KADECI



MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW 2009 - Rotterdam (Holandia)





TURNIEJ KWALIFIKACYJNY MISTRZOSTW EUROPY KADETÓW - REWAL (06.01 - 10.01.2009)

TRENERZY
  • I trener - Grzegorz Ryś
  • II trener - Maciej Zendeł
  • Trener odnowy - Wiktor Broński
Skład Kadry:
Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 Kowalski Tomasz rozgryw. KS Gwardia Wrocław/SMS
2 Gonciarz Kacper rozgryw. RCS Czarni Radom/SMS
3 Buchowski Adrian przyjmujący UKS "Trzynastka" Zielona Góra/SMS
4 Ferens Wojciech przyjmujący

RCS Czarni Radom/SMS

5 Peszko Jakub przyjmujący Resovia Rzeszów
6 Golec Paweł przyjmujący UKS Dobry Wynik Kraków/SMS
7 Romać Szymon atakujący MKS CUPRUM Lubin/SMS
8 Hebda Miłosz atakujący Skra Bełchatów/SMS
9 Bachmatiuk Marcin środkowy Joker Piła/SMS
10 Dryja Dawid środkowy UKS MOSiR Jasło/SMS
11 Kalembka Tomasz środkowy MMKS Dąbrowa Górnicza/SMS
12 Kaczmarek Bartosz libero KS Gwardia Wrocław/SMS

Terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 06.01.2009 15.30 Białoruś - Dania 3:1 (26:24, 21:25, 29:27, 25:17)
2 18.00 Ukraina - Estonia 3:0 (25:21, 25:21, 25:15)
3 07.01.2009 15.30 Białoruś - Ukraina 3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 25:22, 15:12)
4 18.00 POLSKA - Dania 3:0 (25:13, 25:20, 25:12)
5 08.04.2008 1530 Ukraina - Dania 3:0 (25:17, 25:23, 25:20)
6 18.00 POLSKA - Estonia 3-0 (25:14, 25:15, 26:24)
7 09.04.2008 15.30 Dania - Estonia 1:3 (19:25, 22:25, 25:17, 20:25)
8 18.00 POLSKA - Białoruś 3:0 (25:20, 25:15, 25:17)
9 10.03.2008 15.30 Estonia-Białoruś 0:3 (19:25, 14:25, 23:25)
10 18.00 POLSKA - Ukraina 3:1 (29:27, 25:14, 20:25, 25:15)

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Polska 4 8 12:1 325:229
2 Białoruś 4 7 9:6 336:331
3 Ukraina 4 6 9:6 336:324
4 Estonia 4 5 3:10 258:312
5 Dania 4 4 2:12 284:343
ZDOBYCZE PUNKTOWE

Lp Nazwisko i imię Pozycja Mecze DEN EST BLR UKR Raz.
1 Kowalski Tomasz rozgryw. 4 4 3 3 4 14
2 Gonciarz Kacper rozgryw. 2 - 0 - 1 1
3 Buchowski Adrian przyjmujący 4 11 2 11 13 37
4 Ferens Wojciech przyjmujący

1

2 - - 0 3
5 Peszko Jakub przyjmujący 3 0 0 - 0 0
6 Golec Paweł przyjmujący 4 6 6 5 11 28
7 Romać Szymon atakujący 2 - 2 - 5 7
8 Hebda Miłosz atakujący 4 19 16 16 20 71
9 Bachmatiuk Marcin środkowy 1 - - - 0 0
10 Dryja Dawid środkowy 4 4 9 6 8 27
11 Kalembka Tomasz środkowy 4 9 19 9 9 37
12 Kaczmarek Bartosz libero 4          

Nagrody indywidualne:
  • MVP : Miłosz Hebda (Polska)
  • Najlepszy przyjmujący: Martti Keel (Estonia)
  • Najlepszy atakujący: Alaksandr Kortas (Białoruś)
  • Najlepszy serwujący: Dmytro Shavrak (Ukraina)
  • Najlepszy rozgrywający: Tomasz Kowalski (Polska)
  • Najlepszy libero: Bartosz Kaczmarek (Polska)
Źródło: siatka.org/CEV   

Mistrzoste Europy Kadetów 2009

Mistrzostwa Europy Kadetów 2009

KADRA POLSKI KADETÓW na Mistrzostw Europy 2009 - Rotterdam (Holandia)

TRENERZY
  • I trener - Grzegorz Ryś
  • II trener - Maciej Zendeł
  • Trener odnowy - Wiktor Broński
  • Kierownik Reprezentacji - Bolesław Żukowski
Skład Kadry:

Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 Kowalski Tomasz rozgryw. KS Gwardia Wrocław/SMS
2 Szczurek Patryk rozgryw. AZS PGSZ Nysa/SMS
3 Mika Mateusz przyjmujący Hejnał Kęty/SMS
4 Buchowski Adrian przyjmujący UKS "Trzynastka" Zielona Góra/SMS
5 Ferens Wojciech przyjmujący RCS Radom/SMS
6 Golec Paweł przyjmujący UKS Dobry Wynik Kraków/SMS
7 Hebda Miłosz atakujący Skra Bełchatów/SMS
8 Piotrowski Mateusz atakujący UKS Jantar Pruszcz Gdańsk/SMS
9 Hain Piotr środkowy Delic Pol. Cz-a/SMS
10 Kalembka Tomasz środkowy MMKS Dąbrowa Górnicza/SMS
11 Dryja Dawid środkowy UKS MOSiR Jasło/SMS
12 Kaczmarek Bartosz libero KS Gwardia Wrocław/SMS


WYNIKI

Punktacja:
  • za zwycięstwo- 2 pkt
  • za porażkę- 1 pkt

Grupa A  - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 04.04.2009 13.00 Białoruś - Hiszpania 0:3 (17:25; 15:25; 16:25)
2 05.04.2009 13.00 Francja - Białoruś 3:1(23:25, 25:17, 25:21, 25:7)  
3 06.04.2009 13.00 Hiszpania - Francja 1:3 (25:17, 18:25, 27:29, 23:25)

TABELA 
Miejsce
Drużyna
Mecze
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Francja 2-0  4 6:2 194:163
2 Hiszpania 1-1 3 4:3 168:144
3 Białoruś 0-2 2 1:6 118:173


Grupa B  - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 04.04.2007 15.00 Polska - Austria 3:2 (23:25, 24:26, 25:18, 25:12, 9:15)
2 05.04.2007 15.00 Holandia - Polska 1:3 (15:25, 30:28, 21:25, 15:25)
3 06.04.2007 18.00 Austria - Holandia 1:3 (20:25, 25:16, 25:27, 22:25)

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Polska 2-0 4 6:3 209:177
2 Holandia 1-1 3 4:4 174:195
3 Austria 0-2 2 3:6 188:199


Grupa C  - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 04.04.2009 18.00 Bułgaria - Włochy 3:1 (25:23, 14:25, 25:16, 25:16)
2 05.04.2009 18.00 Belgia - Bułgaria 3:1 (25:18; 25:19; 19:25; 25:22
3 06.04.2009 15.00 Belgia - Włochy 3:0 (25:19, 27:25, 25:23)

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Belgia 2-0  6:1 171:151
2 Bułgaria 1-1 3 4:4 173:174
3 Włochy  0-2  2  1:6 147:166


Grupa D  - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 04.04.2009 20.00 Serbia - Węgry 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:19)
2 05.04.2009 20.00 Rosja - Serbia 3:1 (25:22, 15:25, 25:22, 25:15)
3 06.04.2009 20.00 Węgry - Rosja 0:3  (23:25, 16:25, 17:25)

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Serbia 2-0 6:1 165:140
2 Rosja 1-1 3  4:4 180:176
3 Węgry 0-2 2 1:6 142:171


Ćwierćfinały (o miejsca 1-8)
Data Godz Mecz Wynik
07.04.2009 18.00 Francja - Holandia 3:0  (25:20, 25:14, 25:17)
18.00 BelgiaSerbia 2:3 (25:19, 19:25, 23:25, 29:27, 12:15)
18.00 Polska - Hiszpania 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)
20.00 Rosja - Bułgaria 3:1 (26:24, 20:25, 25:20, 25:16) 

O miejsca 9-12

 
Data Godz Mecz Wynik
07.04.2009 13.00 Białoruś - Austria 1:3 (16:25, 25:23, 20:25, 22:25)
13.00 Węgry - Włochy 0:3 (24:26, 15:25, 21:25) 

O miejsce 11-12

 
Data Godz Mecz Wynik
08.04.2009 13.00 Białoruś - Węgry 0:3 (24:26, 23:25, 27:29)

O miejsce 9-10

 
Data Godz Mecz Wynik
08.04.2009 13.00  Włochy - Austria 3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

O miejsca 5-8

 
Data Godz Mecz Wynik
08.04.2009 18.00 Bułgaria - Holandia 2:3 (25:20, 25:19, 24:26, 23:25, 13:15)
20.00 Belgia - Hiszpania 0:3 (21:25, 17:25, 12:25) 

O miejsca 1 - 4 

 
Data Godz Mecz Wynik
08.04.2009 20.00 Francja - Rosja 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:20)
20.00 Serbia - Polska 3:1 (25:27, 25:21, 25:17, 25:23) 

O miejsce 7 - 8 

 
Data Godz Mecz Wynik
09.04.2009 13.00 Belgia - Bułgaria
3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

O miejsce 5 - 6 

 
Data Godz Mecz Wynik
09.04.2009 15.00 Hiszpania - Holandia
3:1 (17:25, 25:22, 25:20, 25:22)

O miejsce 3 - 4 

 
Data Godz Mecz Wynik
09.04.2009 15.00 Polska - Rosja
2:3 ( 25:16, 18:25, 25:17, 20:25, 6:15)

FINAŁ

 
Data Godz Mecz Wynik
09.04.2009 20.00 Francja - Serbia 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)


Klasyfikacja końcowa

1 FRANCJA
2 Serbia
3 Rosja
4 POLSKA
5 Hiszpania
6 Holandia
7 BELGIA
8 Bułgaria
9 Włochy
10 Austria
11 Węgry
12 Białoruś


Nagrody indywidualne:
  • MVP: Earvin Ngapeth (FRA
  • Najlepszy przyjmujący: Adrian Buchowski (POL)
  • Najlepiej atakujący: Aleksandar Atanasijevic (SRB)
  • Najlepszy libero: Ludovic Duee (FRA)
  • Najlepszy rozgrywający: Nikola Jovovic (SRB)
  • Najlepiej serwujący: Earvin Ngapeth (FRA)
  • Najlepiej blokujący: Igor Filipov (RUS)
Źródło: siatka.org/CEV