIKOŁAJ SARNECKI - 1987 - atakujący - EKS SKRA Bełchatów/SMS
  15. ANDRZEJ WRONA - 1988 - środkowy - KS METRO Warszawa
  16. KRZYSZTOF WIERZBOWSKI - 1988 - przyjmujący - KS METRO Warszawa
  17. PAWEŁ KACZOROWSKI - 1988 - atakujący - MKS MDK Warszawa
  18. MICHAŁ ŻUREK - 1988 UMKS MOS WOLA Warszawa
  19. DAWID GUNIA - 1987 - środkowy - AZS RAFAKO Racibórz/SMS
  20. DAMIAN GRABOLUS - 1987 - środkowy - AZS PWSZ Nysa
  21. ZAJDER MACIEJ - 1988 - środkowy - EKS SKRA BEŁCHATÓW
Trenerami reprezentacji Polski są:
  • I trener - Zdzisław Gogol
  • II trener - Dariusz Daszkiewicz
  • Trener odnowy - Wiktor Bronsky


19 - Międzynarodowy Turniej Juniorów w Raciborzu - wyniki spotkań - 11.04.2006

W dniach 7.04 - 9.04 w Raciborzu odbył się Międzynarodowy Turniej Juniorów w siatkówce. Ostatecznie w turnieju brały udział drużyny: Czech, Egiptu, Polski A i Polski B.
Oto wyniki:
7.04.2006
Polska A - Egipt 3:0
Polska B - Czechy 3:0

8.04.2006
Polska A - Polska B 2:3
Egipt - Czechy 3:0
Polska A - Egipt 3:1
Polska A - Czechy 3:0

9.04.2006
Mecz o miejsca 3-4    Egipt - Czechy 3:2
Mecz o miejsca 1-2   Polska A - Polska B 3:0 (25:16; 30:28; 25:20)

Skład Polska A: Krzysztof Antosik, Michał Kamiński, Jakub Jarosz, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Arkadiusz Świechowski, Bartosz Sufa (libero)
Skład Polska B: Grzegorz Łomacz, Paweł Kaczorowski, Michał Błoński, Bartosz Janeczek, Andrzej Wrona, Dawid Gunia, Jakub Prochera (libero)



20 - Polacy do Włoch - Egipcjanie do Spały - 10.04.2006

Po zakończeniu turnieju w Raciborzu reprezentacja Polski udaje się do Włoch, gdzie rozegra 2 mecze kontrolne z reprezentacją tego kraju.
Do Włoch wyjeżdżją:
Rozgrywający: Waldemar Kaczmarek (SKRA Bełchatów/SMS Spała), Krzysztof Antosik (MMKS Kędzierzyn Koźle/SMS Spała)
Przyjmujący: Jakub Jarosz (Delic Pol Norwid Częstochowa/SMS Spała), Zbigniew Bartman (Marmi Lanza Verona), Bartosz Kurek (MMKS Kędzierzyn Koźle), Bartosz Janeczek (Delic Pol Norwid Częstochowa/SMS Spała)
Atakujący: Michał Kamiński (AZS Rafko Racibórz/SMS Spała), Paweł Kaczorowski (MKS MDK Warszawa)
Środkowi: Andrzej Wrona (KS Metro Warszawa), Dawid Gunia (AZS Rafko Racibórz/SMS Spała), Arkadiusz Świechowski (MMKS Kędzierzyn Koźle/SMS Spała)
Libero: Bartosz Sufa (Delic Pol Norwid Częstochowa)

Z kolei - reprezentacja Egiptu udaje się do Spały na dwa mecze towarzyskie z kadetami SMS-u. Mecze rozegrane zostaną 11.04.2006 w COS Spała.




21 - Półfinały Mistrzostw Polski Kadetów - 11.04.2006

W dniach 7-9. 04. odbyły się półfinały Mistrzostw Polski Kadetów. Prawo gry w finałach wywalczyły drużyny: (w nawiasach zawodnicy z SMS Spała)
  • GTPS Gorzów Wielkopolski (Krzywiecki Maciej)
  • EKS Skra Bełchatów (Paniączyk Michał)
  • BKS Chemik Bydgoszcz
  • MMKS Kędzierzyn-Koźle (Swaczyna Adam, Brożyniak Jędrzej)
  • UMKS MOS Wola Warszawa (Nowocień Jakub, Patyk Marcin)
  • MMKS Maraton Świnoujście
  • KS Metro Warszawa (Król Jan)
  • Delic Pol Norwid Częstochowa (Wroński Łukasz, Kasparek Przemysław, Piórkowski Szymon)
Finały odbędą się w dniach 17 - 21 maja.




22 - Kadeci SMS przegrali z juniorami Egiptu - 11.04.2006

W COS Spała odbył się kontrolny mecz pomiędzy juniorami Egiptu a kadetami SMS Spała.
Wynik meczu: Egipt - SMS 4:1 (25:16; 25:21; 24:26; 25:19; 25:19).

SMS wystąpił w składzie: Paniączyk Michał (przyjmujący), Swaczyna Adam (libero),
Wroński Łukasz (rozgrywający), Piórkowski Szymon (atakujący), Kasparek Przemysław (środkowy), Krzywiecki Maciej (przyjmujący), Wiśniewski Łukasz (środkowy).

Na zmiany wchodzili: Brożyniak Jędrzej, Jasiński Mateusz, Król Jan, Nowocień Jakub,
Pruski Mariusz, Patyk Marcin.
Trenerami kadetów rocznik 1989 są: Karol Janaszewski i Maciej Zendeł.




23 - Juniorzy 3:2 i 0:3 - 14.04.2006

Polscy juniorzy przebywający w Castione della Presolana (Włochy) rozegrali 2 towarzyskie mecze ze swoimi rówieśnikami z Włoch.
Pierwszy mecz zakończył się zwyciestwem naszych siatkarzy 3-2 (14:25; 25:16; 24:26; 25:23; 15:5), drugi - porażką 0-3 (20:25 13:25 19:25).
Polacy występowali w składzie: Kaczmarek, Kurek, Bartman, Jarosz, Kamiński, Świechowski, Sufa (libero) oraz Wrona, Gunia.




24 - Koniec nauki dla klasy III - 28.04.2006

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2005/2006 - uczniowie klasy III zakończyli naukę
w liceum. Mały oddech i matura!!! Rada Pedagogiczna życzy powoidzenia!!!
Oficjalne pożegnanie absolwentów naszego liceum, odbędzie się 07.05.2005 r. w hotelu "Olimpijczyk" o godz, 12.




25 - XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ...06.05.2006

W dniach 29.04 - 03.05 w Nowym Mieście Lubawskim i Ostródzie w ramach
XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbył się turniej w piłce siatkowej chłopców.

Końcowe wyniki:
Miejsca 7-8m
Podlaskie - Warmińsko-Mazurskie 2:3 (25:16; 25:22; 23:25; 22:25; 14:16)
Miejsca 5-6m
Dolnośląskie - Opolskie 1:3 (27:25; 13:25; 19:25; 19:25)
Miejsca 3-4 m
Mazowieckie - Kujawsko-Pomorskie 2:3 (14:25; 23:25; 25:15; 25:23; 14:16)
Miejsca 1-2 m
Łódzkie - Śląskie 3:2 (25:20; 18:25; 23:25; 25:21; 15:9)

Ostateczna kolejność
  1. ŁÓDZKIE (Pruski Mariusz, Paniączyk Michał)
  2. ŚLĄSKIE (Piórkowski Szymon, Kasperek Przemysław, Wroński Łukasz)
  3. KUJAWSKO-POMORSKIE
  4. MAZOWIECKIE (Nowocień Jakub, Król Jan)
  5. OPOLSKIE (Brożyniak Jędrzej, Swaczyna Adam)
  6. DOLNOŚLĄSKIE
  7. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
  8. PODLASKIE


26 - Akcja Szkoleniowa ...06.05.2006

W OPO COS Spała w dniach 14-22.05.2006 odbędzie sie Akcja Szkoleniowa Reprezentacji Polski Juniorów rocznika 1987/88
Wyżej wymieniona Akcja Szkoleniowa będzie bezpośrednim przygotowaniem do Turnieju Kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy Juniorów w Bardejovie /Słowacja/- termin 24-28.05.2006. Po zakończeniu tej Akcji Reprezentacja Polski Juniorów wyjedzie do Bardejova. W ramach szkolenia Reprezentacja Polski Juniorów rozegra 17.05 o godz 18 mecz z Politechniką Warszawa oraz mecz towarzyski z MOS Będzin - 22.05 w godzinach 18-20.



27 - 18 na Turniej Kwalifikacyjny... - 06.05.2006

Trener Z.Gogol podał szeroki skład Kadry Polski Juniorów (rocznik 1987/88) na Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów. Turniej odbędzie się w dniach 24-28.05 w Bardejovie (Słowacja).
Skład Kadry:
LpNazwisko i imięPozycjaWzrostWagaAtakBlokKlubMecze
w reprez.
1Kaczmarek Waldemarrozgryw.19685334317Skra B./SMS46
2Antosik Krzysztofrozgryw.19691330314Mostostal K-K/SMS20
3Łomacz Grzegorzrozgryw.18683335316UMKS MOS Wola W-wa41
4Jarosz Jakubprzyjmujący19586347320Delic Pol. Cz-a/SMS59
5Gorzewski Mateuszprzyjmujący19581340320Jastrzębski Węgiel/SMS33
6Janeczek Bartoszprzyjmujący19782352323Delic Pol. Cz-a/SMS38
7Kurek Bartoszprzyjmujący20588350324Mostostal K-K41
8Bartman Zbigniewprzyjmujący19886352324Marmi Lanza Verona 30
9Kubiak Michałprzyjmujący19088322312Joker Piła18
10Kamiński Michałatakujący208100350331AZS Rafako Rac./SMS58
11Sarnecki Mikołajatakujący20187348330Skra B./SMS29
12Nowakowski Piotrśrodkowy20589346321METRO W-wa7
13Gunia Dawidśrodkowy20287345322AZS Rafako Rac./SMS13
14Zajder Maciejśrodkowy20196335318Skra Bełchatów4
15Wrona Andrzejśrodkowy20382342321METRO W-wa9
16Świechowski Arkadiuszśrodkowy20591348330Mostostal K-K/SMS41
17Sufa Bartoszlibero18781323312Delic Pol. Cz-a/SMS29
18Wojtaszek Damianlibero18071320300UMKS MOS Wola W-wa4


28 - Uroczyste zakończenie nauki w NLO SMS Spała dla klasy III - 07.05.2006

W OPO COS Spała w hotelu "Olimpijczyk" odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2005/2006 dla klasy III, tym samym, zakończemie nauki w liceum. Wśród zaproszonych gości byli: Szef Wyszkolenia PZPS - Andrzej Warych, Kierownik Działu Sportu OPO COS w Spale - Sylwester Kubacki, rodzice uczniów, trenerzy, nauczyciele.
Uroczystość prowadzili Dyrektor Szkoły - Marek Hertel i wychowawczyni klasy - Jolanta Ambrozik.
Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia liceum. Najbardziej cieszyć się mógł Michał Chaberek - został Uczniem Roku 2005/2006.
W imieniu PZPS klasy sportowe tegorocznym absolwentom wręczył Andrzej Warych. Klasę Mistrzowską Międzynarodową otrzymali:
  • Chaberek Michał
  • Gorzewski Mateusz
  • Janeczek Bartosz
  • Jarosz Jakub
  • Kamiński Michał
  • Sarnecki Mikołaj
  • Śląski Jędrzej
  • Sufa Bartosz
  • Świechowski Arkadiusz
Klasę I otrzymali:
  • Antosik Krzysztof
  • Gunia Dawid
Klasę II otrzymali:
  • Komorowski Paweł
  • Podgórski Bartłomiej
.


29 - Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów
    Gr.A BARDEJOV(Słowacja) - terminarz - 09.05.2006

LpDataGodzMecz
124.05.200615.00Bośnia i Hercegowina - POLSKA
217.30Słowacja - Czechy
320.00Grecja - Chorwacja
425.05.200615.00POLSKA - Czechy
517.30Chorwacja - Słowacja
620.00Bośnia i Hercegowina - Grecja
726.05.200615.00Czechy - Chorwacja
817.30Słowacja - Bośnia i Hercegowina
920.00Grecja - POLSKA
1027.05.200615.00Bośnia i Hercegowina - Czechy
1117.30Grecja - Słowacja
1220.00POLSKA - Chorwacja
1328.05.200615.00Czechy - Grecja
1417.30Chorwacja - Bośnia i Hercegowina
1520.00Słowacja - POLSKA


30 - 12 na Turniej Kwalifikacyjny... - 21.05.2006

Trener Z.Gogol powołał Kadrę Polski Juniorów (rocznik 1987/88) na Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów. Turniej odbędzie się w dniach 24-28.05 w Bardejovie (Słowacja).
Skład Kadry:

LpNazwisko i imięPozycjaKlub
1Kaczmarek Waldemarrozgryw.Skra Belchatów/SMS
2Antosik Krzysztofrozgryw.Mostostal Kędzierzyn-Koźle/SMS
3Jarosz JakubprzyjmującyDelic Pol. Częstochowa/SMS
4Janeczek BartoszprzyjmującyDelic Pol. Częstochowa/SMS
5Bartman ZbigniewprzyjmującyMarmi Lanza Verona
6Kubiak MichałprzyjmującyJoker Piła
7Kurek BartoszatakującyMostostal Kędzierzyn-Koźle
8Sarnecki MikołajatakującySkra Bełchatów/SMS
9Wrona AndrzejśrodkowyMETRO Warszawa
10Świechowski ArkadiuszśrodkowyMostostal Kędzierzyn-Koźle/SMS
11Komorowski PawełśrodkowyAvia Świdnik/SMS
12Sufa BartoszliberoDelic Pol. Częstochowa/SMS


31 - Turniej Kwalifikacyjny MEJ 2006: dzień 1 - 25.05.2006

W pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Europy nasi juniorzy pokonali Bośnię i Hercegowinę 3:1 (25:19, 21:25, 25:9, 25:23)
Skład: W.Kaczmarek, B.Sufa, J.Jarosz, B.Kurek, A.Wrona, A.Świechowski, Z.Bartman, K.Antosik.



32 - Turniej Kwalifikacyjny MEJ 2006: dzień 2 - druga wygrana - 25.05.2006

W drugim meczu eliminacji Mistrzostw Europy nasi juniorzy pokonali reprezentację Czech
3:1 (25:21, 25:16, 24:26, 25:22)
Skład: W.Kaczmarek, J.Jarosz, B.Kurek, A.Świechowski, Z.Bartman, P.Komorowski, B.Sufa (libero) oraz K.Antosik, M.Kubiak.



33 - Finały Mistrzostw Polski Kadetów - 27.05.2006

W dniach 22-26. 05. w Częstochowie odbyły się finały Mistrzostw Polski Kadetów.
Mistrzem Polski Kadetów została drużyna Delic Pol Norwid Częstochowa która w finale pokonała UMKS MOS Wolę Warszawa 3-2 (14:25 , 25:23 , 23:25 , 25:18 , 15:11).
Ostateczna kolejność (w nawiasach zawodnicy z SMS Spała)
  1. Delic Pol Norwid Częstochowa (Wroński Łukasz, Kasparek Przemysław, Piórkowski Szymon)
  2. UMKS MOS Wola Warszawa (Nowocień Jakub, Patyk Marcin)
  3. MMKS Kędzierzyn-Koźle (Swaczyna Adam, Brożyniak Jędrzej)
  4. KS Metro Warszawa (Król Jan)
  5. BKS Chemik Bydgoszcz
  6. GTPS Gorzów Wielkopolski (Krzywiecki Maciej)
  7. MMKS Maraton Świnoujście
  8. EKS Skra Bełchatów (Paniączyk Michał)
Nagrody indywidualne:
  • Najlepszy rozgrywajacy - Fabian Drzyzga (UMKS MOS Wola Warszawa)
  • Najlepszy libero - Adam Swaczyna (MMKS Kędzierzyn-Koźle)
  • NAGRODA PREZYDENTA MIASTA - Mateusz Kucharski (Delic Pol Norwid Częstochowa)
  • NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU - Szymon Piórkowski (Delic Pol Norwid Częstochowa)
  • Najlepszy środkowy - Przemek Kasparek (Delic Pol Norwid Częstochowa)
  • Najlepszy atakujący - Jan Król (KS Metro Warszawa)




34 - Turniej Kwalifikacyjny MEJ 2006: dzień 4 i 5 - awans do Mistrzostw Europy - 29.05.2006

W czwartym meczu eliminacji Mistrzostw Europy:
POLSKA - Chorwacja 3:0 (25:14, 25:21, 25:17).

W ostatnim meczu, decydującym o zajęciu I lub II miejsca w eliminacjach, reprezentacja Polski pokonała Słowację 3:2 (22:25; 25:15; 25:20; 22:25; 15:11).
Polacy zagrali w składzie: Waldemar Kaczmarek, Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz, Bartosz Kurek, Arkadiusz Świechowski, Paweł Komorowski, Krzysztof Antosik
oraz Bartosz Sufa (libero).
Obie reprezentacje zakwalifikowały się do Mistrzost Europy Juniorów.



35 - Finały Mistrzostw Europy Juniorów - 30.05.2006

Drużyny które wystąpią w finałach:
  1. Rosja (gospodarz mistrzostw - I miejsce w poprzednich mistrzostwach - 2004)
  2. Holandia - (II miejsce w poprzednich mistrzostwach)
  3. Niemcy - (III miejsce w poprzednich mistrzostwach)
  4. Serbia i Czarnogóra - (IV miejsce w poprzednich mistrzostwach)
  5. POLSKA - (z eliminacji gr. A - I miejsce)
  6. Słowacja - (z eliminacji gr. A - II miejsce)
  7. Francja - (z eliminacji gr. B - I miejsce)
  8. Słowenja - (z eliminacji gr. B - II miejsce)
  9. Bułgaria - (z eliminacji gr. C - I miejsce)
  10. Belgia - (z eliminacji gr. C - II miejsce)
  11. Ukraina - (z eliminacji gr. D - I miejsce)
  12. Włochy - (z eliminacji gr. D - II miejsce)
Finały Mistrzostw odbędą się w Kazaniu (Rosja) w dniach 06.09 - 14.09



36 - Wypadek samochodowy Michała - 30.05.2006

W sobotę 27.05. wypadkowi samochodowemu uległ Michał Kamiński - podstawowy atakujący kadry juniorów. Z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu. Obecnie stan fizyczny i psychiczny Michała jest dobry.
Michałowi - szybkiego powrotu do zdrowia życzą - uczniowie, trenerzy i nauczyciele z SMS-u.


37 - Kadra B - skład: - 07.06.2006

Polski Związek Piłki Siatkowej podał skład Kadry Narodowej B Seniorów. Wśród powołanych przez trenerów Krzysztofa Felczaka i Dariusza Luksa znalazło się 7 absolwentów SMS Spała.
  1. Paweł Woicki
  2. Michał Kozłowski
  3. Arkadiusz Olejniczak
  4. Adrian Patucha
  5. Michał Lach
  6. Sebastian Pęcherz
  7. Patryk Czarnowski
  8. Grzegorz Kosok
  9. Damian Domonik
  10. Michał Kaczmarek
  11. Marcel Gromadowski
  12. Tomasz Tomczyk
  13. Paweł Rusek
Kadra B udaje się na obóz do Milicza, który potrwa do 17 czerwca. Dwa dni później, 19 czerwca, odbędzie 3-dniowy obóz w Radomiu, zakończony dwumeczem z Egiptem. Kolejnym sprawdzianem kadry B seniorów będzie spotkanie z Kanadą w Mławie, a następnie w dniach 28 czerwca - 2 lipca wezmą udział, razem z kadrą A trenera Raula Lozano, w Memoriale im. Huberta Wagnera w Olsztynie. Po memoriale Kadra B 10 lipca spotyka się na kolejnym zgrupowaniu, tym razem w Spale.



38 - Michał w domu - 07.06.2006

Myślę, że jest to bardzo dobra wiadomość - dziś Michał opuszcza szpital w Jastrzębiu, gdzie przebywał od 27.05 po wypadku samochodowym.
Leczenie pooperacjne przebiegło bardzo dobrze. Po krótkim pobycie w domu, wyjedzie do sanatorium na dalsze leczenie rehabilitacyjne.
Michał - wracaj do zdrowia i na parkiety!!! - tego życzą Ci wszyscy - a szczególnie społeczność SMS-u.
.



39 - Koniec roku szkolnego - 25.06.2006

W sobotę 24.06 w Hotelu "Olimpijczyk" odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2005/2006 dla klas I i II.
Uroczystość uświetnił Wiceprezes Polskiego Związeku Piłki Siatkowej Bogusław Adamski.
Najwyższe średnie w nauce uzyskali:
  1. Kasparek Przemysław kl. I
  2. Kusaj Maciej kl. II
  3. Prochera Jakub kl. II
Po zakończeniu uroczystości, uczniowie rozjechali się do domów na zasłużony odpoczynek. Niestety będzie on trwał tylko 2 tygodnie.
.


40 - Wakacyjne plany kadetów (rocznik 1989-1990) - 10.07.2006

Kadra juniorów (rocznik 1987-1988)
I trener - Zdzisław Gogol; II trener - Dariusz Daszkiewicz; trener odnowy - Wiktor Bronsky
  • 02 - 15.07,2006 - Rewal - zgrupowanie szkoleniowe
  • 18 - 25.07.2006 - Tunezja - turniej międzynarodowy
  • 27.07 - 06.08.2006 - Trzcianka - zgrupowanie szkoleniowe
  • 01 - 06.08.2006 - Trzcianka - mecze międzypaństwowe POLSKA - WŁOCHY
  • 06 - 10.08.2006 - Egipt - turniej międzynarodowy
  • 15 - 29.08.2006 - Milicz - zgrupowanie szkoleniowe
  • 23 - 27.08.2006 - Milicz - mecze międzypaństwowe
  • 06 - 14.09.2006 - KAZAŃ - Mistrzostwa Europy

Kadra kadetów (rocznik 1989-1990)
I trener - Karol Janaszewski; II trener - Maciej Zendeł; trener odnowy - Paweł Bińczyk
  • 09 - 19.07.2006 - Wisła - zgrupowanie szkoleniowe
  • 11 - 16.07.2006 - Wisła - mecze międzypaństwowe
  • 22.07 - 01.08.2006 - Rewal - zgrupowanie szkoleniowe
  • 05 - 11.08.2006 - Austria - mecze międzypaństwowe
  • 16 - 21.08.2006 - Trzcianka - mecze międzypaństwowe
  • 25 - 27.08.2006 - Goczałkowice - mecze międzypaństwowe




41 - I po wakacjach ... - 06.09.2006

Pierwsza naistotniejsza informacja - już dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Juniorów w Kazaniu (Rosja). Szczegóły - skład naszej kadry, wyniki, tabele umieszczane będą w "MEN2006".
Co słychać w SMS Spała - za kilka dni.




42 - Nasi na Mistrzostwach Europy Juniorów - dzień 1 - 06.09.2006

W pierwszym występie na MEJ 2006 Polska pokonała Ukrainę 3:1 (30:28, 27:29, 25:13, 25:15)
Skład: Antosik, Bartman, Świechowski, Kurek, Janeczek, Jarosz, Sufa (l) oraz Sarnecki, Gorzewski, Kaczmarek i Nowakowski




43 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 2 - 07.09.2006

Niestety porażka -
Polska - Słowenia 2:3 (25:21, 22:25, 22:25, 25:21, 18:20)
Skład: Antosik, Bartman, Świechowski, Kurek, Jarosz, Janeczek, Sufa (L) (zmiany - Gorzewski, Kubiak, Sarnecki)




44 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 3 - 08.09.2006

Niestety kolejna porażka -
Serbia i Czarnogóra - Polska 3:1 (25:17, 17:25, 26:24, 25:22)
Skład: Krzysztof Antosik, Zbigniew Bartman, Arkadiusz Świechowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Bartosz Janeczek i Bartosz Sufa (libero). Zmiany: Waldemar Kaczmarek, Mikołaj Sarnecki, Michał Kubiak




45 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 4 - 10.09.2006

Tym razem zwycięstwo -
Belgia - Polska 1:3 (21:25, 24:26, 25:18, 19:25)
Skład: Krzysztof Antosik, Zbigniew Bartman, Arkadiusz Świechowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Bartosz Janeczek i Bartosz Sufa (libero). Zmiany: Mikołaj Sarnecki, Michał Kubiak




46 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007 w NLO SMS Spała - 10.09.2006

W OPO COS Spała w hotelu "Olimpijczyk" odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007 w NLO SMS PZPS w Spale. Wśród zaproszonych gości byli: Dyrektor OPO w Spale - Wojciech Zakościelny, Szef Wyszkolenia PZPS - Andrzej Warych, Członek Zarządu PZPS - Maciej Tietianiec, rodzice uczniów, trenerzy, nauczyciele.
Uroczystość prowadził Dyrektor Szkoły - Marek Hertel.

Do klasy I zostali przyjęci:

  1. Drzyzga Fabian - MOS Wola Warszawa
  2. Fitrzyk Krzysztof - MCKiS Jaworzno
  3. Frankowski Filip - SPS Zduńska Wola
  4. Grzywacz Paweł - Tucholanka Tuchola
  5. Kozioł Maciej UKS Sobieski Lublin
  6. Kurek Marcin ASPS Avia Świdnik
  7. Mika Mateusz - Hejnał Kęty
  8. Nalewajko Maciej - MUKS Białystok
  9. Ratajczyk Artur - Kania Gostyń
  10. Szulikowski Mariusz UKS SMS Łódź
  11. Tietianiec Leonard UKS SMS Łódź
  12. Walczykowski Igor - EKS Skra Bełchatów
  13. Włodarczyk Wojciech MKS Andrychów/li>
  14. Wojtowicz Mateusz - AKS MKS Rzeszów
  15. Zatorski Paweł - EKS Skra Bełchatów
Z klasy II odszedł -
  • Patyk Marcin - UMKS MOS Wola Warszawa
W klasie III zmiany:

- odeszli
  • Jacyszyn Artur - AZS UWM Olsztyn
  • Peschke Paweł - MMKS Kędzierzyn-Koźle
  • Wojtysiak Patryk - GTPS Gorzów Wlk.
  • Kusaj Maciej - Delic Pol-Norwid Częstochowa
  • Prochera Jakub - MMKS Kędzierzyn-Koźle
- przybyli:
  • Krzywiecki Konrad - GTPS Gorzów Wlk.
  • Paniączyk Wojciech - EKS Skra Bełchatów
  • Zychta Tomasz - EKS Skra Bełchatów
.


47 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 5 - 11.09.2006

Kolejna porażka -
Polska - Rosja 1:3 (11:25, 21:25, 25:21, 13:25)
Medalu nie ma. Pozostaje walka o miejsca 5-8.




48 - Turniej kadetów - 12.06.2006

W dniach 15.09 - 17.09 w Trumau (Austria), odbędzie się Międzynarodowy Turniej Kadetów. Startują: Austria, Niemcy, Holandia, Polska, Włochy, Węgry, Grecja, Słowacja.

Skład grupy A: Austria, Słowacja, Włochy, Holandia.
Skład grupy B: Polska, Niemcy, Grecja, Węgry.

TRENERZY
  • I trener - Karol Janaszewski
  • II trener - Maciej Zendeł
  • Kierownik Reprezentacji - Bolesław Żukowski
Skład Kadry:

LpNazwisko i imięPozycjaKlub
1Wroński Łukaszrozgryw.SMS Spała
2Drzyzga Fabianrozgryw.SMS Spała
3Krzywiecki MaciejprzyjmującySMS Spała
4Nowocień Jakubprzyjmujący

SMS Spała

5Paniączyk MichałprzyjmującySMS Spała
6Polański ŁukaszśrodkowyMDK Warszawa
7Król JanatakującySMS Spała
8Piórkowski SzymonatakującySMS Spała
9Wiśniewski ŁukaszśrodkowySMS Spała
10Kasparek PrzemysławśrodkowySMS Spała
11Jasiński MateuszśrodkowySMS Spała
12Swaczyna AdamliberoSMS Spała



49 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień 6 - 13.09.2006

Kolejna porażka -
Polska - Holandia 1:3 (23:25, 25:27, 25:14, 31:33)
Polska rozegra mecz o miejsca 7-8 ze Słowacją.




50 - Mistrzostwa Europy Juniorów - dzień ostatni - 14.09.2006

Mecze o miejsca:
7-8: Słowacja - Polska 0:3 (19:25, 18:25, 17:25)
5-6: Serbia i Czarnogóra - Holandia 3:0 (25:17, 25:22, 25:19)
3-4: Słowenia - Włochy 0:3 (21:25, 19:25, 19:25)

FINAŁ: Rosja - Francja 3:0 (25:23, 25:21, 25:20)

Klasyfikacja końcowa
  1. ROSJA
  2. Francja
  3. Włochy
  4. Słowenia
  5. Serbia i Czarnogóra
  6. Holandia
  7. Polska
  8. Słowacja
Nagrody indywidualne:
  • MVP ME w Kazaniu: Dmitry Ilinykh (RUS)
  • Najlepiej punktujący zawodnik: Mory Sidibe (FRA)
  • Najlepiej atakujący zawodnik: Dmitry Ilinykh (RUS)
  • Najlepiej serwujący zawodnik: Gabriele Maruotti (ITA)
  • Najlepiej blokujący zawodnik: Oleg Sychev (RUS)
  • Najlepiej rozgrywający zawodnik: Yoann Jaumel (FRA)
  • Najlepszy libero: Miha Plot (SLO)




51 - Hitthaler CUP - 19.09.2006

W zakończonym turnieju "Hitthaler CUP" rozgrywanym w austriackim Turmau Polscy kadeci zajęli II miejsce ulegając rówieśnikom z Włoch 1:2 (1 (17:25, 25:20, 13:25))

Pozostałe wyniki:
Polska - Niemcy 0:2 (25:27, 21:25);
Polska - Grecja 2:0 (25-22, 25-14);
Polska - Węgry 2:0 (25:14, 25:22)
Polska- Holandia 2:1 (25:13, 24:26, 25:10) (półfinał)

Podstawowy skład:
  • Krzywiecki Maciej - przyjmujący
  • Paniączyk Michał - przyjmujący
  • Piórkowski Szymon - atakujący
  • Kasparek Przemysław - środkowy
  • Wiśniewski Łukasz - środkowy
  • Drzyzga Fabian - rozgrywający
  • Swaczyna Adam - libero




52 - Start II ligi - 22.09.2006

W sobotę 23.09.2006 startuje II liga mężczyzn (I liga wystartuje 07.10).
Szkoła Mistrzostwa Sportoweg w Spale, w ramach szkolenia, wystartuje w I lidze (SMS PZPS I Spała), oraz w 2 grupach II ligi - grupa III - SMS PZPS II Spała i grupa IV - SMS PZPS III Spała.
Na początek w gr. III mecz SMS PZPS II Spała - AZS UWM Olsztyn II - godz. 17.00 - hala COS Spała i w gr. IV mecz wyjazdowy - Polski Cukier ZKS Cukr. Lublin - SMS PZPS III Spała




53 - II liga - kolejka I i II - 30.09.2006

UWAGA:
Nastąpiła zamiana drużyn: SMS III - występować będzie w grupie III,
natomiast SMS II w grupie IV.


Wyniki I kolejki II ligi:
Grupa III - SMS PZPS III Spała - AZS UWM Olsztyn II 3:1 (25:14, 25:15, 21:25, 25:23)
Grupa IV - Polski Cukier ZKS Cukr. Lublin - SMS PZPS III Spała 3:0 (25:18, 25:17, 25:20)

W drugiej kolejce SMS III spotkał się z drużyną Trefl Gdańsk. Niestety kadeci nie sprostali doświadczonym zawodnikom z Gdańska przegrywając 0:3 (10:25; 15:25; 23:25).

W SMS III wystąpili:
  • Krzywiecki Konrad - rozgrywający;
  • Frankowski Filip - przyjmujący;
  • Michor Dawid - środkowy;
  • Zychla Tomasz - atakujący,
  • Kurek Marcin - przyjmujący;
  • Paniączyk Wojciech - przyjmujący; oraz
  • Swaczyna Adam - libero.
Na zmiany wchodzili:
  • Kozioł Maciej - przyjmujący;
  • Brożyniak Jędrzej - rozgrywający;
  • Kozioł Maciej - przyjmujący;
  • Walczykowski Igor - atakujący;
  • Naliwajko Maciej - przyjmujący.

Mecz w gr. IV Karpaty Krosno - SMS II Spała został przełożony na 3.10.2006 r.




54 - II liga - kolejka III - pierwsze punkty SMS II - 07.10.2006

Wyniki III kolejki II ligi:
Grupa III - Wilga Garwolin - SMS PZPS III Spała - 3:1
Grupa IV - SMS PZPS II Spała - Okocimski Brzesko 3:0 (29:27, 27:25, 25:13)

W SMS II wystąpili:
  • Włodarczyk Wojciech - rozgrywający;
  • Wojtowicz Mateusz - przyjmujący;
  • Nowocień Jakub - przyjmujący;
  • Pruski Mariusz - środkowy;
  • Fitrzyk Krzysztof - środkowy;
  • Pyda Karol - atakujący, oraz
  • Zatorski Paweł - libero.
Zmiany:
  • Grzywacz Paweł - środkowy;
  • Tietianiec Leonard - rozgrywający;
  • Szulikowski Mariusz - przyjmujący;



55 - Start I ligi - 07.10.2006

Pierwszy występ kadetów w I lidze zakończył się ich porażką 0:3 -

SMS PZPS I Spała - Joker Piła 0:3 (22:25, 19:25, 21:25)

W SMS I wystąpili:
  • Drzyzga Fabian - rozgrywający;
  • Krzywiecki Maciej - przyjmujący;
  • Paniaczyk Michał - przyjmujący;
  • Wiśniewski Łukasz - środkowy;
  • Kasparek Przemysław - środkowy;
  • Piórkowski Szymon - atakujący, oraz
  • Swaczyna Adam - libero.
Na zmiany wchodzili:
  • Wroński Łukasz - rozgrywający;
  • Król Jan - atakujący;
  • Jasiński Mateusz - środkowy;
  • Nowocień Jakub - przyjmujący;



56 - Porażki w ligach - 16.10.2006

Wyniki występów zespołów SMS w ligach:


I liga
AZS PWSZ Nysa - SMS PZPS I Spała - 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)
II liga grupa 3
SMS PZPS III Spała - KKS Kozienice - 0:3 (15:25, 20:25, 32:34)
II liga grupa 4
Jadar II Radom - SMS PZPS II Spała - 3:0 (25:10, 25:13, 25:20)



57 - Ligi ... - 22.10.2006

Wyniki występów zespołów SMS w ligach:


I liga kolejka 3
SMS PZPS I Spała - Energetyk Jaworzno - 0:3 (21:25, 14:25, 17:25)
II liga grupa 3 - kolejka 5
Pekpol Ostrołęka - SMS PZPS III Spała - 3:2 (26:28, 25:16, 25:18, 19:25, 15:8)
II liga grupa 4 - kolejka 5
SMS PZPS II Spała - Górnik Radlin - 0:3 (23:25, 22:25, 10:25)



58 - Ligi ... - 29.10.2006

Wyniki występów zespołów SMS w ligach:


I liga kolejka 4
Avia Świdnik - SMS PZPS I Spała - 3:1 (25:16, 14:25, 25:19, 28:26)
II liga grupa 3 - kolejka 6
SMS PZPS III Spała - MKS MDK Warszawa - 0:3 (20:25, 21:25, 22:25)
II liga grupa 4 - kolejka 6
Błękitni Ropczyce - SMS PZPS II Spała - 3:0 (25:8, 25:17, 25:16)



59 - Ligi ... - 05.11.2006

Wyniki występów zespołów SMS w ligach:


I liga kolejka 5
SMS PZPS I Spała - Skra II Bełchatów - mecz przełożony

II liga grupa 3 - kolejka 7
Gwardia Szczytno - SMS PZPS III Spała - 0:3 (18:25, 24:26, 18:25)

II liga grupa 4 - kolejka 7
SMS PZPS II Spała - MKS MOS Będzin - 0:3 (18:25, 24:26, 18:25)



60 - I Liga - SMS I - Skra II Bełchatów - 10.11.2006

I liga kolejka 5

W zaległym meczu 5 kolejki rozegranym w Spale w dn. 08.11
Skra II Bełchatów pokonała SMS I - 3:0




61 - I Liga - 6 kolejka - 16.11.2006

Pronar OSiR Hajnówka - SMS I Spała 3:0 (25:23, 25:15, 25:23)




62 - Sprostowanie - 17.11.2006

W wiadomości z dn. 05.11 został błędnie podany wynik meczu
Gwardia Szczytno - SMS PZPS III Spała - 0:3 (18:25, 24:26, 18:25)
Prawidłowy wynik to:
Gwardia Szczytno - SMS PZPS III Spała - 3:0 (25:22, 25:22, 25:21
Za pomyłkę serdecznie przepraszam.

Jednocześnie chcę uzupełnić wynik zaległego meczu 5 kolejki I ligi.
Skra II Bełchatów - SMS I - 3:0 (25:19; 25:18; 25:22)



63 - Ligi ... - 19.11.2006

Wyniki występów zespołów SMS w ligach:

I liga kolejka 7 - pierwszy punkcik
SMS PZPS I Spała - BBTS Bielsko-Biała - 2:3 (22:25, 25:18, 19:25, 26:24, 12:15)
Skład: Krzywiecki Maciej, Jasiński Mateusz, Paniączyk Michał, Drzyzga Fabian, Zatorski Paweł (libero), Fitrzyk Krzysztof, Kasparek Przemysław. Zmiany: Pruski Mariusz, Paniączyk Wojciech, Nowocień Jakub
II liga grupa 3 - kolejka 8
SMS PZPS III - ZKS Ślepsk Augustów - 3:1 (25:21, 24:26, 25:19, 29:27)
Skład: Wroński Łukasz, Frankowski Filip, Michor Dawid, Walczykowski Igor, Nowocień Jakub, Pruski Mariusz, Swaczyna Adam. Zmiany: Naliwajko Maciej
II liga grupa 4 - kolejka 8
MKS Andrychów - SMS PZPS II - 3:0 (25:17, 25:12, 25:19)


64 - Wyniki występów zespołów SMS w ligach: - 04.12.2006

 I liga -

Kolejka 8 - pierwsze zwycięstwo
Bzura Ozorków - SMS PZPS I Spała - 1:3 - mecz rozegrano 29.10.2006
Kolejka 9 SMS PZPS I Spała - GTPS Gorzów Wlkp. - 0:3 (22:25, 18:25, 21:25) II liga grupa 3
Kolejka 9
Legia Warszawa - SMS PZPS III Spała - 3:0 (25:20, 25:18, 25:17)
Kolejka 10 AZS UWM II Olsztyn - SMS PZPS III Spała - 3:1 (25:18, 25:18, 20:25, 25:16)
II liga grupa 4
Kolejka 9
SMS PZPS II Spała - WTS Warka - 0:3 (16:25, 25:27, 18:25)
Kolejka 10 SMS PZPS II Spała - Cukrownik Lublin - 1:3 (23:25, 25:22, 15:25, 23:25)




65 - Nasi absolwenci na Mistrzostwach Świata 2006 - 05.12.2006


Wśród wspaniałej SREBRNEJ DRUŻYNY zakończonych Mistrzostw Świata 2006 znależli się nasi absolwenci:
  1. Michał Bąkiewicz
  2. Wojciech Grzyb
  3. Michał Winiarski
Cały zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale serdecznie Wam gratuluje i życzy dalszych sukcesów.




Nie zapominamy też o Tym, któremu nie dane było być uczestnikiem tych Mistrzostw, a któremu cała DRUŻYNA ofiarowała tem medal... o ARKU GOŁASIU.
.


66 - Wyniki występów zespołów SMS w ligach: - 09.12.2006


I liga -

Uzupełnienie wyniku 8 kolejki
Bzura Ozorków - SMS PZPS I Spała - 1:3 - (22:25, 25:20, 22:25, 22:25)
Kolejka 10 Inotel Poznań - SMS PZPS I Spała - 3:1 - (25:23, 22:25, 25:17, 25:22)
Kolejka 11 SMS PZPS I Spała - SPS Zduńska Wola - 2:3 - (25:18, 16:25, 24:26, 28:26, 13:15)

II liga grupa 3
Kolejka 11
Trefl Gdańsk - SMS PZPS III Spała - 3:0 - (18:25, 13:25, 16:25)

II liga grupa 4
Kolejka 11
SMS PZPS II Spała - Karpaty Krosno - 1:3 - (22:25, 21:25, 25:20, 18:25)


67 - Międzynarodowy Turniej Kadetów - EEVZA - 13.12.2006

W dniach 14.12 - 17.12 w Daugavpilis (Łotwa), odbędzie się Międzynarodowy Turniej Kadetów - EEVZA. W turnieju startują następujące reprezentacje:
Łotwa, Estonia, Rosja, Białoruś, Litwa, Polska., Rosja

TRENERZY
  • I trener - Karol Janaszewski
  • II trener - Maciej Zendeł
  • Kierownik Reprezentacji - Bolesław Żukowski
Skład kadry:
LpNazwisko i imięRok urodz.Klub
1Wroński Łukasz1989SMS Spała/Delic-Pol Norwid Częstochowa
2Drzyzga Fabian1990SMS Spała/UMKS MOS Wola Warszawa
3Krzywiecki Maciej1989SMS Spała/GTPS Gorzów Wlkp.
4Fitrzyk Krzysztof1990

SMS Spała/MCKiS Jaworzno

5Paniączyk Michał1989SMS Spała/EKS Skra Bełchatów
6Mika Mateusz1991SMS Spała/Hejnał Kęty
7Król Jan1989SMS Spała/KS METRO Warszawa
8Piórkowski Szymon1989SMS Spała/Delic-Pol Norwid Częstochowa
9Wiśniewski Łukasz1989SMS Spała/UKS "Serbinów" Biała Podlaska
10Kasparek Przemysław1989SMS Spała/Delic-Pol Norwid Częstochowa
11Jasiński Mateusz1989SMS Spała/"JOKER" Piła
12Swaczyna Adam1989SMS Spała/MMKS Kędzierzyn-Koźle

Mecze Polaków:
14.12 - Polaka - Łotwa
15.12 - Polska - Białoruś
15.12 - Polska - Litwa
16.12 - Polska - Estonia
17.12 - Polska - Rosja


68 - Międzynarodowy Turniej Kadetów - EEVZA - dzień I - 14.12.2006

  Wyniki I dnia turnieju

Polska - Łotwa - 3:2 - (25:27, 23:25, 25:22, 26:24, 15:12)

Skład: Wiśniewski - (środkowy), Kasparek - (środkowy), Drzyzga - (rozgrywający),
Piórkowski - (atakujący), Jasiński - (przyjmujący), Krzywiecki - (przyjmujący),
Swaczyna - (libero).
Zmiany: Król (atakujący), Mika - (przyjmujący)

Inne wyniki

Rosja - Estonia - 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)
Białoruś - Litwa - 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:19)
Estonia - Litwa  - 3:0 (25:12, 26:24, 25:16)


69 - Międzynarodowy Turniej Kadetów - EEVZA - dzień II - 15.12.2006

  Wyniki II dnia turnieju

Polska - Białoruś - 3:0 - (25:20, 25:16, 25:15).

W drugim meczu:

Polska - Litwa 3:0 - (25:18, 25:19, 25:14)

Pozostałe wyniki:

Rosja- Litwa 3:0 - (25:15, 25:7, 25:9)
Łotwa - Estonia - 2:3 - (25:21, 20:25, 24:26, 25:16, 12:15)


70 - Międzynarodowy Turniej Kadetów - EEVZA - dzień III - 16.12.2006

  Wyniki III dnia turnieju

Polska - Estonia - 3:1 - (22:25,  28:26,  25:13,  25:20).

Pozostałe wyniki:

Białoruś - Rosja - 0:3 - (23:25, 15:25, 20:25),
Łotwa - Litwa - 0:3 - (21:25, 20:25, 13:25),
Rosja - Litwa -  0-3 - (26:28, 21:25, 34:36).

Jutro, 17.12 ostatni mecz naszej reprezentacji z ekipą Rosji.
Stawką meczu jest zwycięstwo w turnieju.


71 - Zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Kadetów - EEVZA - 16.12.2006

W ostatnim meczu Turnieju EEVZA Polska pokonała Rosję 3:0 i tym samym zapewniła sobie I miejsce. GRATULACJE !!!
Polska - Rosja - 3:0 - (25:13, 25:20, 25:21).
Pozostałe wyniki:
Białoruś - Estonia - 0:3 - (19:25, 18:25, 12:25),
Litwa - Białoruś - 0:3 - (27:29, 19:25, 21:25), TABELA TURNIEJU
  1. POLSKA
  2. Rosja
  3. Estonia
  4. Łotwa
  5. Białoruś
  6. Litwa

Powrót do strony wyjściowej   POWRÓT   Powrót góra
  ® SMS SPAŁA 2006