20 grudnia 2017r. odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe z przedstawieniem jasełek bożonarodzeniowych.
Uroczystą wigilię z wszystkimi uczniami, nauczycielami, trenerami, pracownikami szkoły oraz Dyrektorem Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale,
Panem Waldemarem Wendrowskim rozpoczął Dyrektor Szkoły, Pan Leon Bartman.

 

Po słowach wprowadzenia i serdecznych życzeniach dyrektor oddał głos uczniom, którzy przenieśli wszystkich w niecodzienny nastrój zadumy i refleksji przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Zgromadzeni wysłuchawszy fragmentu Ewangelii
o Narodzinach Jezusa przy dźwiękach pięknych kolęd rozpoczęli składanie Sobie życzeń {autentycznych i serdecznych; zdawać by się mogło, że nie będzie ich końca. - przp. adm.}. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego przekazali dyrekcji, wszystkim pedagogom, trenerom, pracownikom szkoły i zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane Mikołaje z pięknymi życzeniami.
Widok uśmiechniętych i życzliwych twarzy zebranych na niecodziennej kolacji na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Kolejnym uroczystym akcentem byłą wspólna biesiada. Tradycyjnie już wieczór ten swoim występem uświetnili wszyscy uczniowie, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w naszej szkole. Młodzi aktorzy przygotowali pod kierunkiem Pani Agnieszki Polus i Pani Pauliny Kowalskiej jasełka pt. „Jakby to było gdyby Jezus się urodził dziś?”. Motywem przewodnim było zachęcenie do zadumy nad swoim życiem.

Uczniowie wcielając się w role współczesnych ludzi, ukazywali życiowe sytuacje poprzez które można nie dostrzec drugiego człowieka i przejść obojętnie obok tych, którzy, tak jak kiedyś Józef i Maryja potrzebują odrobiny zainteresowania i pomocy. Prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów jeszcze bardziej podkreśliła autentyczność omawianych sytuacji zarówno kiedyś jak i dziś.

Na zakończenie aktorzy wykonując kolędy wprowadzili nas w świąteczny nastrój.
Aby zaś i tradycji stało się zadość, do wspólnego kolędowania poproszono nowozatrudnionych wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów klas pierwszych..
Po występie kontynuowano biesiadę i uwieczniano na sesjach zdjęciowych niecodzienne dla siatkarzy role.

tekst: Agnieszka Polus i Paulina Kowalska

foto: Sł. Robert i Patryk Nowak