MISTRZOSTWA EUROPY 2008 - Brno (Czechy)






TURNIEJ KWALIFIKACYJNY KIENBAUM (Niemcy) (26.03 - 30.03.2008)

TRENERZY
  • I trener - Karol Janaszewski
  • II trener - Maciej Zendeł
  • Trener odnowy - Paweł Bińczyk
Skład Kadry:
Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 Wroński Łukasz rozgryw. Delic Pol. Cz-a/SMS
2 Drzyzga Fabian rozgryw. MOS Wola Warszawa/SMS
3 Mika Mateusz przyjmujący Hejnał Kęty/SMS
4 Wójtowicz Grzegorz przyjmujący

MMKS Kędzierzyn-Koźle

5 Jasiński Mateusz przyjmujący MDK Warszawa/SMS
6 Krzywiecki Maciej przyjmujący GTPS Gorzów Wlkp./SMS
7 Strzeżek Patryk atakujący MOS Wola W-wa
8 Król Jan atakujący METRO Warszawa/SMS
9 Wiśniewski Łukasz środkowy UKS Serbinów/SMS
10 Kłos Karol środkowy Metro Warszawa
11 Polański Łukasz środkowy MDK Warszawa
12 Zatorski Paweł libero Skra Bełchatów/SMS

Terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 26.04.2008 15.00 Ukraina - POLSKA 0:3 (15:25, 19:25, 16:25) 
2 17.30 Turcja - Grecja 3:0 (25:16, 25:12, 25:23) 
3 20.00 Niemcy - Łotwa 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) 
4 27.04.2008 15.00 POLSKA - Turcja 3:1 (25:23, 17:25, 25:19, 25:18) 
5 17.30 Łotwa - Grecja 3:0 (25:23, 25:22, 25:18) 
6 20.00 Niemcy - Ukraina 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) 
7 28.04.2008 15.00 Grecja - POLSKA 1:3 (23:25, 21:25, 27:25,  17:25) 
8 17.30 Ukraina - Łotwa 3:1 (25:23, 25:18, 26:28, 25:21) 
9 20.00 Turcja - Niemcy
1:3 (14:25, 25:22, 17:25, 20:25) 
10 29.04.2008 15.00 Łotwa - Polska 1:3 (27:25, 12:25, 16:25, 19:25) 
11 17.30 Ukraina - Turcja 2:3 (21:25, 25:23, 23:25, 25:17, 16:18) 
12 20.00 Niemcy - Grecja 3:0 (25:16, 25:21, 25:15) 
13 30.03.2008 15.00 Turcja - Łotwa 3:1 (25:23, 19:25, 25:22, 29:27) 
14 17.30 Grecja - Ukraina 3:2 (24:26, 18:25, 25:19, 25:22, 15:11) 
15 20.00 POLSKA - Niemcy 3:2 (25:23, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13) 

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe punkty
Ratio
1 Polska 5 10 15:5 475:404 1,176
2 Niemcy 5 9 14:4 429:364 1,179
3 Turcja 5 8 11:9 442:447 0,989
4 Ukraina 5 6 7:13 427:455 0,938
5 Łotwa 5 6 6:12 399:437 0,913
6 Grecja 5 6 4:14 363:428 0,848

Mistrzostwa Europy Juniorów 2008
MISTRZOSTWA EUROPY 2008 - Brno (Czechy)

KADRA SZKOLENIOWA
  • Karol Janaszewski
  • Stanisław Gościniak
  • Maciej Zendeł
  • Paweł Bińczyk
Skład Kadry:

Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 Wroński Łukasz rozgryw. Delic Pol. Częstochowa/SMS
2 Drzyzga Fabian rozgryw. MOS Wola Warszawa/SMS
3 Kozłowski Wojciech przyjmujący  
4 Wójtowicz Grzegorz przyjmujący

MMKS Kędzierzyn-Koźle

5 Jasiński Mateusz przyjmujący MDK Warszawa/SMS
6 Krzywiecki Maciej przyjmujący GTPS Gorzów Wlkp./SMS
7 Bartosz Krzysiek atakujący MDK Warszawa
8 Król Jan atakujący METRO Warszawa/SMS
9 Wiśniewski Łukasz środkowy UKS Serbinów/SMS
10 Kłos Karol środkowy Metro Warszawa
11 Polański Łukasz środkowy MDK Warszawa
12 Zatorski Paweł libero Skra Bełchatów/SMS



 

WYNIKI - TABELE

Punktacja:
  • za zwycięstwo- 2 pkt
  • za porażkę- 1 pkt

 



Grupa A - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 30.08.2008 15.00 Niemcy - Belgia  3:0 ( 25:20, 25:22, 25:18)
2 30.08.2008 17.30 Włochy - Turcja 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:22) 
3 30.08.2008 20.30 POLSKA - Rosja 2:3  (14:25, 25:21, 25:21, 9:25, 6:15)
1 3108.2008 15.00 Niemcy - Włochy  3:2 (23:25, 25:16, 25:17, 22:25, 15:6)
2 31.08.2008 17.30 Belgia - Rosja 1:3 (20:25, 19:25, 25:21, 22:25) 
3 31.08.2008 20.30 Turcja - POLSKA 3:1  (25:21, 25:22, 21:25, 27:25)
1 01.09.2008 15.00 Włochy - Belgia  3:1  (19:25, 25:20, 26:24, 25:23)
2 01.09.2008 17.30 POLSKA - Niemcy 0:3  (18:25, 19:25, 22:25)
3 01.09.2008 20.30 Rosja - Turcja 3:0  (25:23, 25:12, 25:15)
1 03.09.2008 15.00 Włochy - POLSKA  1-3 (23:25, 22:25, 25:23, 19:25) 
2 03.08.2008 17.30 Belgia - Turcja 3-0 (25:23, 25:11, 29:27) 
3 03.08.2008 20.30 Niemcy - Rosja 1-3 (22:25, 21:25, 26:24, 25:27) 
1 04.08.2008 15.00 POLSKA - Belgia  1-3 (22:25, 23:25, 27:25, 16:25) 
2 04.08.2008 17.30 Turcja - Niemcy 1-3 (25:22, 18:25, 19:25, 14:25) 
3 04.08.2008 20.30 Rosja - Włochy 3-1 (27:29, 25:14, 25:15, 25:21) 

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe pkt.
1 Rosja 5 10 15:5 481:388
2 Niemcy 5 9 13:6 451:385
3 Włochy 5 7  10:11  448:487
4 Belgia 5 7 8:10 417:415
5 Polska 5 6 7:13 417:469
6 Turcja 5 6 5:13 370:440
 


Grupa B - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 30.08.2008 15.00 Chorwacja - Białoruś 3:1 (25:22, 19:25, 25:20, 25-23) 
2 30.08.2008 17.30 Czechy - Francja 0:3 (25:27, 16:25, 20:25) 
3 30.08.2008 20.30 Holandia - Słowenia 3:0  (25:18, 25:21, 25:18)
1 3108.2008 15.00 Białoruś - Francja  0:3  (27:29, 15:25, 20:25)
2 3108.2008 17.30 Słowenia - Czechy 0:3  (14:25, 23:25, 19:25)
3 3108.2008 20.30 Chorwacja - Holandia 2:3  (19:25, 19:25, 25:20, 25:22, 11:15)
1 01.09.2008 15.00 Francja - Słowenia  3:0  (25:17, 25:12, 25:20)
2 01.09.2008 17.30 Holandia - Białoruś 1:3  (24:26, 25:21, 26:28, 18:25)
3 01.09.2008 20.30 Czechy - Chorwacja 1:3  (25:14, 18:25, 19:25, 19:25)
1 03.09.2008 15.00 Chorwacja - Francja  0-3 (23:25, 18:25, 21:25) 
2 03.09.2008 17.30 Holandia - Czechy 3-0 (25:16, 25:15, 25:19) 
3 03.09.2008 20.30 Białoruś - Słowenia 3-1 (25:20, 25:18, 22:25, 25:19) 
1 04.08.2008 15.00 Francja - Holandia  1-3 (21:25, 23:25, 25:21, 26:28) 
2 04.08.2008 17.30 Czechy - Białoruś 1-3 (22:25, 26:24, 21:25, 21:25) 
3 04.08.2008 20.30 Słowenia - Chorwacja 3-1 (23:25, 25:19, 30:28, 25:23) 

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
Małe pkt.
1 Francja 5 9 13:3 401:335
2 Holandia 5 9 13:6 449:401
3 Białoruś 5 8 10:9  448:438
4 Chorwacja 5 7 9:11 439:456
5 Czechy 5 6 5:12 359:396
6 Słowenia 5 6 4:13 347:417
 


O miejsca 5-8

 
Data Godz Mecz Wynik
06.09.2008 12.00 Włochy - Chorwacja 3:0 (25:18, 25:20, 25:13)
14.30 Belgia - Białoruś 1:3 (20:25, 19:25, 25:18, 22:25)

Półfinały (o miejsca 1-4) 

 
Data Godz Mecz Wynik
06.09.2008 17.00 Rosja - Niemcy 0:3 (26:28, 16:25, 15:25) 
19.30 Holandia - Francja 2:3 (25:23, 30:28, 22:25,  15:25, 12:15)

O miejsca 7 - 8 

 
Data Godz Mecz Wynik
07.09.2008 10.30 Chorwacja - Belgia  0:3 (17:25, 17:25, 22:25) 

O miejsca 5 - 6

 
Data Godz Mecz Wynik
07.09.2008 13.00 Włochy - Białoruś  3:1 (25:21, 29:31, 25:21, 25:15)

O miejsca 3 - 4

 
Data Godz Mecz Wynik
07.09.2008 15.30 Rosja - Holandia
 3:1 (25:23, 26:28, 25:19, 25:17) 

FINAŁ

 
Data Godz Mecz Wynik
07.09.2008 18.00 NIEMCY - FRANCJA 1:3 ( 25:23, 25:27, 20:25, 17:25)


Klasyfikacja końcowa

1 FRANCJA
2 Niemcy
3 Rosja
4 Holandia
5 Włochy
6 Białoruś
7 BELGIA
8 Chorwacja

Nagrody indywidualne:
  • MVP ME : Earvin Ngapeth (Francja))
  • Najlepiej punktujący: Ludovico Dolfo (Włochy)
  • Najlepiej przyjmujący: Alexey Obmochaev (Rosja)
  • Najlepiej atakujący: Ludovico Dolfo (Włochy)
  • Najlepiej serwujący: Michele Baranowicz (Włochy)
  • Najlepiej blokujący: Siarhei Busel (Białoruś)
  • Najlepiej rozgrywający: Valentin Bezrunkov (Rosja)
  • Najlepszy libero: Alexey Obmochaev (Rosja)
Źródło: reprezentacja.net/CEV