MISTRZOSTWA EUROPY 2006 - KAZAN (ROSJA)







Turniej Kwalifikacyjny Gr.A BARDEJOV (Słowacja) - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 24.05.2006 15.00 Bośnia i Hercegowina - POLSKA  1-3 (19:25; 25:21; 9:25; 23:25)       
2 17.30 Słowacja - Czechy 3-0 (25:21; 25:14; 25:18) 
3 20.00 Grecja - Chorwacja 1-3 (18:25; 25:20; 25:27; 21:25) 
4 25.05.2006 15.00 POLSKA - Czechy 3-1 (25:21; 26:16; 24:26; 25:22) 
5 17.30 Chorwacja - Słowacja 0-3 (20:25; 14:25; 18:25) 
6 20.00 Bośnia i Hercegowina - Grecja 3:2 (25:17; 25:19; 18:25; 19:25; 16:14  
7 26.05.2006 15.00 Czechy - Chorwacja 3-0 (25:20; 25:23; 25:21) 
8 17.30 Słowacja - Bośnia i Hercegowina 3-0 (25:21; 25:19; 25:16) 
9 20.00 Grecja - POLSKA 1-3 (19:25; 25:21; 19:25; 21:25)
10 27.05.2006 15.00 Bośnia i Hercegowina - Czechy 0-3 (20:25;  21:25; 13:25) 
11 17.30 Grecja - Słowacja 1-3 (25:23; 14:25; 11:25; 17:25) 
12 20.00 POLSKA - Chorwacja 3-0 (25:14; 25:21; 25:17) 
13 28.05.2006 15.00 Czechy - Grecja 3-0 (25:21; 25:20; 25:17) 
14 17.30 Chorwacja - Bośnia i Hercegowina 1-3 (13:25; 25:18; 24:26; 21:25) 
15 20.00 Słowacja - POLSKA 2-3 (25:22; 15:25; 20:25; 25:22; 11:15) 

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 POLSKA 5 10 15:5
2 Słowacja 5 9 14:4
3 Czechy 5 8 10:6
4 Bośnia i Hercegowina 5 7 7:12
5 Chorwacja 5 6 4:13
6 Grecja 5 5 5:15

Turniej Kwalifikacyjny Gr.B LENDAVA (Słowenia) - terminarz - wyniki

Lp Data Godz Mecz Wynik
1 24.05.2006 15.00 Finlandia - Francja   0-3 (19:25; 31:33; 20:25)       
2 17.30 Słowenia - Hiszpania 3-0 (25:23;  25:17; 25:23) 
3 20.00 Turcja - Izrael 3-1 (25:23; 25:20; 23:25; 25:21) 
4 25.05.2006 15.00 Francja - Hiszpania  3-0 (25:13; 25:21; 25:19)
5 17.30 Izrael - Słowenia 0-3 (15:25; 14:25; 18:25)  
6 20.00 Finlandia - Turcja 3-1 (24:26; 25:16; 25:22; 25:22) 
7 26.05.2006 15.00 Hiszpania - Izrael 3-0 (25:21; 25:16; 25:19) 
8 17.30 Słowenia - Finlandia 3-1 (23:25; 25:13; 25:17; 33:31)  
9 20.00 Turcja - Francja 1-3 (15:25; 18:25; 25:22; 18:25) 
10 27.05.2006 15.00 Finlandia - Hiszpania 3-0 (27:25; 25:18; 25:19)  
11 17.30 Turcja - Słowenia 0-3 (22:25; 23:25; 19:25) 
12 20.00 Francja - Izrael 3-1 (25:21;
23:25; 25:13; 25:15) 
13 28.05.2006 15.00 Hiszpania - Turcja  3-2 (23:25; 16:25; 30:28; 26:24; 15:12)  
14 17.30 Izrael - Finlandia 0-3 (22:25; 17:25; 20:25) 
15 20.00 Słowenia - Francja 1-3 (19:25; 22:25; 25:23; 20:25) 

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 Francja 5 10 15:3
2 Słowenja 5 9 13:4
3 Finlandia 5 8 10:7
4 Hiszpania 5 7 6:11
5 Turcja 5 6 7:13
6 Izrael 5 5 2:15
   

Turniej Kwalifikacyjny Gr.C TALLINN (Estonia) - terminarz - wyniki

Lp Data Godz Mecz Wynik
1 24.05.2006 15.00 Węgry - Portugalia   3-0 (25:20; 25:16; 26:24)       
2 17.30 Belgia - Rumunia 3-0 (25:20; 25:22; 25:21) 
3 20.00 Estonia - Bułgaria 0-3 ( 15:25; 14:25; 22:25)
4 25.05.2006 15.00 Węgry - Belgia 0-3 (21:25; 22:25; 27:29) 
5 17.30 Portugalia - Bułgaria 1-3 (25:23; 19:25; 23:25; 13:25) 
6 20.00 Rumunia - Estonia 0-3 ( 23:25; 19:25; 24:26)
7 26.05.2006 15.00 Belgia -  Portugalia 3-0 (25:18; 25:17; 26:24) 
8 17.30 Bułgaria - Rumunia 3-1 (25:21; 25:23; 21:25;  25:16) 
9 20.00 Estonia Węgry 3-0 (25:23; 25:22; 25:15) 
10 27.05.2006 15.00 Portugalia - Rumunia 3-2 (17:25; 23:25; 25:21; 25:21; 15:9)
11 17.30 Węgry - Bułgaria 0-3 (16:25; 27:29; 15:25)  
12 20.00 Belgia - Estonia 3-1 (22:25; 25:23; 25:18; 25:22) 
13 28.05.2006 15.00 Rumunia - Węgry 3-0 (25:22; 25:18; 25:18) 
14 17.30 Bułgaria - Belgia 3-1 (23:25; 25:22; 27:25; 25:18) 
15 20.00 Estonia Portugalia 3-1 (21:25; 25:22; 25:19; 25:22) 

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 Bułgaria 5 10 15:3
2 Belgia 5 9 13:4
3 Estonia 5 8 10:7
4 Rumunia 5 6 6:12
5 Portugalia 5 6 5:14
6 Węgry 5 6 3:12
   

Turniej Kwalifikacyjny Gr.D ALASSIO (Włochy) - terminarz - wyniki

Lp Data Godz Mecz Wynik
1 24.05.2006 15.00 Białoruś - Austria   3-1 (28:26; 29:27; 23:25; 25:21)       
2 17.30 Ukraina - Łotwa 3-2 (20:25; 25:19; 21:25; 25:18; 15:12) 
3 20.00 Szwajcaria - Włochy 0-3 (21:25; 24:26; 22:25) 
4 25.05.2006 15.00 Ukraina - Białoruś 3-2 (14:25; 27:29; 25:18;  25:23; 15:11)
5 17.30 Austria - Szwajcaria 0-3 (18:25; 18:25; 21:25) 
6 20.00 Włochy - Łotwa 3-1 (25:19; 19:25; 25:18; 25:13) 
7 26.05.2006 15.00 Szwajcaria - Ukraina 0-3 (6:25; 17:25; 16:25) 
8 17.30 Łotwa - Białoruś  1-3 (25:21; 20:25;21:25; 19:25)
9 20.00 Austria - Włochy 0-3 (17:25; 17:25; 18:25) 
10 27.05.2006 15.00 Łotwa - Szwajcaria 3-2 (28:26; 17:25; 20:25; 25:21; 15:9) 
11 17.30 Ukraina - Austria 3-0 (25:19; 25:14;  25:16)  
12 20.00 Włochy - Białoruś 3-1 (22:25; 25:20; 25:10;  25:22) 
13 28.05.2006 15.00 Austria - Łotwa 3-0 (25:23; 28:26;  25:23) 
14 17.30 Białoruś - Szwajcaria 3-1 (17:25; 25:22; 25:23;  25:15) 
15 20.00 Włochy - Ukraina 1-3 (29:31; 25:20;  23:25; 22:25)  

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 Ukraina 5 10 15:5
2 Włochy 5 9 13:5
3 Białoruś 5 8 12:9
4 Szwajcaria 5 6 6:12
5 Łotwa 5 6 7:14
6 Austria 5 6 4:12
   

Źródło: siatka.org/CEV   

 

 
 
 
 

Mistrzoste Europy Juniorów 2006



KADRA POLSKI JUNIORÓW na Mistrzostw Europy 2006 - Kazan (Rosja)




TRENERZY
  • I trener - Zdzisław Gogol
  • II trener - Dariusz Daszkiewicz
  • Trener odnowy - Wiktor Bronsky
  • Kierownik Reprezentacji - Krzysztof Kozłowski
Skład Kadry: (druk wyróżniony - absolwencj SMS Spała)

Lp Nazwisko i imię Pozycja Klub
1 Kaczmarek Waldemar rozgryw. EKS Skra Belchatów
2 Antosik Krzysztof rozgryw. MMKS Mostostal Kędzierzyn-Koźle
3 Jarosz Jakub przyjmujący MMKS Mostostal Kędzierzyn-Koźle
4 Mateusz Gorzewski przyjmujący

KS Jastrzębski Węgiel

5 Bartman Zbigniew przyjmujący Marmi Lanza Verona
6 Kubiak Michał przyjmujący PZU ASZ Olsztyn
7 Kurek Bartosz atakujący Mostostal Kędzierzyn-Koźle
8 Sarnecki Mikołaj atakujący EKS Skra Bełchatów
9 Piotr Nowakowski środkowy Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa
10 Świechowski Arkadiusz środkowy Mostostal Kędzierzyn-Koźle
11 Janeczek Bartosz środkowy KS Gwardia Wrocław
12 Sufa Bartosz libero Delic Pol. Częstochowa

Grupa I - terminarz - wyniki

 
Lp Data Godz Mecz Wynik
1 06.09.2006 14.00 Ukraina - POLSKA 1:3  (28:30, 29:27, 13:25, 15:25)
2 16.30 Słowenia - Serbia i Czarnogóra 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)  
3 19.00 Rosja - Belgia 3:1 ( 25:17, 25:16, 23:25, 25:10) 
4 07.09.2006 14.00 POLSKA - Słowenia 2:3 (25:21, 22:25 22:25, 25:21, 18:20)
5 16.30 Belgia - Serbia i Czarnogóra 0:3 ( 17:25, 10:25, 16:25)
6 19.00 Rosja - Ukraina 3:1 (  25:15, 23:25, 25:12, 25:15)
7 08.09.2006 14.00 Serbia i Czarnogóra - POLSKA 3:1 ( 25:17, 17:25, 26:24, 25:22)
8 16.30 Ukraina - Belgia 1:3 (17:25, 19:25, 25:17,  21:25)
9 19.00 Słowenia - Rosja 0:3 (18:25, 23:25, 18:25) 
10 10.09.2006 14.00 Belgia - POLSKA 1:3 ( 21:25, 24:26, 25:18, 19:25)
11 16.30 Ukraina - Słowenia 2:3 ( 25:15, 23:25, 25:21, 18:25, 10:15) 
12 19.00 Rosja Serbia i Czarnogóra 3:1 ( 18:25, 25:19, 25:23, 25:20)
13 11.09.2006 14.00 Słowenia - Belgia 3:0 ( 25:23, 25:21, 25:13)
14 16.30 Serbia i Czarnogóra - Ukraina 3:0 (25:14, 25:16, 26:24)
15 19.00 POLSKA - Rosja 1:3 (11:25, 21:25, 25:21, 13:25) 

TABELA 
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 Rosja 10 15:4 
2 Słowenia 5  9 12:7
3 Serbia i Czarnogóra 5  8 10:7
4 Polska 5 7 10:11 
5 Belgia 5  6 5:13 
6 Ukraina 5  5 5:15 

Grupa II - terminarz - wyniki

Lp Data Godz Mecz Wynik
1 06.09.2006 14.00 Francja - Słowacja    3:0 ( 25:20, 25:21, 25:11)      
2 16.30 Włochy - Bulgaria 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)
3 19.00 Holandia - Niemcy 3:2 (22:25, 25:20, 21:25, 25:22, 15:12)
4 07.09.2006 14.00 Słowacja - Włochy 0:3 ( 24:26, 19:25, 16:25) 
5 16.30 Niemcy - Bulgaria 3:1 (25:17, 20:25, 25:22, 25:21)  
6 19.00 Holandia - Francja 1:3 ( 25:23, 20:25, 18:25, 17:25) 
7 08.09.2006 14.00 Bulgaria - Słowacja 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 19:25)  
8 16.30 Francja - Niemcy 3:1 (25:23, 25:18, 25:27, 25:19)  
9 19.00 Włochy - Holandia 3:1 (25:22, 26:24, 23:25, 25:21)  
10 09.09.2006 14.00 Niemcy - Słowacja 1:3 (19:25, 24:26, 25:23, 21:25) 
11 16.30 Francja - Włochy 0:3 ( 17:25, 21:25, 24:26) 
12 19.00 Holandia - Bulgaria 2:3 ( 17:25, 21:25, 25:19, 25:23, 8:15)
13 10.09.2006 14.00 Włochy - Niemcy 3:0 (25:21, 25:20, 25:22) 
14 16.30 Bulgaria - Francja 0:3 ( 27:29, 20:25, 19:25)
15 19.00 Słowacja - Holandia 1:3 (22:25, 25:20, 20:25, 22:25) 

TABELA
Miejsce
 Drużyna
 Mecze
Punkty
Sety
1 Włochy 5 10  15:1
2 Francja 5 9 12:5
3 Holandia 5 7 10:12
4 Słowacja 5 7 7:11
5 Niemcy 5 6 7:13 
6 Bułgaria 5 6 5:14

O miejsca 5-8

 
Data Godz Mecz Wynik
13.09.2006 15.00 POLSKA - Holandia 1:3 ( 23:25, 25:27, 25:14, 31:33)
17.30  Serbia i Czarnogóra - Słowacja 3:0 (25:14, 25:19, 25:11)  

Półfinały (o miejsca 1-4)

 
Data Godz Mecz Wynik
13.09.2006 17.30 Rosja - Słowenia 3:0 ( 25:20, 28:26, 25:21)
20.00 Włochy - Francja 0:3 (20:25, 20:25, 21:25)  

O miejsce 7 - 8

 
Data Godz Mecz Wynik
14.09.2006 12.00 Słowacja -  POLSKA  0:3 (19:25, 18:25, 17:25) 

O miejsce 5 - 6

 
Data Godz Mecz Wynik
14.09.2006 14.30 Serbia i Czarnogóra - Holandia 3:0 (25:17, 25:22, 25:19) 

O miejsce 3 - 4

 
Data Godz Mecz Wynik
14.09.2006 12.00 Słowenia - Włochy 0:3 (21:25, 19:25, 19:25) 

FINAŁ

 
Data Godz Mecz Wynik
14.09.2006 14.30 ROSJA - FRANCJA 3:0 (25:23, 25:21, 25:20) 



Klasyfikacja końcowa

1 ROSJA
2 FRANCJA
3 WŁOCHY
4 Słowenia
5 Serbia i Czarnogóra
6 Holandia
7 POLSKA
8 Słowacja

Nagrody indywidualne:
  • MVP ME w Kazaniu: Dmitry Ilinykh (RUS)
  • Najlepiej punktujący zawodnik: Mory Sidibe (FRA)
  • Najlepiej atakujący zawodnik: Dmitry Ilinykh (RUS)
  • Najlepiej serwujący zawodnik: Gabriele Maruotti (ITA)
  • Najlepiej blokujący zawodnik: Oleg Sychev (RUS)
  • Najlepiej rozgrywający zawodnik: Yoann Jaumel (FRA)
  • Najlepszy libero: Miha Plot (SLO)

Źródło: siatka.org/CEV