Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale .
We wtorek 1 września 2020 roku w dwóch turach - o godz. 12.30 i 14.30 w NLO SMS PZPS w Spale uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2020/21 . Dyrektor szkoły Jacek Matyszewski powitał zaproszonych gości, m.in. Pana Waldemara Wendrowskiego - Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale oraz Pana Dariusza Świderskiego - Zastepcę Dyrektora COS - OPO , grono pedagogiczne, w tym nowych nauczycieli, pracowników szkoły. Serdeczne i ciepłe slowa skierował do rodziców oraz uczniów, w szczególności klas pierwszych, którzy rozpoczynają nowy etap edukacji. Wyraził ogromną radość że uczniowie mogą uczestniczyć z tradycyjnym nauczaniu i trenowaniu. Nie obyło się bez życzeń wielu sukcesów edukacyjnych, wychowawczych i sportowych oraz zdrowia dla wszystkich rozpoczynających naukę oraz dla maturzystów. Przedstawiono nową kadrę zarządzającą szkołą oraz wychowawców klas.
Nie obyło się również bez życzeń wielu sukcesów dla wszystkich uczniów, ze strony przybyłych gości.
Zastępca Dyrektora ds siatkówki halowej, Pan Sebastian Pawlik w swoim wystąpieniu nawiązał, że szkoła szkoli Mistrzów,ale jest to efektem ciężkiej i systematycznej pracy o której muszą pamietać uczniowie. Przypomniano o regulaminach , zasadach w szkole i w internacie oraz o odpowiedzialnej postawie i zachowaniach , jakimi powinni się kierować wszyscy w czasie pandemii.
Dyrektor przypomniał o przypadającej w tym roku 25 rocznicy powstania szkoły, wyrażając nadzieję , że w tym roku nadejdzie odpowiedni czas by świętować tak ważny i bogaty w sukcesy jubileusz . Nawiązał także do tragicznych wydarzeń września 1939 r. oraz 40 rocznicy sierpnia 80. ,
Po oficjalnym otwarciu nadszedł czas na spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami oraz zapoznanie się z planem zajęć w nowym roku szkolnym .
 
 
 
 
  
 
 
Zdjęcia : Bartosz Tomkowski COS - OPO Spała