KADECI

MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW 2013


TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW EUROPY KADETÓW - 2013 - NITRA (SŁOWACJA)
Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów 2011, w którym bierze udział nasza reprezentacja, zostanie rozegrany w dniach 03.01.2013 - 07.01.2013 w Nitrze (Słowacja). W naszej grupie zagrają: Bułgaria, Słowacja, Izrael, Portugalia i Anglia.
Do Mistrzostw Europy Kadetów kwalifikują się dwie drużyny z grupy.
KADRA POLSKI:
TRENERZY
  • I trener - Wiesław Czaja
  • II trener - Sebastian Pawlik
  • Trener odnowy - Łukasz Hertel
Skład Kadry:

 

Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 BIEŃKOWSKI KRZYSZTOF rozgryw. EKS Skra Bełchatów/SMS
2 MATULA SEBASTIAN rozgryw. Jastrzębski Węgiel
3 ŚLIWKA ALEKSANDER przyjmujący AKS Resovia Rzeszów/SMS
4 FORNAL JAN przyjmujący EKS Skra Bełchatów/SMS
5 SZYMURA RAFAŁ przyjmujący TS VOLLEY Rybnik/SMS
6 SZALPUK ARTUR przyjmujący MDK Warszawa
7 BUĆKO BARTOSZ atakujący BBTS Włókniarz Bielsko-Biała/SMS
8 WOJTKOWSKI TOBIASZ atakujący MDK Warszawa
9 BADURA PIOTR środkowy EKS Skra Bełchatów/SMS
10 GRYC PAWEŁ środkowy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/SMS
11 MAZIARZ ALEKSANDER środkowy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/SMS
12 PIECHOCKI KACPER libero AZS Częstochowa


Terminarz - wyniki

 

Lp Data Godz. Mecz Wynik
1 03.01.2013 15.00 Portugalia - POLSKA  0:3 (16:25, 21:25, 14:25)
2 17.30 Słowacja - Anglia 3:0 (25:15, 25:19, 25:16) 
3 20.00 Bułgaria - Izrael 3:0 (25:13, 26:24, 25:21) 
4 04.01.2013 15.00 POLSKA - Anglia 3:0 (25:13, 25:14, 25:14) 
5 17.30 Izrael - Słowacja 0:3 (25:27, 16:25, 21:25) 
6 20.00 Portugalia - Bułgaria 0:3 (14:25, 15:25, 22:25) 
7 05.01.2013 15.00 Anglia - Izrael 0:3 (22:25, 12:25, 18:25) 
8 17.30 Słowacja - Portugalia 3:0 (25:16, 25:14, 25:18) 
9 20.00 Bułgaria - POLSKA 0:3 (21:25, 11:25, 14:25) 
10 06.01.2013 15.00 Portugalia - Anglia 3:1 (23:25, 25:26, 25:23, 27:25) 
11 17.30 Bułgaria - Słowacja 3:2 (23:25, 25:21, 25:23, 21:25, 16:14) 
12 20.00 POLSKA - Izrael 3:0 (25:9, 25:15, 25:11) 
13 07.01.2013 15.00 Anglia - Bułgaria 0:3 (16:25, 8:25, 17:25) 
14 17.30 Izrael - Portugalia 0:3 (23:25, 11:25, 18:25) 
15 20.00 Słowacja - POLSKA 2:3 (25:22, 16:25, 25:20, 20:25, 6:15) 

 

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Punkty
Sety
Stos. setów
Małe punkty
Stos. małe punkty
1 POLSKA 14  15:2 7,5000 407:265 1,5358
2 Bułgaria 11  12:5 2,4000 382:333 1,1471
3 Słowacja 11 13:6 2,1667 427:377 1,1326
4 Portugalia 6 6:10 0,6000 325:366 0,8880
5 Izrael 3:12 0,2500 282:355 0,7944
6 Angia 0 1:15 0,0667 273:400 0,6825

 

Źródło: CEV   



MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW - 2013 -
Laktasi (BOŚNIA I HERCEGOWINA) - Belgrad (SERBIA)

 

KADRA POLSKI:

 

TRENERZY
  • I trener - Wiesław Czaja
  • II trener - Sebastian Pawlik
  • Statystyk - Tomasz Morga
  • Trener odnowy biologicznej - Łukasz Hertel
Skład Kadry:

 

Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 KRZYSZTOF BIEŃKOWSKI rozgryw. EKS Skra Bełchatów/SMS
2 SEBASTIAN MATULA rozgryw. Jastrzębski Węgiel
3 ALEKSANDER ŚLIWKA przyjmujący AKS Resovia Rzeszów/SMS
4 JAN FORNAL przyjmujący EKS Skra Bełchatów/SMS
5 RAFAŁ SZYMURA przyjmujący TS VOLLEY Rybnik/SMS
6 ARTUR SZALPUK przyjmujący MDK Warszawa
7 BARTOSZ BUĆKO atakujący BBTS Włókniarz Bielsko-Biała/SMS
8 ŁUKASZ PIETRZAK atakujący EKS Skra Bełchatów
9 PIOTR BADURA środkowy EKS Skra Bełchatów/SMS
10 PAWEŁ GRYC środkowy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/SMS
11 BARTŁOMIEJ LEMAŃSKI środkowy METRO Warszawa
12 KACPER PIECHOCKI libero AZS Częstochowa

 


 

WYNIKI

 


 

Punktacja:
  • za zwycięstwo 3:0 lub 3:1 - 3 pkt
  • za zwycięstwo 3:2 - 2 pkt
  • za porażkę 2:3 - 1 pkt
  • za porażkę 1:3 lub 0:3 - 0 pkt

 

Grupa I  - terminarz - wyniki

 

 

 

Data Godz Mecz Wynik Sety
13.04.2013 15.00 Belgia - Włochy 3:1 25:23, 25:19, 20:25, 26:24
17.30 POLSKA - Austria 3:0 25:15, 25:22, 25:19
20.00 Bośnia i Hercegowina - Słowenia 0:3 13:25, 15:25, 23:25
14.04.2013 15.00 Belgia - POLSKA 0:3 12:25, 13:25, 21:25
17.30 Włochy - Słowenia 3:1 25:18, 25:18, 15:25, 25:23
20.00 Austria - Bośnia i Hercegowina 3:1 25:20, 28:30, 25:21, 25:22
15.04.2013 15.00 POLSKA - Włochy 3:0 28:26, 25:21, 25:16
17.30 Austria - Słowenia 3:1 25:17, 22:25, 25:20, 25:23
2000 Bośnia i Hercegowina - Belgia 1:3 16:25, 14:25, 25:13, 13:25
17.04.2013 15.00 Włochy - Austria 3:0 26:24, 25:17, 25:13
17.30 Belgia - Słowenia 2:3 22:25, 24:26, 25:15, 25:14, 12:15
20.00 POLSKA - Bośnia i Hercegowina 3:0 26:24, 25:21, 25:12
18.04.2013 15.00 Austria - Belgia 0:3 14:25, 17:25, 18:25
17.30 Słowenia - POLSKA 0:3 18:25, 19:25, 12:25
20.00 Bośnia i Hercegowina - Włochy 0:3 15:25, 17:25, 16:25

 

TABELA 
Miejsce
Drużyna
Ilość zwycięstw
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Polska 5 15 15:0 379:271
2 Belgia 3 10 11:8 413:378
3 Włochy 3 9 10:7 395:360
4 Austria 2 6 6:11 359:404
5 Słowenia 2 5 8:11 388:421
6 Bośnia i Hercegowina 0 0 2:15 317:417

 


 

Grupa II  - terminarz - wyniki

 

 

 

Data Godz Mecz Wynik Sety
12.04.2013 15.00 Turcja - Rosja 0:3 17:25, 20:25, 6:25
17.30 Bułgaria  - Francja 1:3 19:25, 23:25, 25:21, 18:25
20.00 Serbia - Finlandia 1:3 26:24, 20:25, 25:27, 24:26
13.04.2013 15.00 Turcja - Bułgaria 3:2 18:25, 25:22, 25:20, 23:25, 15:6
17.30 Rosja - Finlandia 3:0 25:21, 25:14, 25:11
20.00 Francja - Serbia 3:0 25:23, 25:22, 25:21
14.04.2013 15.00 Bułgaria - Rosja 0:3 16:25, 18:25, 17:25
17.30 Finlandia - Francja 3:1 25:19, 19:25, 25:13, 25:21
2000 Serbia - Turcja 2:3 14:25, 25:21, 16:25, 25:19, 7:15
16.04.2013 15.00  Rosja - Francja 3:1 25:17, 25:14, 23:25, 25:15
17.30 Turcja - Finlandia 3:2 25:22, 17:25, 35:33, 18:25, 15:5
20.00 Bułgaria - Serbia 3:2 25:22, 20:25, 25:27, 25:17, 15:12
17.04.2013 15.00 Francja - Turcja 0:3 19:25, 18:25, 10:25
17.30 Finlandia - Bułgaria 3:0 25:17, 25:22, 27:25
20.00 Serbia - Rosja 1:3 30:28, 16:25,24:26, 26:28

 

TABELA 
Miejsce
Drużyna
Ilość zwycięstw
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Rosja 5 15 15:2 430:307
2 Finlandia 3 10 11:8 429:422
3 Turcja 4 9 12:9 439:417
4 Francja 2 6 8:10 367:418
5 Bułgaria 1 3 6:14 408:457
6 Serbia 0 2 6:15 447:499

 


 

O miejsca 5-8

 

Data Godz Mecz Wynik
20.04.2013 12.30 Włochy - Francja
2:3 (21:25, 25:23, 20:25, 25:22, 11:15)
15.00 Turcja - Austria 3:1 (27:25, 25:18, 21:25, 26:24)

 

Półfinały (o miejsca 1-4)

 

Data Godz Mecz Wynik
20.04.2013 17.30 Polska - Finlandia 3:0 (25:14, 25:23, 25:13)
20.00 Rosja - Belgia 3:0 (25:11, 25:23, 25:20)

 

O miejsce 7 - 8

 

Data Godz Mecz Wynik
21.04.2013 12.30 Włochy - Austria 3:1 (25:12, 23:25, 25:14, 25:13)

 

O miejsce 5 - 6

 

Data Godz Mecz Wynik
21.04.2013 15.00 Francja - Turcja
1:3 (23:25, 22:25, 25:23, 17:25)

 

O miejsce 3 - 4

 

Data Godz Mecz Wynik
21.04.2013 17.30 Finlandia - Belgia 2:3 (19:25, 25:20, 25:22, 19:25, 10:15)

 

FINAŁ

 

Data Godz Mecz Wynik
21.04.2013 20.00 POLSKA - Rosja 1:3 (16:25, 18:25, 25:22, 25:21) 



1 ROSJA
2 POLSKA
3 BELGIA
4 FINLANDIA
5 TURCJA
6 FRANCJA
7 WŁOCHY
8 AUSTRIA
9 SŁOWENIA
10 BUŁGARIA
11 SERBIA
12 BOŚNIA i HERCEGOWINA

 

  Nagrody indywidualne:
  • MVP: Victor Poletaev (Rosja)
  • Najlepiej punktujący: Bartosz Bućko (Polska)
  • Najlepiej przyjmujący: Rafał Szymura ( Polska)
  • Najlepszy rozgrywający: Sander Depovere (Belgia)
  • Najlepszy atakujący: Bartosz Bućko (Polska)
  • Najlepszy blokujący: Ilia Vlasow (Rosja)
  • Najlepiej zagrywający: Paweł Pankow (Rosja)
  • Najlepszy libero: Kacper Piechocki (Polska)

Drużyny, które zajęły miejsca 1-6 zakwalifikowały się do mistrzostw świata kadetów w 2013, które odbędą się w Meksyku.

 

Źródło: siatka.og