MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW 2014

 





TURNIEJ KWALIFIKACYJNY MISTRZOSTW EUROPY JUNIORÓW - WŁOCHY (27.04 - 29.04.2014)



TRENERZY
  • I trener - Jacek Nawrocki
  • II trener - Maciej Zendeł
  • Fizjoterapeuta- Jakub Łamajkowski
  • Kierownik Reprezentacji - Leon Bartman
Skład Kadry:
Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 KRZYSZTOF BIEŃKOWSKI rozgryw. EKS Skra Bełchatów/SMS
2 MARCIN KOMENDA rozgryw. AKS Resovia Rzeszów/SMS
3 ALEKSANDER ŚLIWKA przyjmujący AKS Resovia Rzeszów/SMS
4 TOMASZ FORNAL przyjmujący EKS Skra Bełchatów/SMS
5 RAFAŁ SZYMURA przyjmujący TS VOLLEY Rybnik/SMS
6 ARTUR SZALPUK przyjmujący AZS Politechnika Warszawska
7 BARTOSZ BUĆKO atakujący BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
8 PAWEŁ GRYC atakujący ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/SMS
9 PIOTR BADURA środkowy EKS Skra Bełchatów/SMS
10 BARTŁOMIEJ MORDYL środkowy AKS Resovia Rzeszów
11 JAKUB KOCHANOWSKI środkowy AZS Olsztyn/SMS
12 KACPER PIECHOCKI libero AZS Częstochowa

Terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 25.04.2014 17:00 Austria - Włochy 2:3 (18:25, 22:25, 25:18, 25:14, 15:11)
2 26.04.2014 17:00 POLSKA - Austria 3:0 (25:20, 25:14, 25:14)
3 27.04.2014 17:00 Włochy - POLSKA 1:3 (25:19; 29:31; 23:25; 15:25)

TABELA 
Miejsce
Drużyna
Mecze
Punkty
Sety
Stosunek setów
Małe punkty
Stosunek punktów
1 Polska 6 6:1 175:140 1,25
2 Włochy 2 3:2  1,5  105:93  1,02 
3 Austria 2 2:6  0,3333  141:180  0,7833 

 






Mistrzostwa Europy Juniorów 2014

KADRA POLSKI JUNIORÓW na Mistrzostwa Europy 2012

TRENERZY
  • I trener - Jacek Nawrocki
  • II trener - Maciej Zendeł
  • Fizjoterapeuta- Jakub Łamajkowski
  • Kierownik Reprezentacji - Leon Bartman
Skład Kadry:

Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 KRZYSZTOF BIEŃKOWSKI rozgryw. EKS Skra Bełchatów/SMS
2 DROSZYŃSKI KAMIL rozgryw. BKS Chemik Bydgoszcz/SMS
3 ALEKSANDER ŚLIWKA przyjmujący AKS Resovia Rzeszów/SMS
4 TOMASZ FORNAL przyjmujący EKS Skra Bełchatów/SMS
5 RAFAŁ SZYMURA przyjmujący TS VOLLEY Rybnik/SMS
6 JAKUB ZABŁOCKI przyjmujący/libero UKS Chemik Olsztyn/SMS
7 BARTOSZ BUĆKO atakujący BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
8 PAWEŁ GRYC atakujący ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/SMS
9 JAKUB ZWIECH środkowy Gwardia Wrocław/SMS
10 BARTŁOMIEJ MORDYL środkowy AKS Resovia Rzeszów
11 JAKUB KOCHANOWSKI środkowy AZS Olsztyn/SMS
12 KACPER PIECHOCKI libero AZS Częstochowa

WYNIKI

Punktacja:
  • za zwycięstwo - 3:0 lub 3:1- 3 pkt
  • za zwycięstwo - 3:2 - 2 pkt
  • za porażkę - 2:3 - 1 pkt

Grupa I - GDYNIA - terminarz - wyniki

 
Data Mecz Wynik Sety
29.08.2014 Belgia - Turcja 3:2 25:10; 25:27; 25:20; 22:25; 15:13
Czechy - Rumunia 2:3 25:14; 20:25; 13:25,25:23; 12:15
Słowenia - Polska 1:3 15:25; 17:25; 25:20; 16:25
30.08.2014 Rumunia - Turcja 0:3   21:25; 21:25; 22:25 
Czechy - Słowenia 3:0   25:21; 25:20; 25:20 
Polska - Belgia 3:0  25:17; 25:18; 25:13 
31.08.2014 Słowenia - Rumunia 3:1  26:24; 25:22; 23:25; 25:15 
Belgia - Czechy 0:3  24:26; 21:25; 23:25 
Turcja - Polska 2:3  15:25; 28:26; 26:24; 13:25; 9:15 
02.09.2014 Słowenia - Belgia 3:0  25:22; 25:16; 25:20 
Czechy - Turcja 2:3  19:25; 25:18; 25:22; 23:25; 13:15 
Rumunia - Polska  0:3 13:25; 22:25; 24:26 
03.09.2014 Turcja - Słowenia  2:3 22:25; 25:21; 22:25; 25:22; 14:16 
Belgia - Rumunia  1:3 21:25; 26:24; 21:25; 13:25 
Polska - Czechy  3:0  25:19; 29:27; 33:31

TABELA 
Miejsce
Drużyna
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Polska 14 15:3 448:348
2 Słowenia 8 10:9 417:422
3 Czechy 8 10:9 428:423
4 Turcja 8 12:11 483:505
5 Rumunia 5 7:12 410:426
6 Belgia 2 4:14 367:429

Grupa II - DANIA  - terminarz - wyniki

 
Data Mecz Wynik Sety
29.08.2014 Rosja - Francja 3:0 25:14; 25:13; 25:15
Słowacja - Bułgaria 0:3 21:25; 20:25; 17:25
Włochy - Serbia 3:0 25:22; 25:23; 25:19
30.08.2014 Bułgaria - Francja 0:3  17:25; 17:25; 15:25  
Słowacja - Włochy 0:3  15:25; 16:25; 16:25
Serbia - Rosja 0:3  19:25; 23:25; 17:25  
31.08.2014 Włochy - Bułgaria 3:2  20:25; 25:23; 21:25; 25:15; 15:13 
Rosja - Słowacja  3:0 25:11; 25:19; 25:14 
Francja - Serbia  3:0  25:8; 25:19; 25:16
02.09.2014 Włochy - Rosja 3:2  25:22; 23:25; 22:25; 25:20; 15:13 
 Słowacja - Francja 0:3  18:25; 16:25; 11:25 
Bułgaria - Serbia  1:3 25:23; 21:25; 26:28; 23:25 
03.09.2014  Francja - Włochy  3:2 12:25; 25:22; 20:25; 25:22; 15:9 
Rosja - Bułgaria 3:0  25:14; 25:19; 25:17 
Serbia - Słowacja 3:2  25:20; 25:20; 23:25; 14:25; 15:13 

TABELA 
Miejsce
Drużyna
Punkty
Sety
Małe punkty
1 Rosja 13 14:3 405:305
2 Francja 11 12:5 364:315
3 Włochy 11 14:7 469:414
4 Serbia 5 6:12 369:323
5 Bułgaria 4 6:12 370:415
6 Słowacja 1 2:15 297:402


Runda II


O miejsca 5-8

 
Data Mecz Wynik
05.09.2014 Serbia - Czechy  1:3 24:26; 25:16; 22:25; 21:25 
Włochy - Turcja  3:0 26:24; 25:22; 25:20 

O miejsca 1-4 (półfinały)

 
Data Mecz Wynik
05.09.2014 Rosja - Słowenia  3:0  25:19; 27:25; 25:14 
Polska - Francja 3:1  25:19; 21:25; 25:19; 25:21 

O miejsce 7 - 8 
Data Mecz Wynik
06.09.2014 Turcja - Serbia   3:2  25:21; 29:27; 22:25; 23:25; 15:11

O miejsce 5 - 6 

 
Data Mecz Wynik
06.09.2014 Włochy - Czechy  3:0  25:14; 25:14; 25:22 

O miejsce 3 - 4 

 
Data Mecz Wynik
06.09.2014 Słowenia - Francja  0:3  22:25; 21:25; 19:25 

FINAŁ

 
Data Mecz Wynik
06.09.2014 Rosja - Polska  3:0  25:16; 25:16; 28:26 


Klasyfikacja końcowa

1 ROSJA
2 POLSKA
3 FRANCJA
4 Słowenia
5 Włochy
6 Czechy
7 Turcja
8 Serbia

  • MVP ME : Pavel Pankow (Rosja)
  • Najlepiej punktujący: Bartosz Bućko (POLSKA)
  • Najlepiej blokujący: Maxim Belogortcew (Rosja)
  • Najlepiej zagrywający: Nohoarii Paofai (Francja)
  • Najlepiej atakujący: Toncek Stern (Słowenia)
  • Najlepiej przyjmujący: Tomasz Fornal (Polska)
  • Najlepiej rozgrywający: Paweł Pankow (Rosja)
  • Najlepszy libero: Kacper Piechocki (Polska)
Źródło: CEV