"Najlepszy"

Głównym bohaterem filmu jest Jerzy Górski (rocznik 1954). Po 14 latach zmagania się z nałogiem narkotykowym, postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Z heroinisty stopniowo "przeobraża się" w wyczynowca. Jak sam mówi, jeden nałóg zamienił na drugi.

 

Kilkoro naszych uczniów postanowiło wypowiedzieć się na temat filmu pt.:,,Najlepszy". Oto ich wypowiedzi: 

 

           1.,, Film bardzo mi się spodobał, ponieważ pokazał mi, że nie ma rzeczy nie możliwych i nawet z największych i najgorszych uzależnień da się wyjść oraz osiągnąć swoje cele 
                i sięgnąć po swoje marzenia."
                                                                                                                                                                                                                                ~ Filip Roque de Oliveira 

 

  1.   ,, Mi osobiście bardzo spodobał się ten film. Byłem do niego neutralnie nastawiony bazując na samych trailerach przed seansem. Jednak już od początku zrobił na mnie wrażenie. Podobało mi sie to, że w dość dosadny i można powiedzieć miejscami drastyczny sposób pokazywał jakie mogą być skutki popadnięcia w nałóg, brania narkotyków. Taki uzależniony człowiek staje się wrakiem samego siebie, co może skutkować nawet śmiercią. Na pewno już z samego wątku przebywania  bohatera w środowisku narkomanów można wiele wyciągnąć i coś sobie uświadomić. Druga część z kolei, jest o wiele bardziej  motywacyjna. Pokazuje  widzowi, że wygranie walki z nałogiem  to ogromnie trudna rzecz. Trzeba się bardzo postarać. Ale jeśli to sie uda, to ciężką pracą i właśnie motywacją można osiągnąć swe cele, które na początku mogły wydawać się nawet bardziej niż nieosiągalne! Może z początku film nie wygląda na dydaktyczny i refleksyjny, ale zdecydowanie taki jest i każda młoda oraz starsza osoba może wynieść z tej projekcji coś pozytywnego."
                                                                                                                                                                                                                         ~ Damian Baran

 

         3.,,Film jest wciągający, opowiedziana historia powinna być wzorem dla ludzi w podobnej sytuacji. Skłania widza do refleksji i wyciągnięcia wniosków."
                                                                                                                                                                                                          ~ Kacper Komar

Pozdrawiam 

Aleksandra Stadnik