KADECI



MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW 2011 - Ankara (Turcja)





TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY KADETÓW - 2011 - Pärnu (Estonia)
Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów 2011, w którym bierze udział nasza reprezentacja, zostanie rozegrany w dniach 05.01.2011 - 09.05.2011 w Pärnu (Estonia). W naszej grupie zagrają: Estonia, Finlandia, Rumunia i Włochy.
Do Mistrzostw Europy Kadetów kwalifikują się dwie drużyny z grupy.
KADRA POLSKI:
TRENERZY
  • I trener - Maciej Zendeł
  • II trener - Andrzej Krowiak
  • Trener odnowy - Łukasz Hertel
  • Kierownik Reprezentacji - Tomasz Kozłowski
Skład Kadry:

 

Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 ZUGAJ ŁUKASZ rozgryw. RCS Czarni Radom/SMS
2 WOLAŃSKI NIKODEM rozgryw. Delic Pol. Cz-a/SMS
3 STOLC SŁAWOMIR przyjmujący Trefl Gdańsk/SMS
4 KACZYŃSKI MICHAŁ przyjmujący Delic Pol. Cz-a/SMS
5 ORCZYK PIOTR przyjmujący RCS Radom/SMS
6 ŁUKASIK PIOTR przyjmujący AZS Olsztyn
7 ŁAPSZYŃSKI ŁUKASZ atakujący RCS Radom/SMS
8 FILIPIAK BARTOSZ atakujący BKS Chemik Bydgoszcz/SMS
9 GRZECHNIK BARTŁOMIEJ środkowy RCS Radom/SMS
10 MUCHA KONRAD środkowy MKS MOSiR Jasło/SMS
11 NOWAKOWSKI JAN środkowy BKS Chemik Bydgoszcz/SMS
12 WOŚ JAKUB libero AKS Resovia Rzeszów/SMS


Terminarz - wyniki

 

Lp Data Mecz Wynik
1 05.01.2011 Estonia - Finlandia 0:3 (23:25, 23:25, 17:25) 
2 Rumunia - POLSKA 0:3 (13:25, 12:25, 18:25) 
3 06.01.2011 Finlandia - Rumunia 3:0 (25:13, 25:15, 25:23) 
4 Włochy - Estonia 3:0 (30:28, 25:19, 25:12) 
5 07.01.2011 POLSKA - Finlandia 3:2 (25:21, 15:25, 25:21, 16:25, 15:8) 
6 Rumunia - Włochy 0:3 (17:25, 17:25, 25:27) 
7 08.01.2011 Włochy - POLSKA 2:3 (28:26, 25:22, 24:26, 24:26, 10:15) 
8 Estonia - Rumunia 3:0 (25:15, 25:22, 25:18) 
9 09.01.2011 Finlandia - Włochy 3:2 (23:25, 25:16, 21:25, 26:24, 16:14) 
10 POLSKA - Estonia 3:2 (25:20, 25:13, 22:25, 25:27, 15:13) 

 

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Finlandia 11:5 361:314
2 POLSKA 12:6 398:352
3 Włochy 10:6 372:344
4 Estonia 4 5:9 295:322
5 Rumunia 0  0:12 208:302

 

Źródło: siatka.og   



MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW - 2011 - Ankara (Turcja)

 

KADRA POLSKI:

 

TRENERZY
  • I trener - Maciej Zendeł
  • II trener - Andrzej Krowiak
  • Statystyk - Sebastian Pawlik
  • Trener odnowy biologicznej - Łukasz Hertel
  • Kierownik reprezentacji - Tomasz Kozłowski
Skład Kadry:

 

Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 JANUSZ MARCIN rozgryw. Skra Bełchatów
2 WOLAŃSKI NIKODEM rozgryw. Delic Pol. Cz-a/SMS
3 STOLC SŁAWOMIR przyjmujący Trefl Gdańsk/SMS
4 KACZYŃSKI MICHAŁ przyjmujący Delic Pol. Cz-a/SMS
5 ORCZYK PIOTR przyjmujący RCS Radom/SMS
6 ŁUKASIK PIOTR przyjmujący/atakujący AZS Olsztyn
7 ŁAPSZYŃSKI ŁUKASZ przyjmujący RCS Radom/SMS
8 MUZAJ MACIEJ atakujący Gwardia Wrocław/SMS
9 GRZECHNIK BARTŁOMIEJ środkowy RCS Radom/SMS
10 MUCHA KONRAD środkowy MKS MOSiR Jasło/SMS
11 NOWAKOWSKI JAN środkowy BKS Chemik Bydgoszcz/SMS
12 WOŚ JAKUB libero AKS Resovia Rzeszów/SMS

 


 

WYNIKI

 


 

Punktacja:
  • za zwycięstwo 3:0 lub 3:1 - 3 pkt
  • za zwycięstwo 3:2 - 2 pkt
  • za porażkę 2:3 - 1 pkt
  • za porażkę 1:3 lub 0:3 - 0 pkt

 

Grupa A  - terminarz - wyniki

 

 

 

Data Godz Mecz Wynik
16.04.2011 14.30 Hiszpania - Belgia 1:3 (22:25, 17:25, 25:19, 16:25) 
17.00 Ukraina - Francja 1:3 (25:23, 12:25, 16:25, 12:25) 
19.30 Rosja - Finlandia 3:0 (25:21, 25:16, 25:19) 
17.04.2011 14.30 Belgia - Francja 0:3  (24:26, 24:26, 17:25)
17.00 Hiszpania - Rosja 0:3 ( 21:25, 15:25, 19:25)
19.30 Finlandia - Ukraina 2:3 (21:25, 15:25, 19:25) 
18.04.2011 14.30 Rosja - Belgia 3:0 ( 25:17, 25:22, 25:23)
17.00 Ukraina - Hiszpania 1:3 ( 22:25, 31:29, 19:25, 18:25)
19.30 Francja - Finlandia 3:0 ( 25:18, 25:19, 25:22)
20.04.2011 14.30 Rosja - Ukraina 3:0 ( 25:20, 26:24, 25:17)
17.00 Hiszpania - Francja 3:0 ( 25:23, 25:22, 25:22)
19.30 Belgia - Finlandia 3:0 ( 27:25, 25:16, 25:20)
21.04.2011 14.30 Francja - Rosja 3:1 (25:15, 25:23, 23:25, 25:23) 
17.00 Ukraina - Belgia 3:0 (25:19, 25:18, 25:22) 
19.30 Finlandia - Hiszpania 1:3 (25:19, 24:26, 26:28, 23:25) 

 

TABELA 
Miejsce
Drużyna
Ilość zwycięstw
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Rosja 4 12 13:3 387:332
2 Francja 4 12 12:5 415:350
3 Hiszpania 3 9 10:8 412:424
4 Belgia 2 6 6:10 357:368
5 Ukraina 2 5 8:11 402:451
6 Finlandia 0 1 3:15 388:436

 


 

Grupa A  - terminarz - wyniki

 

 

 

Data Godz Mecz Wynik
16.04.2011 14.00 Serbia - Niemcy 3:2 (19:25, 25:16, 23:25, 25:21,  15:9
15.30 Polska - Grecja 0:3 (19:25, 18:25, 18:25) 
18.00 Bułgaria - Turcja 3:2 (21:25, 25:20, 32:34, 25:21, 15:9) 
17.04.2011 14.00 Niemcy - Grecja 2:3 ( 22:25, 25:21, 25:20, 15:25, 7:15)
15.30 Serbia - Bułgaria 3:2 (19:25, 20:25, 25:23, 29:27, 15:12) 
18.00 Turcja - Polska 1:3 (25:21, 17:25, 20:25, 10:25)
18.04.2011 14.00 Bułgaria - Niemcy 3:2 ( 25:27, 25:22, 25:27, 26:24, 15:9)
15.30 Polska - Serbia  1:3 (19:25, 25:18, 19:25, 18:25)
18.00 Grecja - Turcja 0:3 ( 22:25, 23:25, 19:25)
20.04.2011 14.00 Bułgaria - Polska 3:1  (25:18, 20:25, 25:21, 25:22)
15.30 Serbia - Grecja 2:3  (25:18, 16:25, 14:25, 25:22, 7:15)
18.00 Niemcy - Turcja 1:3 ( 17:25, 25:19, 18:25, 21:25)
21.04.2011 14.00 Grecja - Bułgaria 1:3 (23:25, 25:14, 20:25, 20:25) 
16.30 Polska - Niemcy 3:1 (21:25, 25:22, 27:25, 25:16) 
19.00 Turcja - Serbia 1:3 (26:24, 21:25, 29:31, 21:25) 

 

TABELA 
Miejsce
Drużyna
Ilość zwycięstw
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Bułgaria 4 11 14:9 530:500
2 Serbia 4 11 14:9 500:491
3 Grecja 3 7 10:10 438:400
4 Turcja 2 7 10:10 447:464
5 Polska 2 6 8:11 416:423
6 Niemcy 0 3 8:15 468:521


O miejsca 5-8

 

Data Godz Mecz Wynik
23.04.2011 12.30 Hiszpania - Turcja
3:2 (25:23, 18:25, 25:22, 21:25, 15:12)
15.00 Belgia - Grecja 0:3 (24:26, 17:25, 20:25)  

 

Półfinały (o miejsca 1-4)

 

Data Godz Mecz Wynik
23.04.2011 17.30 Rosja - Francja 2:3 (23:25, 21:25, 25:16, 25:20, 11:15)
20.00 Serbia - Bułgaria 3:0 (25:23, 25:22, 25:23) 

 

O miejsce 7 - 8

 

Data Godz Mecz Wynik
24.04.2011 12.30 Belgia - Turcja 3:2 (18:25, 25:14, 25:17, 24:26, 15:13)

 

O miejsce 5 - 6

 

Data Godz Mecz Wynik
24.04.2011 15.00 Grecja - Hiszpania
1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 20:25)

 

O miejsce 3 - 4

 

Data Godz Mecz Wynik
24.04.2011 17.30 Rosja - Bułgaria 3:1 (25:19, 18:25, 25:20, 25:21)

 

FINAŁ

 

Data Godz Mecz Wynik
24.04.2011 20.00 Francja - Serbia 2:3 (25:20, 22:25, 17:25, 25:17, 6:15)



Klasyfikacja końcowa

1 SERBIA
2 FRANCJA
3 ROSJA
4 BUŁGARIA
5 HISZPANIA
6 GRECJA
7 BELGIA
8 TURCJA
9 POLSKA
10 UKRAINA
11 NIEMCY
12 FINLANDIA

 

  Nagrody indywidualne:
  • MVP: Uros Kovacević (Serbia)
  • Najlepiej punktujący: Uros Kovacević (Serbia)
  • Najlepiej przyjmujący: Thibault Rossard (Francja)
  • Najlepiej serwujący: Andres Jesus Villena (Hiszpania)
  • Najlepszy środkowy: Peter Nenkow (Bułgaria)
  • Najlepszy libero: Quentin Richard (Francja)
  • Najlepszy rozgrywający: Paweł Pankow (Rosja)
  • Najlepszy atakujący: Uros Kovacević (Serbia)

Drużyny, które zajęły miejsca 1-6 zakwalifikowały się do mistrzostw świata kadetów w 2011, które odbędą się w Argentynie.
W Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży zagrają zespoły z miejsc 1-8.


Źródło: siatka.og