Uczyć historii można się nie tylko w szkole.

W niedzielne popołudnie 18 marca uczniowie NLO SMS PZPS w Spale, którzy w lutym ze względu na rozgrywki sportowe, nie mogli wraz z pozostałymi kolegami wybrać się do teatru w Warszawie uczestniczyli w musicalu "Piloci".

Spektakl na wszystkich wywarł ogromnie pozytywne wrażenie. Podobała się bardzo treść, śpiewane utwory, gra aktorów jak nowoczesna i nowatorska inscenizacja.

 

Al. Ł.

 

W dniach 13-14 marca odbyły się w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowoego w Spale wybory nowego Samorządu Szkolnego.

Każda z klas 1 i 2 wytypowała swoich kandydatów do pełnienia władz samorządowych w szkole.


Uczniowie klasy 1a wskazali Filipa Roque de Oliveira oraz Karola Urbanowicza, klasa 1b Aleksandrę Stadnik i Dominikę Zatorską, natomiast klasy 2 przez

aklamację wskazały swoich kandydatów: 2a Remigiusza Kapicę, 2b Miłosza Kruka. W głosowaniu wzięli udział również odchodzący niedługo ze szkoły maturzyści.

Po podliczeniu głosów ogłoszono wyniki i skład nowego Samorządu Szkolnego: Aleksandra Stadnik,Filip Roque de Oliveira, Remigiusza Kapicę i Miłosza Kruka.

      Poprzez udział w wyborach szkolnych uczymy się zasad funkcjonowania demokratycznego państwa prawa oraz poznajemy podstawy samorządności uczniowskiej.

 

M.S.

 

Po zakończonym turnieju młodzieżowym, w tym samym miejscu, odbył się również turniej seniorski z bardzo dobrym Polski akcentem.
Nasza Para w składzie Patrycja Jundziłł (uczennica SMS PZPZ w Spale) oraz Kinga Legieta (absolwentka SMS w siatkówce plażowej, aktualnie zawodniczka młodzieżowej Kadry Polski) zdobyły srebrny medal Halowych Mistrzostw Czech w siatkówce plażowej seniorek. Jundziłł/Legieta pierwszego dnia wygrały z Kubickową/Klimesovą 2:0, następnie 2:1
z Zolnercikovą/Kolderovą i trzecim meczu wygrały z R1 turnieju Bonnerova/Nakladova 2:1. Drugiego dnia w półfinale wygrały swoje spotkanie i po raz drugi spotkały się z parą Bonnerova/Nakladova, której uległy 2:0.

Szczególne podziękowanie należy się Panu Jerzemu Tatarkowi, który sponsorował wyjazd Patrycji i Kingi do Brna.

 


Rafał Szternel

 

W dniach 6-8.03.2018 uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w siatkówce plażowej w Spale wzięły udział w kampach
połączonych z towarzyskim turniejem w kategorii wiekowej do lat 20 w Czechach.
W trakcie dwóch pierwszych dni nasze zawodniczki miały przyjemność trenowania oraz zagrania kilku spotkań kontrolnych z reprezentantkami Czech do lat 19, oraz do lat 20.

Trzeciego dnia odbył się turniej do lat 20, w którym udział brały 3 pary z Polski i 7 zespołów reprezentacyjnych z Czech.
Niestety nasza jedna para z powodu kontuzji musiała zrezygnować z udziału w trakcie turnieju.
Hermmann Zuzanna/Jochym Nicol nasza najmłodsza, 17 letnia para, uplasowała się ostatecznie na 8 miejscu.
Po rozegraniu dwóch bardzo zaciętych, jednak przegranych, spotkań w grupie - 2:1 (21:19,19:21, 15:17), 2:1 (21:19, 14:21,16:14), walczyła o miejsca 7-9,
kończąc zmagania na 8 miejscu.
Nasza trzecia para biorąca udział w turnieju Patrycja Jundziłł/Julia Gierczyńska zajęły w ostatecznej klasyfikacji bardzo dobre 3 miejsce.
Po wygraniu dwóch meczów ze swoimi rówieśniczkami wyszły z pierwszego miejsca z grupy, co dało im możliwość dalszej gry o pozycje medalowe.
Niestety w półfinale uległy swoim starszym koleżankom z Czech przegrywając 2:1 (21:18, 15:21, 15:11), zajmując tym samym miejsce na najniższym stopniu podium.

Rafał Szternel

 

 

W dniach 4-6.03.2018 r. nasi siatkarze plażowi w składzie:
Krzysztof Ralko/Lesiecki Mateusz, Kruk Miłosz/Włodarczyk Maciej, Poznański Dominik/Miszczuk Mikołaj, Nowak Jakub/Florczyk Mateusz
udali się do naszych południowych sąsiadów Czechów.

W Brnie doskonalili swoje umiejętności podczas treningów z reprezentantami Czech na specjalnie przygotowanych boiskach w klubie Victoria Brnooraz centrum handlowym Olympia. W ostatnim dniu pobytu rozegrali turniej, w którym zwyciężyła utytułowana polska para Dominik Poznański/Mikołaj Miszczuk pokonując w finale dobrych kolegów Maćka Włodarczyka oraz Miłosza Kruka.
Widowiskowa gra dwóch polskich zespołów była nie lada atrakcją dla czeskich kibiców siatkówki plażowej, którzy tłumnie przybyli do centrum handlowego Olympia by oklaskiwać grę naszych zawodników.

 

Damian Kostrzewa