MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW (lata 1996 - 2004)



1996

MISTRZOSTWA EUROPY - Natanja (Izrael)
TRENERZY: I.Mazur, M.Bernat
ZAWODNICY: R.Wnuk, M.Prus, R.Szczerbaniuk, B.Szcześniewski - SMS RZESZÓW
P.Zagumny, Ł.Kruk, D.Murek, P.Papke, P.Gruszka, M.Chadała, S.Świderski, K.Ignaczak
MEDALIŚCI MISTRZOSTW    
1.
POLSKA
2.
WŁOCHY
3.
ROSJA



1998

MISTRZOSTWA EUROPY - Brno (Czechy)
TRENERZY: J.Such, G.Ryś, W.Broński
ZAWODNICY: T.Kozłowski, B.Soroka, P.Maciejewicz, S.Pieczonka, P.Lipiński, P.Lach, K.Małecki, K.Makaryk, M.Jaszewski, Ł.Żygadło - SMS RZESZÓW
M.Kocik
MEDALIŚCI MISTRZOSTW    
1.
ROSJA
2.
WŁOCHY
3.
CZECHY
.............................................................
 
4
POLSKA



2000

MISTRZOSTWA EUROPY - Ragusa(Włochy)
TRENERZY: E.Sroka, W. Kasza, S.Wiekluk
ZAWODNICY: J.Oczko, J.Malczewski, M.Bąkiewicz, W.Grzyb, K.Grzesiowski, M.Kudłacik, A.Gołaś, M.Uliński, J.Korpak - SMS
G.Kokociński, A.Kurian, M.Kosmol

Turniej kwalifikacyjny - WŁADYSŁAWOWO
  1. Polska - Szwajcaria   - 3:0 (25:16; 25:9; 25:17)
  2. Polska - Portugalia    - 3:0 (25:15; 25:18; 25:15)
  3. Polska - Chorwacja   - 3:0 (25:16; 25:16; 25:20)
  4. Polska - Ukraina       - 2:3 (27:29; 25:19; 21:25; 25:18; 13:15)

WYNIKI MISTRZOSTW:

Eliminacje
  1. Polska - Niemcy      - 3:1 (25:21; 20:25; 25:23; 25:15)
  2. Polska - Jugosławia - 1:3 (19:25; 23:25; 25:16; 23:25)
  3. Polska - Rosja        - 1:3 (17:25; 25:19; 17:25; 23:25)
  4. Polska - Grecja       - 3:0 (25:18; 25:20; 25:18)
  5. Polska - Czechy      - 1:3 (25:20; 23:25; 36:38; 20:25)
O miejsca 5-8

 Polska - Holandia - 3:0 (25:18; 25:16; 27:25)

O miejsca 5-6

 Polska - Ukraina - 3:1 (25:13; 22:25; 25:20; 25:18)

O miejsca 3-4

 Jugosławia - Francja - 0:3 (16:25; 24:26; 23:25)

FINAŁ

WŁOCHY - ROSJA - 2:3 (17:25; 25:21; 20:25; 26:24; 12:15)
MEDALIŚCI MISTRZOSTW    
1.
ROSJA
2.
WŁOCHY
3.
FRANCJA
.............................................................
 
5
POLSKA
 

2002

MISTRZOSTWA EUROPY - Cetniewo
TRENERZY: G.Ryś, W.Madej, W.Bronski
ZAWODNICY: A.Augustyn, B.Neroj, A.Patucha, D.Szulik, M.Ruciak, M.Winiarski, S.Wójcik, M.Kaczmarek - SMS
A.Olejniczak, M.Wika, M.Wlazły, P.Woicki

Turniej kwalifikacyjny

Polska zwolniona z kwalifikacji (gospodarz turnirju).

WYNIKI MISTRZOSTW:

Eliminacje
  1. Polska - Niemcy   - 2:3 (25:20; 20:25; 25:21; 21:25; 9:15)
  2. Polska - Słowenia - 0:3 (18:25; 21:25; 18:25)
  3. Polska - Bułgaria  - 3:1 (25:22; 21:25; 25:21; 28:26)
  4. Polska - Ukraina   - 3:0 (25:23; 25:14; 25:17)
  5. Polska - Rosja      - 3:1 (21:25; 25:23; 25:17; 25:20)
Miejsca 5-8

POLSKA - ŁOTWA - 3:2 (20:25; 25:23; 23:25; 25:21; 15:6)

Miejsca 5-6

POLSKA - UKRAINA - 3:0 (25:15; 25:23; 25:17)

Miejsca 3-4

ROSJA - NIEMCY - 2:3 (19:25; 25:23; 22:25; 25:20; 13:15)

FINAŁ

FRANCJA - WŁOCHY - 1:3 (27:29; 25:20; 16:25; 15:25)
MEDALIŚCI MISTRZOSTW    
1.
WŁOCHY
2.
FRANCJA
3.
NIEMCY
.............................................................
 
5
POLSKA
 

2004

MISTRZOSTWA EUROPY - Zagrzeb (Chorwacja)
TRENERZY: A.Kowalski, L.Milewski, W.Bronski
ZAWODNICY: M.Kozłowski, M.Gromadowski, J.Jarosz, B.Gawryszewski, P.Czarnowski, M.Możdżonek, S.Pęcherz, M.Żuk, T.Drzyzga - SMS
P.Skrok, M.Lach, M.Kordysz

Turniej kwalifikacyjny - Cluj Napoca (Rumunia)
  1. Polska - Grecja - 3:0 (25:20; 25:17; 25:15)
  2. Polska - Austria - 3:1 (22:25; 25:16; 25:10; 25:21)
  3. Polska - Serbia i Czarnogóra - 0:3 (23:25; 26:28; 23:25)
  4. Polska - Rumunia - 3:1 (25:15; 25:18; 24:26; 25:21)
  5. Polska - Hiszpania - 3:1 (22:25; 25:14; 25:12; 25:17)

Tabela końcowa kwalifikacji:

Drużyna Mecze Punkty Sety
Serbia i Czarnogóra 4-1 9 12-3
Hiszpania 4-1 9 13-5
Polska 4-1 9 12-6

Polska zajmując 3 miejsce (bilans setów!!!) - nie zakwalifikowała sie do Mistrzostw Europy w Zagrzebiu oraz Mistrzostw Świata 2005 w Vizakhapatnam (Indie).

WYNIKI MISTRZOSTW:

Mecz o miejsca 3-4

Niemcy - Serbia i Czarnogóra - 3:1(25:15, 23:25, 25:20, 25:21)

FINAŁ

Rosja - Holandia - 3:1 (25:21, 28:26, 23:25, 26:24)
MEDALIŚCI MISTRZOSTW    
1.
ROSJA
2.
HOLANDIA
3.
NIEMCY