W ostatnią sobotę  wszystkie 3 nasze   zespoły uczestniczące w rozgrywkach II i III ligi pokonały rywali bez straty seta :)

SMS PZPS Spała - Kasztelan Rozprza 3:0 (25:20, 25:19, 25:17) 
SMS PZPS Spała II - Politechnika Opolska 3:0 (25:21, 25:14, 25:11)

SMS PZPS Spała III- LUKS Dobroń 3:0 (25:13, 25:22, 25:18)

Ze względów organizacyjnych uroczystość poświęcona tej rocznicy odbyła się 8 listopada.

Rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny, w którym przypomniano historie tego święta.

Odbyły się również konkursy na wykonanie pieśni patriotycznej oraz recytacje wierszy patriotycznych.

Obrazowo i przekonywująco pieśń „Przybyli ułani” wykonali uczniowie 1A i zajęli I miejsce.

Następnie ogłoszono wyniki wcześniej odbytego konkursu historycznego, którego laureatem został Dawid Rak.

Nagrodzono również wykonawców konkursu recytatorskiego.

Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.

Uroczystość przygotowali Monika Laudy, Radosław Pająk, a reżyserem całości Była Aleksandra Łysoń.

 

 

W dniach 1-7 października odbyło się zgrupowanie szkoleniowe uczniów siatkówki plażowej naszej szkoły. Tym razem wybraliśmy się do Zakopiańskiego COS-u. Przez cały tydzień korzystaliśmy z uroków gór przy akompaniamencie pięknej pogody.

Codziennie przemierzaliśmy tatrzańskie góry i doliny, mając za przewodników dyrektora Sławomira Roberta oraz naszych trenerów, w osobach Joanny Wiatr, Damiana Kostrzewy oraz Łukasza Kisielińskiego. Byliśmy m.in.: w Dolinie Białego, nad Czarnym Stawem, na Hali Kondratowej oraz na Miętusiej Polanie. Poza górskimi wędrówkami korzystaliśmy z nowoczesnej siłowni oraz hali wielofunkcyjnej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Wyjazd dał nam odetchnąć od spalskiej rutyny oraz dostarczył uczestnikom nowej energii i świeżości do dalszej pracy przed sezonem.    

 Nicole Jochym

Po raz kolejny laureaci konkursu "Kraje Zjednoczonej Europy" zorganizowanego pod patronatem

Jacka Saryusza Wolskiego - niezależnego posła ziemi łódzkiej do Parlamentu Europejskiego                    

odwiedzili Brukselę.

W trakcie wizyty mieli możliwość spotkać się z Panem posłem i zadawać pytania nt. bieżących spraw Europy oraz zapoznać się "z bliska"

z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego.

W wolnych chwilach, przy pięknej pogodzie zwiedzali centrum stolicy Belgii, kosztowali smaki słynnych belgijskich czekolad.

W roku bieżącym laureatami konkursu w NLO SMS PZPS w Spale byli: Bartosz Michalak, Bartosz Sławiński, Patryk Foltynowicz.

Wielkie podziękowania za wzorową organizację, miłą i serdeczną atmosferę oraz wspaniałą lekcję historii i funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. 

 

                                                                                                                                                

 

 

 

3 spotkania, 15 setów, 660 akcji zobaczyli kibice którzy przybyli by obserwować  dzisiejsze zmagania zawodników SMSu na hali COS w Spale. Nasze zespoły rozgrywały kolejną kolejka w ramach 3 i 2 ligi. Pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy drużyny SMS III grający w rozgrywkach III ligi Mężczyzn ŁZPS.  Po bardzo zaciętym spotkaniu ulegli oni drużynie Wifamy Łódź 2:3  (25:23, 25:23, 20:25, 24:26, 11:15). Emocje po pierwszym spotkaniu jeszcze nie opadły, a już na hali rozgrzewały się nasz drugi zespół SMS PZPS II  którego przeciwnikiem była drużyna  LUKS Wilki Wilczyn. To spotkanie również zakończyło się Tie Brekiem tym razem na korzyść gospodarzy- 3:2 (25:23, 13:25, 31:29, 23:25, 20:18). Warto dodać, że nasi młodzi siatkarze przegrywali w 5 secie już 7:12 i zdołali wygrać seta i zarazem cały mecz. Jako ostatni swoje spotkanie rozgrywał zespół  SMS PZPS I który występuję w grupie 5 II ligi,a ich przeciwnikiem była drużyna TS Volley Rybnik.  To spotkanie również zakończyło się w 5 setach na korzyść drużyny Spały. Świetną zmianę w tym spotkaniu dał debiutujący w rozgrywkach II ligi uczeń pierwszej klasy Olaf Durmaj. Gratulujemy! 

Komplet wyników:

SMS PZPS Spała III          -             KS WIFAMA Łódź             2:3 (25:23, 25:23, 20:25, 24:26, 11:15)

SMS PZPS Spała II            -             LUKS WILKI Wilczyn        3:2 (25:23, 13:25, 31:29, 23:25, 20:18)

SMS PZPS Spała I             -             TS Volley Rybnik              3:2 (20:25, 18:25, 25:23, 25:22, 15:13)