W Dębicy zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów. W meczu finałowym walczyły drużyny AZS-u 2020 Częstochowa oraz Trefla Gdańsk i w tej rywalizacji lepsi okazali się gracze Trefla Gdańsk, wygrywając finałowe starcie w trzech setach. W walce o trzeci stopień podium Jastrzębski Węgiel 3:1 pokonał UMKS MOS Wolę Warszawa.  Z kolei w meczu o 5. miejsce EKS Skra Bełchatów pokonał  3:0  KS Metro Warszawa, 7 lokatę  zajął zespół AKS V LO Rzeszów pokonując 3:1 AZS UWM Olsztyn.

    Warto wspomnieć, iż w finałach brało udział aż 15 uczniów naszego SMSu. W drużynie AKS Rzeszów występowali Jakub Durski i Jakub Dereń, w  MOSie Wola Warszawa grał Jakub Strulak i Patryk Foltynowicz, z 3 miejsca zdobytego z  Jastrzębskim Węglem cieszyć się mogą Patryk Cichosz, Michał Gierżot oraz Krystian Walczak, ze srebrnym krążkiem wracają Remigiusz Kapica, Damian Czyżyk, Michał Nowakowski - AZS Częstochowa, natomiast na najwyższym stopniu podium stanęli występujący w  Treflu Gdańsk- Jakub Czerwiński , Szymon Trojański, Karol Urabnowicz oraz Michał Ciok.

  Dobra postawa naszych uczniów miała odzwierciedlenie również w wyrażeniach indywidualnych. Statuetki dla najlepszego zawodnika meczu zdobywali Krystian Walczak (AZS UWM Olsztyn – Jastrzębski Węgiel) Remigiusz Kapica (AZS 2020 Częstochowa – AZS UWM Olsztyn ) Michał Nowakowski (AZS 2020 Częstochowa – EKS Skra Bełchatów) oraz dwukrotnie Jakub Czerwiński (UMKS MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk ,  Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk). Ponadto  Jakub Czerwiński został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju, natomiast Remigiusz Kapica został najlepszym atakującym. 

Drużyna turnieju: 
MVP: Kacper Wnuk (Trefl Gdańsk)
Najlepszy blokujący: Gracjan Bożek (Trefl Gdańsk)
Najlepszy przyjmujący: Jakub Czerwiński (Trefl Gdańsk)
Najlepszy rozgrywający: Artur Błażej (Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy atakujący: Remigiusz Kapica (AZS 2020 Częstochowa)
Najlepszy libero: Maciej Czyrek (AKS V LO Rzeszów)

1          Trefl Gdańsk     

2          AZS 2020 Częstochowa     

3          Jastrzębski Węgiel         

4          UMKS MOS Wola Warszawa        

5          EKS Skra Bełchatów       

6          KS Metro Warszawa       

7          AKS V LO Rzeszów         

8          AZS UWM Olsztyn

 

  Wszystkim finalistą gratulujemy !!!