W dniu 01.09.2020 r. (wtorek) zapraszamy na inaugurację nowego roku szkolnego w NLO SMS PZPS w Spale.

Rozpoczęcie roku szkolnego  obędzie w sali konferencyjnej budynku Olimpijczyka w  następującej kolejności:
12.30  - klasa 1
14.30 - klasy 2 i 3
Wszyscy uczniowie i rodzice w dniu 01.09.2020 na terenie COS - OPO w Spale i w budynku szkoły mają obowiązek posiadania maseczki (ewentualnie przyłbicy) zakrywającej usta i nos.

Prosimy także o zachowanie obowiązującego dystansu (dystans 1,5 metra i osłona ust i nosa), sprawne przemieszczanie się na terenie szkoły i przebywanie tylko w wyznaczonych salach. Informujemy, iż przy wejściu do szkoły dostępny będzie płyn do dezynfekcji, a uczeń i rodzic zobowiązany jest zdezynfekować ręce.

ZAKWATEROWANIE MŁODZIEŻY W INTERNACIE

Kwaterowanie młodzieży rozpoczyna się w dniu 01.09.2020 r. od godziny 8.00. wg planu :

godz. 8-10 – klasa trzecia

godz. 10 -12 – klasa pierwsza

godz. 12-14 – klasa druga

Uczniów, Rodziców i Prawnych Opiekunów prosimy, aby w dniu zakwaterowania do zgłaszali się do pokoju 128 i dostarczyli - podpisane dokumenty niezbędne przy kwaterowaniu. Dostarczenie podpisanych dokumentów jest warunkiem zakwaterowania dziecka w placówce. Do placówki wraz z dzieckiem może wejść opiekun, wyposażony w maseczkę zakrywającą nos i usta, długopis i rękawiczki jednorazowe. 

Dokumenty  o których mowa oraz regulamin funkcjonowania szkoły, stołówki i internatu w warunkach epidemii  rodzice otrzymają na adresy e- mail. Prosimy Młodzież i Rodziców / Prawnych Opiekunów o zapoznanie się z Regulaminem funkcjonowania internatu w czasie epidemii.

 

Wychowanka i rodzica podczas zakwaterowania obowiązuje zakrywanie ust i nosa w placówce.

Stołówka COS –OPO w Juniorze  będzie otwarta od dnia 1.09.2020 r., a pierwszym posiłkiem w dniu 01.09.2020r. będzie OBIAD wydawany w godz. 13-14 . Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania stołówki w czasie zagrożenia epidemiologicznego są opisane w Regulaminie Funkcjonowania Internatu w czasie epidemii.

 

Ważna informacja: Rodzice będą mogli parkować samochody w tym dniu na parkingu po lewej stronie tuż za wjazdem na teren COS – OPO oraz za budynkiem hotelu Olimpijczyk – pierwszy wjazd w lewo za szlabanem. Stosujemy się do przepisów ruchu pojazdów na terenie COS – OPO w Spale i przepisów ruchu drogowego oraz poleceń pracowników ochrony.

 

Do Internatu  należy przywieźć tylko niezbędne rzeczy osobiste oraz pomoce naukowe.

Uczniowie mogą mieć własne laptopy, ale internat nie ponosi za nie odpowiedzialności np. w przypadku  zaginięcia sprzętu. W internacie  jest internet WiFi.


 Do internatu  nie należy przywozić:
a/ sprzętów AGD oraz innych urządzeń np: tostery, żelazka, czajnika, grzejnika, kuchenki elektrycznej itp. ze względu na przepisy bezpieczeństwa –czajnik i kuchenka mikrofalowa będą dostępne w aneksie kuchennym w budynku.
b/ sprzętu sportowego np. deskorolek, wrotek, rolek ze względu na brak miejsca na przechowanie i na bezpieczeństwo (ryzyko wypadku) – w świetlicy dostępne są za to: stół, paletki i piłeczki do ping ponga, stół do bilarda wraz z bilami i kijami.

 Szanowni Państwo! Ten rok ze względu na trwającą epidemię będzie bardzo trudny. Będziemy bezwzględnie wymagać przestrzegania zasad związanych z reżimem sanitarnym i będziemy dbać o bezpieczeństwo młodzieży. 

Prosimy o partnerską współpracę wychowawczą i natychmiastowe reagowanie na trudne sytuacje jakie mogą pojawić się w internacie , a szczególnie zdrowotne.

Wszystkie wątpliwości, zgłaszanie np. nieobecności dziecka w szkole czy internacie,  zapytania w sprawach młodzieży można bezpośrednio kierować na adres e-mail  lub numery telefonów :

  • NLO SMS PZPS w Spale : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Dyrektor szkoły  (tel. służbowy): 665 360 011
  • Internat  (tel. służbowy): 665 360 013