W dniach 24-27. 05.2018 r. w Zbąszyniu odbył się pierwszy w tym roku turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Seniorek. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się uczennice klasy II naszej szkoły, Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska.
Zespół zakończył turniej bez porażki i zdobył w nim złoty medal. Julka i Patrycja pierwszego dnia zawodów musiały przebrnąć przez eliminacje. W spotkaniu o awans do turnieju głównego pokonały 2:0 parę Kucińska/Miechowicz. Drugiego dnia zawodów rozpoczął się turniej główny i tu nasze uczennice pokazały się z bardzo dobrej strony. Pokonały po 2:0 zespoły Wołoszyn/Gruszczyńska oraz Tomala/Klocek. Odniesione zwycięstwa zapewniły im awans do ćwierćfinału turnieju w Zbąszyniu. Trzeciego dnia zawodów Julka i Patrycja najpierw pokonały 2:0 parę Duda/Łodej, a w półfinale turnieju ponownie pokonały 2:0 parę Tomala/Klocek. To zwycięstwo zapewniło zawodniczką grę w wielkim finale Obłędnej Plaży 2018 w Zbąszyniu.
W niedzielnym finale dziewczęta spotkały się z parą Świstek/Słonecka, spotkanie było bardzo dramatyczne i obfitowało wiele zwrotów akcji. Jednak ostatecznie to para Julka Gierczyńska
i Patrycja Jundziłł cieszyły się ze zwycięstwa i złotego medalu wspaniale zorganizowanego turnieju nad jeziorem Błędno w Zbąszyniu. Gratulacje dla trenerów siatkówki plażowej szkoły,
a szczególnie dla trenera Rafała Szternela odpowiedzialnego za przygotowanie dziewcząt.