Pracowite wakacje czekały w tym roku na uczniów i trenerów naszej szkoły którzy wzięli udział w zgrupowaniach kadry Polski Kadetów. Kadra ta ma bowiem za sobą udział w 3 zgrupowaniach- pierwsze miało miejsce w Elblągu w dniach 16-21.07. Bezpośrednio z Elbląga zawodnicy i trenerzy udali się do COS w Cetniewie gdzie trenowali do 1 sierpnia. Po 3 dniach przerwy kadra spotkała się ponownie na kolejnym 8 dniowym zgrupowaniu tym razem w Krośnie. W tym okresie trenerzy skupili się głównie na pracy nad techniką indywidualną  oraz pracą na motoryką.  Teraz przed nimi kilka dni przerwy, a już na niedługo uczniowie SMS wylatują na obóz przygotowawczy do sezonu w Grecji.

 

Tegoroczne egzaminy maturalne zakończyły się, jak co roku, pełnym sukcesem już w maju.

Oznacza to, że wszyscy absolwenci przystąpili do matury i zdali ją bez poprawek.

Wyniki obecne są lekko niższe niż te z poprzednich lat, kiedy to przewyższały średnią krajową.

No, ale siatkarze ze Spały nie tylko się uczą, ale cały czas trenują, biorą udział w rozgrywkach na różnych poziomach.

Nawet w wakacje. I tu nie brak sukcesów.

Przedstawiamy wyniki na życzenie wielu naszych czytelników i sympatyków.

Pozdrawiamy wszystkich.

 

Miłosz Kruk i Mateusz Michalak wywalczyli złote medale i tytuł Mistrzów Polski Juniorów w siatkówce plażowej w 2018 roku.
Turniej finałowy rozegrano na boiskach plażowych w Bielawie w dniach 17-18 lipca 2018 roku.
W zawodach uczestniczyło 16 zespołów.
Naszych uczniów w rywalizacji wspierali licznie zgromadzeni rodzice i znajomi.

Klasyfikacja medalowa:

1 miejsce: Mateusz Michalak i Miłosz Kruk

2 miejsce: Dawid Pawlun i Jakub Kraut

3 miejsce: Patryk Foltynowicz i Ernest Kaciczak

Nagrody indywidualne:

MVP MP: Dawid Pawlun

Najlepszy atakujący: Mateusz Michalak

Najlepiej broniący: Patryk Foltynowicz

Debiut turnieju: Jakub Kraut

W turnieju finałowym brało udział 11 uczniów bądź tegorocznych absolwentów NLO SMS PZPS w Spale.

Są to:

  1. Kruk Miłosz - złoto
  2. Michalak Mateusz - złoto
  3. Foltynowicz Patryk - brąz
  4. Jezierski Szymon
  5. Szymczak Błażej
  6. Lesiecki Mateusz
  7. Kutyba Oskar
  8. Nowak Patryk
  9. Komar Kacper
  10. Miszczuk Mikołaj
  11. Poznański Dominik

V miejsce naszych uczennic i uczniów w Mistrzostwach Świata U-19 w siatkówce plażowej.

W dniach 10-15 lipca 2018 roku w Nanjing w Chinach zostały rozegrane Mistrzostwa Świata do lat 19 w siatkówce plażowej.
Polskę w turnieju  dziewcząt reprezentowała dwójka - Julia Gierczyńska oraz Patrycja Jundziłł,
w kategorii chłopców Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański.
Cała czwórka to uczniowie klasy drugiej naszej szkoły.
W turnieju uczestniczyły po 32 zespoły z całego świata.
Polskie zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze, zajmując  V miejsce w turnieju  dziewcząt oraz  V miejsce w turnieju chłopców.
Zespół dziewcząt prowadził Rafał Szternel, a  chłopców Tomasz Sińczak. O zdrowie zawodników dbał fizjoterapeuta Krzysztof Białas.

Wyniki gier naszych zespołów:

faza grupowa turnieju głównego:

Dominik Poznański/ Mikołaj Miszczuk – Jorge Monjane/Arsenio Guvu (MOZ)  2:0 (21:17, 21:14)

Dominik Poznański/Mikołaj Miszczuk – Lukholo Jooste/Aviwe Mamfanya (RSA) 2:0 (21:13, 21:11)

Dominik Poznański/Mikołaj Miszczuk – Nurdos Aldash/Abdulmajid Mokhammad (KAZ) 2:0 (21:16, 21:14)

Julia Gierczyńska/Patrycja Jundzill – Medalyn Mendoza/Lisbeth Allcca (PER) 2:0 (21:15, 21:15)

Julia Gierczyńska/Patrycja Jundzill – Thamela/Anne Karolayne (BRA) 2:0 (21:14, 21:18)

Julia Gierczyńska/Patrycja Jundzill – Aina Munar/Sofia Gonzalez (ESP) 0:2 (12:21, 18:21)

1/24 mistrzostw świata:

Julia Gierczyńska/Patrycja Jundzill – Ragil Ningtyas/Vitria Rahayu (INA) 2:0 (21:19, 21:12)

1/16 mistrzostw świata:

Dominik Poznański/Mikołaj Miszczuk – James Takken/Mark Nicolaidis (AUS) 2:1 (21:17, 16:21, 15:12)

Julia Gierczyńska/Patrycja Jundzill – Shuting Cao/ Jinjin Zeng (CHN) 2:1 (15:21, 21:13, 15:6)

ćwierćfinał:

Dominik Poznański/Mikołaj Miszczuk – Lukas Pfretzschner/Filip John (GER) – 0:2 (14:21, 14:21)

Julia Gierczyńska/Patrycja Jundzill – Daniela Alvarez Mendoza/Tania Moreno (ESP) – 0:2 (21:23, 15:21)

 

 

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł zdobyły srebrny medal Mistrzostw Europy U – 20 w 2018 roku w Anapie – Rosja.

Mistrzostwa rozgrywano nad Morzem Czarnym w dniach 28.06-01.07.2018

 

Klasyfikacja koncowa ME U-20 w 2018 roku.

Rk.

Team

Country

Points

1

Bocharova/Voronina

RUS

 

160

2

Gierczyńska/Jundziłł

POL

 

144

3

Böbner/Gilardi

SUI

 

128

4

Maixnerova/Stochlova

CZE

 

112

5

Munar/Moreno

ESP

 

96

6

Betschart/Baumann

SUI

 

96

7

Stubbe, P./Piersma

NED

 

88

8

Orsi Toth/They

ITA

 

88

9

Klinger R./Mitter

AUT

 

80

 

Windeleff/Mellmølle

DEN

 

80

 

Bentley/Austin

ENG

 

80

 

Müller/Schulz

GER

 

80

 

Brailko/Namike

LAT

 

80

 

Frolova/Ganenko

RUS

 

80

 

Movchan/Fediunova

RUS

 

80

 

Hellvig/Andersson

SWE

 

80

17

Yiasoumi, K./Yiasoumi, A.

CYP

 

64

 

Brinková/Zurkova

CZE

 

64

 

Vuorinen/Prihti

FIN

 

64

 

Guyot Polverini/Vieira

FRA

 

64

 

Klepkou/Eirini Argyriou

GRE

 

64

 

Grudzinskaite/Vasiliauskaite

LTU

 

64

 

Pinheiro/Castro

POR

 

64

 

Kohut/Holovchenko

UKR

 

64

25

Devos/Baens

BEL

 

48

 

Sadeiko/Säästla

EST

 

48

 

Harmat/Orbán

HUN

 

48

 

Rosner/Maor

ISR

 

48

 

Mahmuti/Hasani

KOS

 

48

 

Timmermans/van Esch

NED

 

48

 

Bjerland/Saga

NOR

 

48

 

Dumitru/Milea

ROU

 

48

 

Wyniki spotkań polskiego zespołu w ME U-20:

Grupa H

Gierczyńska/Jundziłł POL – Guyot Polverini/Vieira FRA 2-1 (23-25, 21-17, 15-8)

Gierczyńska/Jundziłł POL – Frolova/Ganenko RUS 0-2 (15-21, 17-21)

Bjerland/Saga NOR – Gierczyńska/Jundziłł POL 0-2 (15-21, 14-21)

Runda 1

Gierczyńska/Jundziłł POL – Kohut/Holovchenko UKR 2-0 (21-10, 21-14)

Runda 2

Klinger R./Mitter AUT – Gierczyńska/Jundziłł POL 0-2 (18-21, 18-21)

Runda 3

Betschart/Baumann SUI – Gierczyńska/Jundziłł POL 0-2 (16-21, 15-21)

Półfinał

Gierczyńska/Jundziłł POL– Böbner/Gilardi SUI 2-1 (21-14, 16-21, 15-10)

Finał

Bocharova/Voronina RUS – Gierczyńska/Jundziłł POL 2-0 (21-13, 21-8)