KADECI



MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW 2007 - Wiedeń (Austria)





Mistrzoste Europy Kadetów 2007


KADRA POLSKI



TRENERZY
  • I trener - Karol Janaszewski
  • II trener - Maciej Zendeł
  • Trener odnowy - Paweł Bińczyk
  • Kierownik Reprezentacji - Bolesław Żukowski
Skład Kadry:
Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 Wroński Łukasz rozgryw. Delic Pol. Cz-a/SMS
2 Drzyzga Fabian rozgryw. MOS Wola W-wa/SMS
3 Mika Mateusz przyjmujący Hejnał Kęty/SMS
4 Paniączyk Michał przyjmujący

Skra Bełchatów/SMS

5 Jasiński Mateusz przyjmujący Joker Piła/SMS
6 Krzywiecki Maciej przyjmujący GTPS Gorzów Wlkp./SMS
7 Piórkowski Szymon atakujący Delic Pol. Cz-a/SMS
8 Król Jan atakujący METRO W-wa/SMS
9 Kasparek Przemysław środkowy Delic Pol. Cz-a/SMS
10 Kłos Karol środkowy Metro W-wa
11 Polański Łukasz środkowy MDK Warszawa
12 Zatorski Paweł libero Skra Bełchatów/SMS

 

WYNIKI

Punktacja:
  • za zwycięstwo- 2 pkt
  • za porażkę- 1 pkt

Grupa A Krems - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 11.04.2007 12.30 Łotwa - Belgia 1:3 -  23:25, 21:25, 25:23, 23:25
2 12.04.2007 12.30 POLSKA - Łotwa 3:0 - 25:19; 25:20; 25:22 
3 13.04.2007 12.30 Belgia - POLSKA 3:1 -  25:16, 25:21, 25:27, 26:24

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 Belgia 6:2
2 Polska 2 3 4:3
3 Łotwa  1:6 


Grupa B Wiedeń - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 11.04.2007 15.15 Turcja - Serbia 1:3 - 23:25, 24:26, 27:25, 25:27 
2 12.04.2007 15.15 Niemcy - Turcja 3:1 -  24:26, 25:23, 25:15, 25:17
3 13.04.2007 15.15 Serbia - Niemcy 0:3 -  21:25, 14:25, 18:25

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 Niemcy 2 6:1 
2 Serbia 3:4
3 Turcja 2:6 


Grupa C Krems - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 11.04.2007 15.00 Estonia - Włochy 2:3 -  25:21, 20:25, 25:23, 16:25, 12:15
2 12.04.2007 15.00 Holandia - Estonia 3:0 -  31:29, 25:21, 25:17
3 13.04.2007 15.00 Włochy - Holandia 3:2 -  25:21, 20:25, 25:23, 16:25, 12:15

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 Włochy  2  4 6:4
2 Holandia  2  3 5:3
3 Estonia  2  2 2:6 


Grupa D Wiedeń - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 11.04.2007 17.30 Francja - Rosja 3:0 - 25:18, 25:23, 25:22 
2 12.04.2007 17.30 Austria - Francja 0:3 -  16:25, 21:25, 11:25
3 13.04.2007 17.30 Rosja - Austria 3:1 -  20:25, 25:17, 25:17, 25:16

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 Francja 2  4 6:0 
2 Rosja 2 3 3:4 
3 Austria 2 2 1:6 


Ćwierćfinały (o miejsca 1-8) (Wiedeń)
Data Godz Mecz Wynik
14.04.2007 11.00 Belgia - Serbia 3:0 - 26:24, 25:21, 25:10 
13.15 Niemcy - Polska 2:3 -  25:21, 21:25, 26:24, 18:25, 12:15
15.45 Włochy - Rosja 1:3 -  23:25, 23:25, 27:25, 26:28
18.00 Francja - Holandia 3:0 - 25:19, 25:18, 25:23 

Półfinały (o miejsca 9-12) (Krems)

 
Data Godz Mecz Wynik
14.04.2007 15.15 Łotwa - Turcja 2:3 - 21:25, 17:25, 25:17, 25:17, 9:15
17.30 Estonia - Austria 2:3 -  27:25, 19:25, 25:20, 23:25, 10:15

Półfinały (o miejsca 5-8) (Wiedeń)

 
Data Godz Mecz Wynik
15.04.2007 11.00 Niemcy - Włochy 3:0 -  25:20, 26:24, 25:23
13.15 Serbia - Holandia 2:3 -  25:19, 19:25, 25:17, 21:25, 16:18

Półfinały (o miejsca 1-4) (Wiedeń)

 
Data Godz Mecz Wynik
15.04.2007 15.45  Polska - Rosja 3:0 - 25:23, 25:19, 25:23 
18.00 Belgia - Francja   0:3 - 19:25, 25:27, 18:25

O miejsce 11 - 12 (Krems)

 
Data Godz Mecz Wynik
15.04.2007 11.00 Łotwa - Estonia  3:2 - 25:22, 25:16, 21:25, 21:25, 15:12 

O miejsce 9 - 10 (Krems)

 
Data Godz Mecz Wynik
15.04.2007 17.30 Turcja - Austria  3:0 - 25:23, 25:21,  25:16

O miejsce 7 - 8 (Wiedeń)

 
Data Godz Mecz Wynik
16.04.2007 11.00 Włochy - Serbia  1:3 - 21:25, 25:21, 16:25,  23:25 

O miejsce 5 - 6 (Wiedeń)

 
Data Godz Mecz Wynik
16.04.2007 13.15 Niemcy - Holandia  3:2 - 25:20, 26:24, 20:25, 21:25, 15:9 

O miejsce 3 - 4 (Wiedeń)

 
Data Godz Mecz Wynik
16.04.2007 15.45 Belgia - Rosja 3:2 - 26:28, 32:34, 25:22, 25:16, 15:9  

FINAŁ (Wiedeń)

 
Data Godz Mecz Wynik
16.04.2007 18.00 POLSKA - FRANCJA 2:3 - 21:25, 19:25, 25:22, 26:24, 7:15 


Klasyfikacja końcowa

1 FRANCJA
2 POLSKA
3 BELGIA
4 Rosja
5 Niemcy
6 Holandia
7 Serbia
8 Włochy
9 Turcja
10 Austria
11 Łotwa
12 Estonia

Nagrody indywidualne:
  • MVP ME : Guillaume Quesque (FRA)
  • Najlepiej punktujący: Bram Van Den Dries (BEL)
  • Najlepiej atakujący: Ludovico Dolfo (ITA)
  • Najlepiej serwujący: Markus Steuerwald (GER)
  • Najlepiej blokujący: Dmitry Shcherbinin (RUS)
  • Najlepiej rozgrywający: Benjamin Tuniutti (FRA), Fabian Drzyzga (POL)
  • Najlepszy libero: Dirk Sparidans (NED)

Źródło: siatka.org/CEV