Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/smsspala/domains/smsspala.pl/public_html/plugins/content/sigplus/metadata.php on line 325

Toruńska Plaża Gotyku z medalami i kolejnym sukcesem !!! W dn. 23-24.07 odbył się Juniorski Turniej Plaża Gotyku w Toruniu. SMS PZPS w Spale reprezentowały 4 pary żeńskie. Na trzecim miejscu w całym turnieju uplasowała się para Bielak Zuzanna (2002)/ Małgorzata Ciężkowska (2004) Nasze dziewczęta w drodze po brązowe medale przegrały pechowo półfinałowy mecz z parą z Jankowa Przygodzkiego, ale w meczu o 3 miejsce zdecydowanie wygrały z parą z Iławy. Trener Rafał Szternel zaliczył występ naszych siatkarek do udanych, gdyż wszystkie pary żeńskie były pomieszane - zawodniczki z pierwszych klas grały w parze z drugo i trzecioklasistkami. Trener Kadry Polski Juniorek w siatkówce plażowej Rafał Szternel zastosował rotację zawodniczek w tym turnieju w celach szkoleniowych. W Turnieju juniorów startowało 14 par. Dwa zespoły SMS PZPS ze Spały z racji wygranych półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów były rozpisane jako R1 i R2 (czyli najwyższe rozstawienie w turnieju) dzięki czemu nie grały meczów w pierwszej rundzie. Na podium znalazły się 3 nasze pary , można powiedzieć w planowanej kolejności , gdyż najstarszy i najbardziej doświadczony duet Florczyk Mateusz/ Kurowski Jakub zwyciężyli, na drugim miejscu uplasowała się stworzona na ten turniej para Nowak Jakub i Rejno Jacek . Kuba Nowak (świeżo upieczony absolwent szkoły ) był w roli mentora dla młodszego kolegi Rejno , który dopiero wrócił po kontuzji kolana. Trzecie miejsce zajęli najmłodsi, ale już bardzo dobrze grający Filip Lejawa/ Czachorowski Aleksander. Trener Kadry Polski Juniorów w siatkówce plażowej - Tomasz Sinczak ocenił występ swoich podopiecznych jako sukces. Finałowe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i opiewało w wiele spektakularnych akcji. Na dodatek do ostatniej chwili nikt nie był pewny zwycięstwa gdyż pojedynek zakończył się dopiero w tie -breaku. W Turnieju uczestniczył cały sztab kadry narodowej w składzie : Łukasz Fijałek trener i dyrektor sportowy siatkówki plażowej, Szternel Rafał trener kadry juniorek (chwilowo opiekujący się również kadrą kadetek), Kostrzewa Damian trener kadry kadetów, Sińczak Tomasz trener kadry juniorów, Krzysztof Białas fizjoterapeuta.