Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/smsspala/domains/smsspala.pl/public_html/plugins/content/sigplus/metadata.php on line 325

W dniach 24–26 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 10 jubileuszowym turnieju-  Międzynarodowych Mistrzostwach  Kolei Rosyjskich kadetów JSC Lokovoli-2019  które odbyły się w Kaliningradzie. Poza naszym zespołem uczestnikami turnieju były  drużyny z całej Rosji  wyłonione w eliminacjach do turnieju oraz Reprezentacje Serbii i Białorusi.  

W Fazie grupowej uczniowie SMSu pewnie pokonali zespoły z Krasnojarska  Nowokuybyshewska oraz reprezentacje Białorusi w stosunku 2:0. Również mecz półfinałowy z reprezentacją Serbii zakończył się wygarną naszego zespołu 2:0. W finale turnieju naszym przeciwnikiem był organizator turnieju  zespół  Lokomotiwu Nowosybirsk 9-krotny zwycięzca turnieju. Finał poprzedzony spektaklem teatralnym rozgrywany był w  Kaliningradzkim  Bursztynowym  Pałacu Sportu przy dopingu kilkutysięcznej publiczności i fantastycznej oprawie nie odbiegającej w żaden sposób  od międzynarodowych turniejów dla dorosłych. Na trybunach zasiedli przedstawiciele władz Europejskiej Siatkówki między innymi prezes CEV  Aleksandar Boričić i Alexander Borichich , prezes Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.  Po zacięty boju górą okazali się zawodnicy z Nowosybirska wygrywając 2:1 z naszym zespołem. Dodatkowo Kajetan Kubicki został najlepszym rozgrywającym turnieju.

Mamy nadzieje, że udział w tak prestiżowym turnieju i doświadczenie zebrane dzięki niemu zaprocentuje w Mistrzostwach Europy Kadetów  które odbędą się w lipcu.

Skład zespołu na turnieju LokoVolley 2019:

Damian Biliński, Kajetan Kubicki, Kuba Hawryluk, Jakub Olszewski, Jan Łopuch, Kacper Ratajewski, Kamil Szymendera, Adam Szewiński, Mateusz Nowak, Jakub Gaweł, Przemysław Peryt, Oskar Krzyżak.

I Trener  Michał Bąkiewicz, II Trener Tomasz Wątorek kierownik drużyny Leon Bartman.